הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עובדת סוציאלית שהותקפה בעת שהופיעה בבית משפט תקבל פיצוי של כ- 684,000 ש"ח

לאחר שביטוח לאומי הכיר בתקיפה כפגיעה בעבודה וקיבלה קצבה חודשית היא תבעה את מדינת ישראל על שלא שמרה עליה במילוי תפקידה ותקבל פיצוי נוסף בסך כ-307,000 שקל

בשעה שעובדים סוציאליים מפגינים נגד האלימות שפוגעת בהם במהלך עבודתם, אישר היום בית המשפט, הסכם פשרה בין מדינת ישראל לעובדת סוציאלית שנפגעה בעת הקראת פסק דין בבית משפט השלום בחיפה ותבעה פיצויי נזיקין על הפגיעה הפיזית בה.

המקרה אירע לפני כ-6 שנים, כאשר העו"ס, נשואה ואם לילדים, בעלת ותק של שנים בעבודתה, הופיעה במסגרת תפקידה בבית המשפט לדיון בנושא רגיש (כשירות הורית).

"בשלב מסוים לקראת סוף הדיון בבית המשפט הסתערה לפתע אם המשפחה בה טיפלה העו"ס  עליה, תפסה בשערותיה וגרמה לה לחבלות".

באמצעות עו"ד איתן פלג מחיפה, מומחה לדיני נזיקין, הגישה העו"ס תחילה תביעה לביטוח הלאומי להכיר בחבלות שלה כ"פגיעה בעבודה".

לאחר מאבק משפטי היא קיבלה את ההכרה שהפגיעה היתה עקב עבודתה ולאחר שנקבעו לה 28%   נכות לצמיתות היא החלה לקבל קצבה חודשית שתגיע לסכום כולל של כ-307,000 שקל.

לאחר שבחן את האירוע  החליט עו"ד איתן פלג, להגיש תביעה נגד הנהלת בתי המשפט- מדינת ישראל האחראית על אבטחת המקום באמצעות "משמר בתי המשפט"

 לטענתו "משמר בתי המשפט ידע כי מדובר בדיון רגיש, אך מאחר והדיון התארך, היקף האבטחה באולם  הדיונים, שהיה תחילה מורחב  התדלדל, ובעת האירוע היתה באולם רק מאבטחת אחת צנומה, שלא היה בידיה כדי למנוע את תקיפת העו"ס "..

התביעה טענה להתרשלות בשמירה  למרות שהיו התראות על רגישות הדיון.  בגמר ההוכחות – ובהתאם להצעת והמלצת בית המשפט, הוסכם כי המדינה תפצה את התובעת בסך כולל של כ -377,000 ש"ח. ובסך הכל תקבל התובעת כ- 684,000 שקל.

לאחר מתן תוקף להסכם הפשרה אמר עו"ד איתן פלג "מדובר בתופעה בלתי נסבלת, אשר חושפת את העובדים הסוציאליים לאלימות קשה ולסיכון חיים של ממש.

אני מקווה כי תוצאות המשפט יתרמו למודעות בדבר החובה להגן ולמגן את העובדים הסוציאליים במהלך עבודתם, ויבהירו כי דמם אינו הפקר".

 בתמונה: עו"ד איתן פלג      

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.