הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עמית שרף תוקף מול העצומה לפיזור הוועד: ״כבר היינו בסרט של אבינועם שושן״

סוער בנמל אשדוד. על רקע החתימה על הסכמי הרפורמה לקראת פתיחת הנמל החדש, הבוקר (ראשון), הוגשה ליו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות הכללית חיים שייב בקשה לפטיציה על ידי 237 עובדי נמל. עיקר הפטיציה: קריאה לפיזור ועד ציוד מכני בנמל אשדוד אשר כיום היו״ר שלו הוא עמית שרף. עמית שרף בתגובה נדירה ותוקפנית: ״כבר היינו בסרט של אבינועם שושן״

שבועות לא פשוטים עובדים על יו״ר הועד הצעיר, עמית שרף. לאחר מספר היתקלויות בשטח עם עובדים לא מרוצים וחוששים מההסכם העתיד להחתים נוכח טענות לאינטרסים מנוגדים, לכאורה, הבוקר הגיעה הבקשה לפטיציה לידי יו״ר ההסתדרות במרחב לכיש חיים שייב. על הפטיציה חתמו מעל 50% מהעובדים, בהתאם לתקנון ועדי העובדים של ההסתדרות.

בעצומה שהוגשה נאמר: "אנו עובדי מחלקת ציוד מכני בנמל אשדוד, שחתימותינו מצורפות למכתב זה, מביעים אי אמון בוועד ציוד מכני בראשות עמית שרף. ועד ציוד מכני בראשותו של שרף מתנהל בחוסר שקיפות, למרות שדרישת עובדי מחלקת ציוד מכני שניתנה בכתב ולמרות שתקנון וועדי עובדים בהסתדרות מחייב קיום אספת עובדים אחת לשנה, יו"ר הוועד לא נענה לדרישת העובדים".

להלן המכתב במלואו, כפי שהועבר למערכת ״אשדוד היום״:

עובדי הנמל נמצאים במתח גדול ובהחלט ניתן להבין אותם, נוכח הנמל החדש שהסרט לפתיחתו כבר הוצב ועתיד להיגזר בקרוב. ״אנחנו רוצים לצאת שוב לבחירות וחשוב לנו לעשות הכל על מנת להציל את הנמל הקיים״, אמר לנו הבוקר עובד נמל בכיר.

בהמשך, שוגר המכתב הבא לכלל העובדים בנמל:

עובדים יקרים !
בימים האחרונים חתמו רוב עובדי המחלקה על פיטיציה כנגד התנהלות וועד צ"מ.
אנו מודים לכם על ההענות ועל האיכפתיות שגילתם, כי בראש ובראשונה כולנו מחויבים לדאוג לפרנסתינו ולמשפחותינו ולא לכסא של יו"ר וועד צ"מ.
נודע לנו כי רבים מכם זומנו לחדר הוועד ואף קיבלו טלפונים כאלה ואחרים מחברי וועד וגם מיו"ר הוועד במטרה שתחזרו בכם מהחתימה.
ברצוננו להבהיר לכל אחד ואחד מכם כי פניות אלה מנוגדות לחוק ואף מהוות עבירה פלילית מצד הפונה.
את הליך הפיטיציה מלווה אחד מעו"ד המובילים במדינה בתחום דיני עבודה שלא יהסס להגיש תלונות פליליות וגם תביעות כנגד אלה שינסו להלך עליכם אימים.
עוד נציין שהשמות של העובדים שחתמו לא נמסרו ליו"ר הוועד, וכל פניה שתבוא מצידו או מצד חברי הוועד אליכם היא לא יותר מאשר גישוש באפילה כדי לדעת אם חתמתם או לא.
אנו חוזרים ומציינים שאסור להם לפנות לאף עובד כי זו עבירה פלילית והיא תענה בטיפול משפטי ובתלונה פלילית.
אנו מקווים שהפעם יו"ר הוועד שהבטיח לעובדים שאם תוגש נגדו פיטיציה הוא יתפטר , ויעמוד במילתו בניגוד להתפטרות המדומה הקודמת.
תודה רבה לכם עובדים יקרים, הגיע העת שניקח את עתידנו בידינו ולא נשאירו בידי חובבנים.

תגובתו של יו״ר הועד, עמית שרף:

״ראשית מדובר בפייק ניוז: ע"פ התקנון לא הוגשה לידי כל פיטיציה! ובכל מקרה בידינו עשרות רבות של מכתבי עובדים שטוענים שנאלצו על בסיס מה שהתברר להם כשקר לחתום על פטיציה והם חוזרים בהם.

משך תקופה ארוכה הלשונות הרעות של גייס חמישי עובדות שעות נוספות לפלג. בתקופה הזו אני וחבריי לוועד דודו אמויאל וערן אואט עובדים 24/7 עבור העובדים ומנסים לייצר לעובדים הסכם רפורמה הכי טוב שיכול להיות. עובדה שבשיחות עם הוועד כשעובדים הבינו שהם שותפים לתהליך הם חיזקו ותמכו. עובדה שאלה שמחפשים כסא ובהם מי שכבר בסרט שלו היינו (אבינועם שושן) לא הצליחו לגרור עובדים ללאומית ואת המחדלים שלו היום אנחנו מנסים לתקן. אני לא מתרגש מפייק ניוז וממשיך לעבוד למען העובדים״.

תגובתו של חיים שייב, יו״ר מרחב ההסתדרות במרחב אשדוד:

״אני מאשר שהוגשו לנו 237 טפסים. אני מניח שהם הוצגו גם ליו״ר הועד עמית שרף ועל פי התקנון, מהרגע שמוגשים לו הטפסים ובהנחה שהוגשו גם אליו, הוא חייב לקיים אסיפה בתוך 14 ימים״.

אישור הגעת הטפסים לידי יו״ר ההסתדרות במרחב אשדוד, חיים שייב

תגובה אחת

  1. יו"ר וועד המוקיונים – ציבור העובדים אמר את דברו
    אתה צריך ללכת לפח הזבל של ההיסטוריה, ציבור העובדים מאס בך ובלצנים שסובבים אותך, לך הביתה שלום ותודה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.