דף הבית > פניות לראש העיר > עיריית אשדוד משלמת כסף לבועז רענן

עיריית אשדוד משלמת כסף לבועז רענן

הגילויים החדשים שחשפה מערכת "אשדוד היום" והסעירו עיר שלמה שלא ידעה את העובדה, שבניין הלה-ממוניה בנוי ברובו על שטחי ציבור וקיים ללא היתרים – לא ידעו? או ידעו יפה מאוד ושתקו?, שלא נאמר סייעו ועדיין מסייעים לדבר עבירה על החוק.

מערכת "אשדוד היום" פנתה אתמול (9/8/17) לבועז רענן, האיש הידוע במאבקיו כנגד בניה בשטחים פתוחים.

עימתנו את בועז עם סוגיית לה-ממוניה ומגוון התשובות שקיבלנו ממנו הובילו אותנו לבצע בדיקה מעמיקה על האיש – מי אתה בועז רענן?.

על שאלתנו בדבר הלה-ממוניה, שבנוי ב-75% ממנו על שטחי ציבור, על חוף הים ענה בועז כך על פי הסדר ובאותה שיחת הטלפון:

  • "אין לי מושג. תשלחי לי בבקשה את הפרוטוקול".
  • "אה כן, זה לא חריגות. זה רק בפנים קצת".
  • "שאלתי בזמנו את *** (נקב בשם של עובדת ממחלקת התכנון) והיא אמרה שאין שם שום חריגות".

בשיחה אחרת של בועז עם אדם אחר, טען בועז, כי חריגות הבנייה של מבנה הלה-ממוניה הן "רק בשפיץ". כאשר עימתנו אותו אתמול עם התשובה הזאת, ענה בבהלה: "מאיפה את יודעת את זה?".

שאלנו את בועז אם הוא מכיר את "הבעלים" של הלה-ממוניה ואולי זה תורם לו כסף ל"פורום הציבורי" שלו?

ענה בועז: "לא מכיר אותו".

בהמשך השיחה סתר את דבריו ואמר: "אה כן, אולי ראיתי אותו באירוע".

כאשר ניסינו לבקש את עזרתו של בועז רווי המאבקים "למען הציבור", לכאורה, ולבקש ממנו להצטרף למאבק החזרת שטחי הציבור על שטח הלה-ממוניה ענה-

" "הפורום" החליט לא להתעסק עם זה".

באמת בועז רענן? "הפורום" החליט לא להתעסק במבנה, שבנוי ברובו על שטחי ציבור ועל חוף הים? אם כך, מה תכליתו של "הפורום" הזה? ומדוע הוא "בוחר" כך? קופת שרצים מתחילה להיפתח.

שאלנו את בועז, אולי הוא מקבל תרומות מהבעלים של הלה-ממוניה ולכן הוא "בוחר" לא להתעסק בנושא הזה?

"אני לא מקבל ממנו תרומות. הפורום לא מתרים בכלל כסף".

אם כך, אם נסתכל ברשם העמותות נראה, שלפורום אין תרומות בכלל? 0 שקלים?

"עיריית אשדוד נותנת לי כסף. היא היחידה".

ככל שאנחנו חופרים בנושא החשוב לציבור בניסיון להחזיר את השטחים למי שהם שייכים לו, אנחנו מגלים את שיטות הפעולה של עיריית אשדוד בכל מה שנוגע לבנייה בעיר ולרישיון עסקים. אדון בועז רענן, שאוהב להציג את עצמו כ"לוחם למען שטחי הציבור" לא מוכן לתת יד לפתור את סוגיית המפגע הבטיחותי והציבורי הזה. למה? כי הוא מקבל כסף מעיריית אשדוד!. "לוחם למען שטחי ציבור" או איש אשר תכלית קיומו בשקר יסודה?

האם עיריית אשדוד מעניקה לבועז רענן כסף, מתוך כספי הציבור, כדי שהוא לא יעסוק במה שקורה בלה-ממוניה? כדי שיתעסק בנושאים אחרים? כל מי שרק ידו נגעה במקום הזה הושתק בדרכים אלה ואחרות. מדוע עיריית אשדוד צריכה זרוע פרטית כזאת ועוד מממנת אותה מכספי הציבור?, כיצד הצליח להוביל באף אותו בועז רענן את חברי הפורום התמימים?, היכן נראה כדבר הזה – עיריית אשדוד מממנת גוף שכביכול אמור לבקר אותה? איזו ביקורת יכולה לצאת כאן?, כיצד העירייה מממנת גוף כזה בכספנו?

חשוב לדעת! גם את מערכת "אשדוד היום" ניסו להשתיק בדרכים שונות ומשונות : "בואי לכאן, כדאי לך", "מה את מהמרת על הפנסיה שלך?" ו"תעשי טובה", אבל מי שבוחר לפעול באמת לטובת הציבור – פועל ללא חת ושום דבר שנקרה בדרכו לא יכול לעצור אותו. טובת תושבי העיר – לפני הכל.

אם עיריית אשדוד "אדיבה" ומעניקה על חשבוננו לאדם פרטי, שאפילו לא תושב העיר, כל כך הרבה שטחי ציבור על חוף הים, תתכבד נא לפעול באופן מקל על כולם. מתעמרים ברוב מבקשי השירות (היתרי בניה, רישיונות עסק, תשלום ארנונה) ומקלים על אחוז קטן. מה הסיבות שבוחרים להקל? ננבור עד לקבלת התשובות ומיגור התופעה.

כעת, יודעים כולם – מי שהעירייה חפצה בייקרו – יקבל את כל האישורים, גם הם לא חוקיים ומי שלא אז יש את בועז רענן הממומן על ידי עיריית אשדוד. "הוא כבר יטפל בדברים" , הם בטח אומרים לעצמם, כדי שאנחנו נצא, לכאורה, "בסדר עם כולם". העם לא טיפש!, אשדודים לא פראיירים.

מקרה גירוש "מפגש האהבה" בחוף יא' זכור לכולנו. כפי שפעלו שם – צריכים לפעול בעניין הלה-ממוניה. מבנה הלה-ממוניה פועל ללא היתר ומפעיל אולם שמחות, במבנה שהציפוי שלו מברזל על חוף הים – כידוע, לא שילוב הכי מוצלח ליציבות. כאן, מעבר לשטחי הציבור שנגזלו מאתנו, מדובר בסיכון חיי אדם ממשי!. סיכון חיי אדם בחסות עיריית אשדוד. האם זה מעניין מישהו?

עיריית אשדוד מממנת את פעילותו של בועז רענן מתוך כספי הציבור ואם זה לא עומד בייעוד שהציב לעצמו – יואיל נא להחזיר לאלתר את כספי הציבור בחזרה לקופה הציבורית ועיריית אשדוד – טוב תעשה אם פשוט תפסיק למממן את האיש הזה, שאם הוא מסרב לפעול בנושא כזה חמור הקשור לבטיחות הציבור, אזי מה תכליתו?. אם במקרה כזה, המהווה סכנה לציבור הוא בוחר "להתעלם" – מה נשאר?

 

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים