עו"ד אייצ'לותם מסלה מוביל את רשימת 'אופק חדש' למועצה: "הפעם אנחנו לא קבלני קולות בשביל אחרים"

הבחירות האלה הן בסימן 'להיות – או לחדול' לא רק בעניין צביון העיר אלא גם בעבור העדה האתיופית אשר לראשונה, מריצה רשימה עצמאית אותה מוביל עו"ד אייצ'ו מסלה. האם הריצה העצמאית שלהם נבעה מאכזבה במקומות שהוצעו להם ברשימות וותיקות, אם בכלל? אכן יש אופק חדש לאשדוד

מי שמוביל את רשימת 'אופק חדש' הוא עו"ד אייצ'לותם (אייצ'ו) מסלה, בן 32 ואב ל-2, נולד באתיופיה ועלה בגיל 12 ביחד עם תשעת אחיו. עו"ד מסלה התחנך בתנועת נוער, למד במכינה קדם צבאית ושירת בסיירת מובחרת בצה"ל. לפני 5 שנים סיים את לימודי המשפטים, התמחה אצל כונס הנכסים הרשמי ופתח משרד עצמאי לעריכת דין באשדוד העוסק בתחום חדלות פירעון, הוצאה לפועל ונדל"ן.

עו"ד אייצ'לותם מסלה. צילום: אבי רוקח

מספר 2 ברשימה היא ברקת אודיז, בת 26, אם ל-2, בעלת חברה העוסקת במכירות וסטודנטית למשפטים. זו הפעם הראשונה שרשימה עם נציגות שאותה מוביל בן העדה האתיופית, מכניסה במספר השני אישה לא ממוצא אתיופי. כשלעצמו, מדובר בשילוב יוצא דופן ומעניין יהיה לראות לאן יוביל.

ברקת אודיז. מספר 2 ברשימת 'אופק חדש'

בנושא זה, הדגיש עו"ד מסלה: "היה לי מאוד חשוב לעמוד בראש רשימה שהיא לא סקטוריאלית ולא מגדרית, לכן מועמדת מספר 2 המוכשרת אינה  ממוצא אתיופי. אני חושב שהגיע הזמן שהסקטוריאליות תיעלם מהשיח הציבורי. אנחנו נמצאים פה, גדלנו יחד ואין צורך במפלגה שתדאג לסקטור אחד, כי אנחנו צריכים להשתלב. אני משוכנע שברקת ואני נוכל לתת יחד מענה לכל האוכלוסיות החלשות בעיר אשדוד".

העולים החדשים מאתיופיה חסרי נציגות ייעודית במועצת העיר מזה שנים והגיעה העת שלהם גם, לפעול למען עצמם ולסייע לאוכלוסיה שלהם, שמונה כ-7,000 תושבים בעיר ויכולים להתאחד ולהשיג ייצוג מכובד במועצת העיר.

"במשך 40 שנה הפכו אותנו לקבלני קולות של מפלגות אחרות והגיע הזמן להקים רשימה עצמאית ושניקח אחריות על עצמנו.  הרשימה אותה אני מוביל תדאג לכל יוצאי אתיופיה ולכל האוכלוסיות החלשות שמתגוררות באשדוד בדגש על הרבעים הוותיקים", כך אמר בשבוע שעבר עו"ד אייצ'ו (אייצ'לותם) מסלה ראש תנועת אופק חדש לאשדוד בכנס פתיחת קמפיין הבחירות למועצת עיריית אשדוד.

אופק חדש חרטה על דגלה לשפר התשתיות בבתי הספר בשכונות החלשות, לאתר משאבים לתגבור מערך  שיעורי עזר בבתי ספר בשכונות החלשות,  לפעול  לפיתוח מודל חינוכי ארוך טווח שישקיע מאמצים לשילוב ואינטגרציה בין כלל האוכלוסיות השונות בעיר ולסייע לרווחתו ולשגשוגו של דור העתיד בכל הנוגע להשכלה גבוהה, פרנסה, דיור, ביטחון אישי ורווחה כלכלית.  בכוונת התנועה להקים מרכז יזמות לאוכלוסיות חלשות בליווי יזמים מצליחים, תפעל לחיזוק השכונות החלשות תוך צמצום פערים חברתיים ופיזיים במטרה לשפר את איכות החיים ואת תנאי הדיור בשכונות הוותיקות.

מה התכניות של תנועת 'אופק חדש'? 

"בכוונת התנועה להקים מרכז סיוע למשפחות חלשות, שיסייע בהתמודדות  באלימות המשטרתית כלפי אוכלוסיות חלשות  ובמקביל תפעל למיגור העבריינות ושימוש באלכוהול וסמים בקרב בני נוער בפרט ותושבי העיר. בנוסף בכוונתה  להקים מרכז מורשת ובית כנסת לבני הקהילה האתיופית ולהוות גשר בין האוכלוסיות השונות בעיר".

איך תתמודדו עם מתן מענה ברבעים הוותיקים של העיר, שאנחנו עדים להזנחתם בשנים האחרונות?

עו"ד מסלה משיב: "אני גדלתי ברובע ב' וברקת גדלה ברובע ו', לכן אנחנו מכירים מקרוב את כל הבעיות ברבעים הוותיקים. רק מי שגדל באזורים האלה יכול להבין את הצרכים של הקהילה באזורים הוותיקים. אם נשקיע היום בחינוך של הילדים שלנו יהיו לנו הרבה עורכי דין, הרבה רופאים והרבה מהנדסים ועוד הרבה בעלי מקצועות שיוכלו להשתלב בכל תחומי החברה, דבר שלצערי לא קורה כיום".

 

 

אולי תתעניין ב...

תאונה נוספת על הרצל: "אין יום בלי תאונה בכביש הזה. פשוט סכנת חיים"

תאונה נוספת כעת בכביש שדרת הרצל באשדוד, צומת הנשיא. שוחחנו עם תושב, אשר מתגורר בסמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים