עיתוי מעורר תהיות: מה גרם למועצת חבל יבנה להצטרף לקול המחאה נגד זיהום הנחל?

ביום חמישי האחרון נשלחו שני מכתבים על ידי המועצה האזורית חבל יבנה למשרד להגנת הסביבה,מנהל המשטרה הירוקה ולרשות הממשלתית למים וביוב .

המכתבים שנשלחו על יד המועצה האיזורית חבל יבנה, מצטרפים למכתב של עיריית אשדוד, בו היא דורשת חקירה פלילית בעניין זיהום מי הנחל והים.

אבסורד 1 – ההבדלים התהומיים בין התנהלות העירייה באסון האקולוגי באוקטובר 2017 לבין ההתנהלות כעת

האבסורד שלא נעלם מעינינו, הוא ההבדל העצום באופן התנהלותה של עיריית אשדוד בהבדלים התהומיים בין האסון האקולוגי החמור שאירע בנחל לכיש באוקטובר 2017 ובין המצב הנוכחי. מדוע באוקטובר 2017 לא ביקשה עיריית אשדוד לפתוח בחקירה פלילית? לא רק שלא ביקשה לפתוח בחקירה, אלא שבלשון המעטה נגיד, שלא נידבה יותר מדי מידע על כך לציבור.

אבסורד 2 – שינוי בשלטון במועצה האזורית באר טוביה

לפני כחודשיים וחצי, הוחלף השלטון במועצה האזורית באר-טוביה ונראה, כי ההפגנה אשר התקיימה מול לשכתו של ראש המועצה החדש, מר קובי אביבי, אומנם העידה על מצב מתמשך, כפי שאמר קובי פלאצ'י, מנהל אגף איכות הסביבה בעיריית אשדוד, אך התזמון עורר תהיות רבות.

באחרונה, המועצה עדה לתופעה חמורה של הזרמת שפכים על ידי גורמים שונים למי הנחל העובר בסמוך לבתי תושביה.
לפיכך המועצה מצטרפת לעמדתם עיריית אשדוד ואיגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד – חבל יבנה, כפי שהובעה בפניות שנשלחו על ידם זה מכבר.

אין להתעלם מהנזק הברור אשר נגרם ויגרם לתושבי חבל יבנה בכלל וניר גלים בפרט, המתגוררים בסמוך לנחל. התושבים סובלים ישירות מן הזיהום הבוטה של הנחלים העוברים בקרבתם ומושפעים ממנו קשות. מדובר בפגיעה מהותית באיכות חייהם, בפרט בשל מטרדי ריח. ביתר שאת, זיהום הנחלים גורם לסכנה מוחשית לבריאותם.

ראוי בהקשר זה להפנות לסעיף 6 למכתבו של ב"כ עיריית אשדוד מיום 17.1.19 ולחריגות אשר נמצאו בדגימות מי הים, המעידות על זיהום בעקבות הזרמת השפכים. למותר לציין כי הזרמת השפכים גורמת לחריגות וזיהום חמור אף יותר במימי הנחל הזורמים בתחום שיפוטה של המועצה, בשל ריכוזם הגבוה של ערכים מזהמים טרם הזרמתם למי הים.

לאור זאת וכאמור ברישא, המועצה מתנגדת למתן היתר להזרמת שפכים לנחלים והיא מצטרפת בעניין לעמדתם של עיריית אשדוד ואיגוד ערים לאיכות סביבה אשדוד – חבל יבנה, כפי שהוצגה במכתב מאת בא כוחם מיום 13.1.19.

להלן המכתבים שנשלחו:

המכתב שנשלח על ידי עיריית אשדוד בבקשה דחופה לפתוח בחקירה פלילית בעניין זיהום הנחלים ומי הים:

אולי תתעניין ב...

דרמה במליאת הועדה: מתחם הסינמה סיטי אושר; ראש העיר נעדר

הישג אדיר לקואליציה החילונית בראשות ד״ר יחיאל לסרי ולשמעון כצנלסון סגנו בפרט.ערב מרתק ומיוחד לתושבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים