עונת הסרדינים: 39 תלמידים בכתה א' בבית ספר "אופק"

פתיחת שנת הלימודים בבית הספר "אופק" מחר מוטלת בספק. הערב, יוכרע האם לפתוח כרגיל.

אמא לילדה, שאמורה לעלות מחר, 1/9/17, לכתה א', בבית ספר "אופק", ביקשה לשתף אותנו בכך, שבבית ספר "אופק" ,ברובע טו', נפתחה רק כתה א' אחת. הכתה מונה 39 תלמידים.

התקן, כך מסתבר, הוא עד 39 תלמידים לכתה, מעבר לזה – פותחים אחת נוספת. בבית ספר אופק, נכון לרגע זה, תפתח כתה א' אחת בלבד.

לשון המכתב של לריסה, אמא של ילדה בכתה א',בבית ספר "אופק":

אתמול בפגישת היכרות בבית ספר אופק אני ועוד 38 הורים נדהמנו לגלות, שבכיתת ילדנו יהיו 39 תלמידים כיתה א'. הסיבה היא ,שמבחינת התקן ניתן לפתוח 2 כיתות רק במידה וישנם 40 תלמידים בשכבה, מה שלא קרה אצלנו.

אנחנו 39 תלמידים וכולם באותה הכיתה …. נאמר לנו, שיש מחנכת אחת, אך איתה תהיה נוכחת מורה נוספת. מבחינתנו, זה לא פתרון הילדים יושבים בכיתה כמו סרדינים ,סליחה על הביטוי. כיתה א' זה הבסיס שלהם ואיזה בסיס יהיה לילדנו בכיתה של 39 תלמידים?. הילדים שלנו הם לא תקנים ולא מספרים הם ילדים, שאמורים לקבל חינוך בביה"ס ובסיס ללמידה.

חשוב לציין, שאין זה אשמתו של בית הספר הם פועלים לפי התקנים ולפי הוראות של המחוז ואנחנו מאוד מעריכים את הצוות החינוכי בבית הספר וזו הסיבה שרשמנו את ילדנו דווקא לבית הספר הזה.

 

מגורמים יודעי דבר נמסר לנו, כי ראש מנהל החינוך הבטיח טיפול מהיר בנושא. ההורים פנו אליו בבקשה לעזרה ופיצול הכתה והוא ביקש מספר ימי חסד על מנת לפתור את הבעיה הקיימת. 

 

נמשיך לעקוב ולעדכן.

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים