הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עו״ד אופיר לסרי: ״הקואליציה שברירית והם נלחמים בעצמם״

ערב סוער למדי היה אתמול במליאת הועדה לבניין עיר, שבה חברים כל חברי המועצה, עת תכנית בניית הסינמה סיטי עברה ברוב קולות והסיטואציה המיוחדת העמידה את חברי הקואליציה אלה (החרדים) מול אלה (החילונים), במצב נדיר ביותר שאפילו האופוזיציה שיתפה פעולה

בפוליטיקה המקומית אנחנו עדים לא פעם להצעות לסדר מצוינות, שעולות על ידי חברי האופוזיציה ונענות בשלילה על ידי רוב חברי הקואליציה. בחדר משתררת מבוכה, שכן כולם מבינים שההצעה טובה ואולי אפילו אחרי מספר חודשים מיישמים אותה אך בשם הפוליטיקה וה״משמעת הקואליציונית״, נאלצים חברי המועצה להצביע ״נגד״.

מאידך, חברי האופוזיציה, ארבעה במספר: הלן גלבר, ד״ר אלי לחמני עם 2 חברי מועצה נוספים: אופיר לסרי ולינה קרצמן, שומרים על חופש הצבעה ומצביעים בעד הצעות אשר בעיניהם הן טובות לציבור, גם אם אלה מועלות על ידי חברי קואליציה.

מקרה של מאבק פנים-קואליציוני כפי שאירע אתמול הוא נדיר ומיוחד, מכמה סיבות: החרדים הועמדו במבוכה הואיל ואין ספק, כי המבנה שאושר אתמול לבניית הסינמה סיטי, יופעל בהחלט בשבת ועל כן היו חייבים להתנגד. בעבר, ראינו מספר מקרים של התחמקות מכוונת מהצבעה, רק כדי לא להתנגד לקואליציה, גם בתחומים עקרוניים להם. לאחר מספר התחמקויות, אתמול, לא היתה להם ברירה אלא להצביע נגד מה גם שהתכנסות המליאה לדון בנושא זה היתה תודות לבקשתו/דרישתו של הרב יחיאל וינגרטן, יו״ר אגודת ישראל בעיר וסגן ראש העיר. עצם הגשת המכתב לראש העיר על ידי סגנו, ודרישה לכנס את מליאת הועדה לדון בנושא, כבר מעידה על יחסים שבריריים הקיימים בתוך הקואליציה עצמה.

ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, לא נכח בועדה ולמעשה הדיר את עצמו אפילו מהמפגש עם החרדים. מעניין היה לראות מה היה מצביע אילו היה מגיע לועדה וכיצד היה עומד בפני עשרה חברי מעוצה חרדים, אשר לאיש אין ספק, כי הוא ממשיך לכהן כראש העיר אך ורק בזכות התמיכה שלהם בו. עם זאת, לא שמענו שום התמרמרות על אי הגעתו וככל הנראה, הדבר היה מוסכם מראש על כולם, כדי לא שלא יצטרך ראש העיר לעמוד במבוכה מול הדיון על אישור הסינמה סיטי.

לעומתו, ממלא מקומו גבי כנפו, דווקא הגיע לועדה ואף הצביע בעד התכנית לבניית הסינמה סיטי.

אין ספק, כי הסיטואציה אתמול במליאת הועדה לבניין עיר, עלולה לסמן את תחילתו של משבר היחסים בתוך הקואליציה, כאשר עשרה חברי מועצה חרדים מצביעים נגד תכנית ובניה, וזו, עדיין, מועברת תודות לסיוע של חברי האופוזיציה שאלמלא הצבעתם, ההצעה לא היתה עוברת. כאן, מגיע השבח וההלל לחברי האופוזיציה כולם, על שהניחו בצד כל שיקול פוליטי זול והצביעו בעד תכנית שתקדם את העיר ותצעיד אותה קדימה.

אתמול בערב, היטיב לתאר את הסיטואציה חבר האופוזיציה, עו״ד אופיר לסרי בזו הלשון:

סיימנו לא מזמן ישיבת מליאת בניין עיר שהתכנסה לדון בנושא המשך בנייתו של מתחם הביג בכניסה הדרומית של העיר, הסיעות החרדיות ניהלו קרב מאסף נגד התכנית כדי לעצור את העבודות בביג למנוע ולעכב, לטעמי ללא כל סיבה מוצדקת.

נוהל דיון ארוך כאשר מצאתי את עצמי בתוך מאבק של חברי הקואליציה נגד חברי הקואליציה, מה שמעמיד את הקואליציה הנוכחית על שבריריותה, היום מחר או עוד חודש.

סיעת ״אשדוד תנצח״ בראשותו של ד״ר אלי לחמני הצביעה בעד אישור התכנית, הביג מהווה שער העיר, מתחם חיוני לתושבי העיר, לתרבות הפנאי, לעסקים, ולכל באי המקום מהעיר ומחוצה לה, ואנו נתמוך בפיתוחו ביתר שאת כפי שעשינו הערב.

חשוב להדגיש כי אלמלא התמיכה של סיעת ״אשדוד תנצח״ הערב בישיבת המליאה, התכנית לא הייתה עוברת.

זו דרכנו, אופוזיציה לוחמת ועניינית כשטובת הציבור והעיר לנגד עינינו.

ממשיכים לעבוד. אופיר לסרי.

2 תגובות

  1. כתבה חשובה ביותר, שמדגישה שיש סוג אחר של קואליציה – קואליציית "חיה ותן לחיות" מול קואליציית "ראיה חרידית צרה".
    כדאי מאוד ממר לסרי שנעדר מצבעה יקח את זה בתוכניות הבאות שלו!

  2. לסרי הצעיר כותב לעצמו טוקבקים…
    למרבה הצער הוא לא האדם שיכול להעיד על מצב הקואליציה. הוא טעות פוליטית. קורה. אם לסרי,כנפו האמסטפים יציעו לו סגנות וכו', הוא יבריז ללחמני תוך שנייה בלי למצמץ ולהביט לאחור. איש חלול ללא ערכים וללא עמוד שידרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.