הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עו״ד כהן: ״לסרי, בג״צ? הצחקת אותי! אם אתה תפנה לבג״צ, קול התושבים ונפגעי הרי-ווי יישמע בבג״צ״

ככל שהעירייה תחליט לעשות שימוש בכספי ציבור לצורך הגשת בג״צ כנגד מבקר המדינה, עו״ד דניאל כהן מתכוון לבקש מבית המשפט העליון לצרף תושבים ותובעים בת״צ (תביעה ייצוגית) 38300217.

עו״ד דניאל כהן הוביל את המאבק של תושבי העיר בניסיון לעצור את מחדל פרויקט ״רי-ווי״, אשר אליו אנו נחשפים ביתר שאת היום.
ככלל, יש לציין, כי בג״צ נוהג בצמצום רב להתערב בבחינת שיקול דעתו של מבקר המדינה ותהליכי הביקורת. בבג״צ 5437/92 בית המשפט העליון אומר:
״הליכי בית המשפט הגבוה לצדק (בג״צ) במהלכם הרגיל אינם מתאימים על פי טבע בריאתם להכרעה בעתירה מעין זו שלפנינו. בירור השאלות שהועלו, יכולה היה שתעשה במסגרת מבקר המדינה. אזמל שבידי מבקר המדינה, הותאם למלאכה זו ואזמל זה אין בידינו״.

עו״ד כהן אומר: ״בג״צ איננו משמש ערכאת ערעור על דו״חות של מבקר המדינה, ועל חוות הדעת שהוא נותן לפי סעיף 21 לחוק מבקר המדינה וקל וחומר איננו משמש כערכאת ערעור על החלטותיו של מבקר המדינה בכובעו כנציב תלונות הציבור. בית המשפט נוהג בצמצום רב בכל הקשור להתערבות בעבודתו של מבקר המדינה ונדירים מאוד המקרים, שבהם הוא התערב. עם זאת, בראייתי ועם קריאת הדו״ח, ברור לגמרי מה הוביל להמלצה החריגה לחייב בחיוב אישי את ראש העיר ואת מנכ״ל העירייה. לאור הממצאים בדו״ח, ראוי שהיועץ המשפטי לממשל והפרקליט המדינה יידרשו לממצאים החמורים בדו״ח ויורו לגופי החקירה לחקור את העושים במלאכה בשים לב לממצאים כמו: תשלום כספים לקבלנים מבלי שבוצעו כל העבודות, הגדלת היקפי התקשרות עם קבלנים ללא אישור ועדת הכספים, חוסר שקיפות ואי-דיווח לחברי המועצה ולועדת הכספים, הסתרה של נתונים בסיסיים, משל היתה קופת העירייה קופה פרטית״.

נזכיר, כי תושבי העיר, בייצוגו של עו״ד דניאל כהן עתרו בפברואר 2017 לבית המשפט המחוזי בתביעה ייצוגית אולם בית המשפט דחה את עתירתם. פסק הדין ניתן ב-8/2/2019 דחה את העתירה וחייב בהוצאות כבדות.
עו״ד כהן אומר: ״קריאת דו״ח מבקר המדינה המתפרסם היום מלמד, כי שגה בית המשפט המחוזי בבאר שבע, כאשר דחה את התביעה באופן שבה הוא דחה אותה ובנימוקים שבהם הוא דחה אותה. ראוי, כי בתי המשפט בישראל יסלקו מהעולם את ״חזקת תקינות המעשה המנהלי״ ו״חזקת ההחלטה המנהלית״ אשר עליהן נשען בית המשפט המחוזי כאשר אימץ את עמדת העירייה והפרקליטות. הדו״ח, לדעתי, תומך אחד לאחד בטענות התובעים ומלמד על עומק טעותו והשגגה של בית המשפט המחוזי״.


אולי תתעניין ב...

קרע בש״ס: רבני משפחת אבוחצירא החרימו את ביקורו של הרב אריה דרעי

חילוקי הדעות בין מ״מ ראש העיר אבי אמסלם לבין בתי רבני אבוחצירא הגיעו עד כדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.