הלן גלבר
יו״ר הסתדרות לאומית - יואב שמחי ויו״ר ארגון הנמלים ומחוז דרום - אלון חסן מברכים את עובדי הנמל ומשפחותיהם, תושבי אשדוד והסביבה, בשנה טובה ומבורכת. שנת הצלחה ונתינה.
דף הבית > עדכונים מהשטח > עמותת "צלול": יש לפעול משפטית נגד האחראים על הזיהום בנחל לכיש

עמותת "צלול": יש לפעול משפטית נגד האחראים על הזיהום בנחל לכיש

שמעון כצנלסון
שנה טובה לעיר אשדוד

עמותת צלול, אשר הובילה את המאבק לשיקום נחל לכיש, דורשת מעיריית אשדוד ומתאגיד המים יובלים לערוך סקר במטרה לגלות חיבורים לא חוקיים בין מערכת הביוב למערכת הניקוז המובילה לנחל, לטפל בחיבורים אלה במהירות האפשרית ולפעול משפטית נגד האחראים. כך, בתגובה שהתקבלה במערכת "אשדוד היום" בעניין הזיהום בנחל לכיש, אשר אירע לפני ימים ספורים.

בנוסף, סבורים בצלול, כי יש לקבוע נוהל לגבי פתיחת שרטון החול בשפך הנחל במקרה של זיהום הזורם לנחל.

בימים אלה, הדעות ב"צלול" חלוקות בנוגע לפתיחת שפך הנחל לים, במקרה של זיהום, וחלק מהמומחים טוענים, כי עדיף לא לעשות כן.

באוקטובר 2015, לאחר הזיהום שהיה בנחל לכיש, מנכ"ל תאגיד המים "יובלים" אשדוד, זומן לשימוע במשרד להגנת הסביבה בעקבות פיצוץ קו הביוב של התאגיד, שגרם לזיהום נחל לכיש, זיהום הים ופגיעה חמורה במערכת האקולוגית של הנחל לפני כשבועיים.

כאמור, טרם ידועה הסיבה המדויקת לזיהום בנחל, אשר אירע לפני מספר ימים.

המשרד להגנת הסביבה הנחה את התאגיד, עוד בשנת 2011, להיערך לתרחיש בו יינזק קו הביוב הראשי באשדוד, ולמצוא חלופות לשפיכת מי ביוב לנחל לכיש.

בזיהום הנחל, שהיה באוקטובר 2015, טענו במשרד להגנת הסביבה, כי למרות דרישות המשרד, התאגיד לא היה ערוך לקריסת קו הביוב, לא נעשה שימוש בתכנית חירום, וללא גיבוי זרמו השפכים לנחל לכיש. התקלה בצינור הראשי של השפכים בעיר אשדוד חייבה הפסקת פעילות תחנת השאיבה, ואלפי קוב של מי ביוב הוזרמו במשך עשר שעות וגרמו לנזק אקולוגי קשה.

בסיור, שנערך על ידי המשרד להגנת הסביבה באוקטובר 15 נמצאו מאות אלפי דגים מתים בנחל, ושיקום המערכת האקולוגית בנחל צפוי לארוך חודשים. המשרד להגנת הסביבה דרש מהתאגיד לבצע סקר אקולוגי להערכת הנזק, ופקחי המשרד מבצעים מעקב שוטף תוך נקיטת כל האמצעים, לרבות אמצעים משפטיים, לטיפול בזיהום.

מתאגיד יובלים עדיין לא התקבלה תגובה.

מערכת "אשדוד היום" תמשיך לעקוב ולעדכן אתכם בעניין הזיהום בנחל.

למי שלא הספיק לצפות בסרטון החי מהשטח –

זיהום קשה בשפך נחל לכיש. ראש הבטיח שייט בנחל.מה קיבלנו?צפו בסרטון ותראו מה היה למנכ״ל העירייה אילן בן עדי להגיד על הזיהום…

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 11 אוקטובר 2017

 

למקרה שלא קראתם –

מי ייתן את הדין על האסון האקולוגי בנחל לכיש? צפו בסרטון ושתפו

בדוק גם...

אלי נכט בנאום: ״אני מאשים״

אלי נכט, המועמד למועצת העיר, אשר בניגוד לרשימות רבות אחרות, לו קיים הניסיון ויוצא בכך …

שינוי גודל גופנים