הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עצבניים: גולשים תוקפים את ראש העיר בעניין מחאת התושבים/סקירת רשת ופרשנות

תושבי העיר הפעילים ברשתות החברתיות, תקפו בשעה האחרונה את ראש העיר יחיאל לסרי בגין דבריו בעניין מחאת תושבי העיר אשר פרצה בשבועות האחרונים.

 

חלק מהתושבים אשר הגיבו הלינו על כך שראש העיר, לדעתם, מנותק מהתושבים וממה שקורה באמת בעיר.

לצד תגובות חיוביות המעודדות את פועלו של ראש העיר בניסיונו להשיב את הססטוס-קוו, שלדעתו, נפגע בשנים האחרונות לרעת החרדים, היו גולשים ששאלו שאלות נוקבות וביקשו להשאיר באשדוד את השבת חופשית לכולם.

בפוסט שכתב ראש העיר או מי מטעמו אמר, כי "התפתחויות חדשות בשנים האחרונות הובילו להפרת האיזון באופיה של השבת באשדוד, ואני נחוש להשיב את המצב על כנו…תחת הפשרות וההסכמות שהיו מקובלות בעבר".

מילים אלו, הכעיסו במיוחד חלק מהתושבים אשר ביקשו להשאיר את המצב כפי שהוא, כלומר ללא דו"חות וללא התראות לבתי עסק הפתוחים בשבת  ואילו כאן, מדברי ראש העיר, לא ניתן היה לקבוע בבירור מה הסטטוס קוו אליו הוא מתכוון ואיזה מצב הוא מעוניין "להשיב"?

מעט מוזרה הייתה תגובתו של ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו, אשר הגיב על הפוסט כאחרון הגולשים. הייתכן שהוא מחוץ לשולחן המשא ומתן, אם קיים כזה?

לאחר שתיקה ממושכת של ראש העיר ברשתות החברתיות, יצא היום ראש העיר עם פוסט לתושבי העיר אשדוד, בו הוא מבקש מהם "הניחו לנו לפעול בהידברות ובאחריות להשבת השקט לעירנו".

בנוסף, ביקש ראש העיר לגנות בכל תוקף "את הניסיונות של גורמים פוליטיים, ברמה המקומית והארצית, לניצול ציני, משסה ומפלג, של המצב לתועלתם הפוליטית".

כאן היינו סקרנים לדעת למי התכוון ראש העיר ברמה הארצית? האם לשר הביטחון מר אביגדור ליברמן, שמצא לנכון להגיע בשבת בבוקר לביג ולסטאר ולשמוע מקרוב את תושבי העיר? או שמא התכוון ראש העיר ליאיר לפיד, אשר הגיע להפגנה הגדולה שהייתה במוצאי שבת האחרונה?

תושבי העיר אשר הגיבו בפוסט חזרו והדגישו, כי מחאת תושבי העיר מגיעה ממעמקי ליבם ולא בהנחיה של חבר מועצה זה או אחר.

פעילי מחאת התושבים מסרו את תגובתם למערכת "אשדוד היום":

"ראש עיריית אשדוד הכריז היום מלחמה עלינו, תושבי עירו. יחיאל לסרי פועל להתחרדות העיר ולשינוי קיצוני באופייה, בניגוד לרצון הרוב המוחלט של התושבים. אנחנו לא ניתן להפוך את אשדוד לבית שמש. המחאה תמשיך ביתר שאת".

 

לכתבה זו, דאגנו להעלות חלק מהתגובות הקיימות. תגובות מתלהמות או עם קללות – לא הוכנסו לכאן, במטרה לשמור על רמה גבוהה של שיח. שמות התושבים ותמונותיהם טושטשו על מנת לשמור על פרטיותם.

 

 

'

 

 

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.