הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

על אף האיסור: חוג בית בביתה של איריס נפתלי הערב

הערב, בשעה 18:00 ייערך חוג בית בראשות שר התחבורה מר ישראל כץ בביתה של הגב' איריס נפתלי – יו"ר וועד העובדים בעיריית אשדוד

הגב' נפתלי היא,כידוע, עובדת עירייה וכעבודת עירייה אסור לה לערוך כנסים פוליטיים באשר הם. זה לא הפריע לה לערוך את חוג הבית הזה בביתה ויש לה גם תשובה על כך (בסוף הכתבה).

היועץ המשפטי לממשלה הוציא עדכון לקובץ הוראות של פעילות מפלגתית של עובדי רשויות מקומיות בשנת 2012 וכך הדברים הכתובים בו, באופן מפורש למדי:

באשר לאיסורים העוסקים בשימוש בכוח המשרה ובכוח השררה לקידום מטרות זרות, לרבות פוליטיות, דומה, כי הפרתם נכללת במסגרת הדין הפלילי הכללי.
לגבי השתתפות בתעמולת בחירות לכנסת או בתעמולת בחירות בתחום רשות מקומית שבה מתקיימות בחירות, נקבע, בין היתר, איסור פלילי קונקרטי על עובד רשות מקומית, שהוא בעל סמכות מנהלית או תפקיד שכרוך בו מגע עם קהל, לקחת חלק בתעמולת בחירות לכנסת או לרשות המקומית.
המונח תעמולת בחירות אינו מוגדר בחוק, והוא מתפרש לפי מכלול הנסיבות, לרבות עיתויה ותכנה של הפעילות. כך, למשל, עובדי רשות מקומית אינם רשאים להרצות או לארגן חוגי בית לקראת הבחירות .
עוד יודגש בהיבט הפלילי, כי תעמולת בחירות המתבצעת בשעות העבודה ותוך שימוש בנכסי או הרשות המקומית, עלולה להוות גם עבירה על הוראות סעיף (א') לחוק המפלגות.

אחריות משמעתית

פעילות של עובד רשות מקומית הסוטה מהמגבלות החלות עליו בעניין פעילות פוליטית, תהווה ,ככלל עבירת משמעת לפי סעיף כי עובד רשות מקומית אשם בעבירה משמעת אם "התנהג התנהגות שאינה הולמת את תפקידו" . 
בנוסף, הדגיש היועץ המשפטי לממשלה, כי האחריות המשמעתית יכול שתהיה רחבה יותר מהאיסור הפלילי. כך למשל, יכול שתוטל אחריות משמעתית על עובד ברשות מקומית העוסק בתעמולת בחירות, וזאת אף אם הדבר אינו נכלל בגדר האיסור הפלילי.

 

איריס נפתלי, אשר הורשעה בפלילים לאור הודאתה בכתב אישום המייחס לה 4 עבירות של הפרת אמונים ממשיכה לכהן בתפקידה כמנהלת אגף האירועים בעיריית אשדוד. את נפתלי ייצג עו"ד ציון עמיר.

פסק דין אשר ניתן ביום י"ט חשוון תשע"ו, 01/11/2015 על ידי כבוד השופט הנכבד ד"ר יובל ליבדרו, לפיו נקבע, כי  הגב' נפתלי הורשעה, על פי הודאתה, במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום, המייחס לה 4 עבירות של הפרת אמונים, עבירות לפי סעיף 284 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

כבוד השופט ד"ר יובל ליבדרו גזר על הגב' נפתלי את העונשים הבאים:

  • 8 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של 3 שנים מיום מתן גזר הדין – 1/11/15, שהגב' נפתלי לא תעבור עבירה בניגוד לפרק ט' לחוק העונשין. משמע, תקופת התנאי עודנה קיימת.
  • קנס בסך 20,000 ₪ או 200 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם בתוך 90 יום מיום מתן פסק הדין.

תגובתה של הגב' איריס נפתלי לדברים:

"יקירה, יש לי בעל בבית חבר מרכז. אני מקווה שאת מרשה לו" (לא נגענו!).

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.