הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עמוד הפייסבוק של עיריית אשדוד הופעל בשבת| חילול שבת בפרהסיה- הדור הבא

ערב שבת, יום שישי בערב, 16 באוגוסט 2019, ט״ו באב. מה בער למפעילי עמוד הפייסבוק של עיריית אשדוד להעלות פוסט בשבת? הנציגים החרדים שומרים על זכות השתיקה גם בנושא זה, הפוגע באופן ישיר ברגשותיהם וברגשות הקהל שאותו הם מתיימרים לייצג. חילול שבת בפרהסיה-הדור הבא

10 נציגים חרדים יש במועצת עיריית אשדוד – כולם שומרים על שתיקה בנושא העלאת הפוסט בשבת. מדובר בחילול שבת בפרהסיה, אל מול כלל הציבור וכן הפעלתו של נכס ציבורי בשבת, ללא כל סיבה מוצדקת או חשובה באופן כלשהו. לאחר שפרסמנו ב״אשדוד היום״ על הפעלתו של המשכן לאומנויות הבמה בשבת, כמבצע הכנות לקראת מופע מוצ״ש, וכעת עם חילול השבת בעמוד הפייסבוק לא נשמע קולם של הנציגים החרדים נשאלת השאלה: האם הם אכן מייצגים נאמנה את בוחריהם?

העמוד הרשמי של עיריית אשדוד הינו נכס ציבורי הממומן מכספי הציבור וככזה, עליו להתחשב ברגשות הציבור שאותו הוא מתיימר לייצג. מדוע בערב שבת האחרון החליטו להעלות פוסט? נציין, כי נושא הפוסט היה פרגון לפסטיבל חלון לים התיכון ולא, חלילה, עדכון בטחוני או חשוב באופן מיוחד. הפוסט הינו פרגון עצמי של העירייה על פסטיבלים, שהעיר ידעה טובים מהם.

הפייסבוק של עיריית אשדוד – העמוד הרשמי הינו נכס ציבורי לכל דבר ועניין. הפייסבוק ממומן מכספי הציבור ומתופעל באופן תדיר. מי החליט להעלות פוסט דווקא בשבת?

מה גרם למפעילי עמוד הפייסבוק להעלות פוסט בערב שבת? הפייסבוק, כנכס ציבורי, אומנם דיגיטלי אך בעל משמעות רחבה, אמור להעביר מידע לכלל תושבי העיר ולא לקומץ. בהיותה של אשדוד עיר מסורתית עם ציבור רחב המחליט לשמור את השבת, לא נראה, כי העלאת הפוסט הייתה הכרחית דווקא בערב שבת.

נושא הפוסט הוא פרגון לחגיגות פסטיבל ״חלון לים התיכון״ ועל כן הנחיצות בהעלאתו בשבת, על אחת כמה וכמה, איננה הכרחית. אם כך, מדוע עלה הפוסט דווקא בשבת? תשובות-אין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.