הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עובדי ציוד מכני בנמל מביעים אי אמון ביו״ר הוועד עמית שרף

קולות רמים מגיעים הבוקר מכיוון נמל אשדוד שם, החליטו העובדים במחלקת הציוד המכני לצאת כנגד הוועד הנבחר והחתימו עד כה, לטענתם, 217 עובדים, בבקשה לפיזור הוועד. במושגים של נמל אשדוד מדובר על לא פחות מ״רעידת אדמה״ הקשורה לכל העיר בכללותה ולא רק לעובדי הנמל

המתחים בנמל אשדוד צוברים תאוצה, ככל שתקופת הזמן להפעלתו של הנמל החדש מצטמצמת, כך העובדים מרגישים, כי הם נדחקים לפינה ומקום עבודתם כלל איננו בטוח. הרשות המקומית בראשותו של ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, כבר הביעו את עמדתם כנגד עובדי הנמל הקיימים במספר הזדמנויות. ראשית, ההחלטה של עיריית אשדוד והעומד בראשה לשתף פעולה באופן מוחלט עם הקמתו של הנמל החדש דווקא באשדוד ומבלי לסגור הסכם מחייב עם העובדים הקיימים. עובדה זו עלולה לפגוע בפרנסתם של עובדי הנמל הקיימים והרי נמל אשדוד הוא העוגן הכלכלי המרכזי, אם לא העיקרי, בעיר ומשם מגיעה פרנסתם של אנשים רבים, הרבה מעבר לעובדי הנמל ובני משפחותיהם.

שנית, הכוונה של עיריית אשדוד לבנות שכונת מגורים בסמוך לנמל הקיים, עלולה להוביל להצרת פעילותו של הנמל בהמשך אם בחומרים מסוכנים, רעש, אבק וכן הלאה. הגדיל ראש העיר ואף כתב כנגד עובדי הנמל, שלדעתו, ״לא איכפת להם מהזוגות הצעירים ומהצורך שלהם במגורים״. בית המשפט החליט אחרת וכעת תכנית המגורים תקועה ואיננה מתקדמת לשום מקום.

בימים האחרונים, החליטו עובדי הנמל מהציוד המכני להחתים פיטיציה (בקשה לפיזור ועד העובדים) כנגד יו״ר הועד הנבחר, עמית שרף. לפי מידע שהגיע ל״אשדוד היום״, כבר יש 217 חתימות של עובדים שמבקשים לפזר את הועד הקיים ולמעשה, קוראים בקריאת ״אי אמון״ בוועד שבו הם בחרו.

״אנחנו בישורת האחרונה, הפיטיציה נובעת מחוסר האמון שיש לעובדים כלפי הוועד, יש מחלוקת קשה בתוך הוועד עצמו, בנוסף חברי וועד מלשינים להנהלה על חברי וועד אחרים וההנהלה מעלה אותם לבירורים משמעתיים, חברי וועד מלשינים על עובדים ופוגעים בפרנסתם״, אמר לנו הבוקר עובד נמל במחלקת ציוד מכני.
הסברה העיקרית העולה היא, כי חבר הועד אבי אבן חיים (המכונה: בבטו) קיבל זימון לבירור ומכאן הדרך להבערת השטח קצרה מאוד.

המהלך המחלקת ציוד מכני עורר את תאבונם של המחלקות האחרונות וכפי הנראה גם בתפעול ובבתי מלאכה מתחיל להתבשל מהלך דומה וגם שם קיים סיכוי, כי תתחיל פיטיציה כנגד הוועדים המכהנים.

״יושבים על הכסא שוכחים את תפקידם״, אמר לנו עובד נמל ויתכן, כי המשפט הזה מתאר תחושה של עובדים רבים.

החתימות של העובדים היו על המסמך הבא:

בהמשך לכתבה שפורסמה ב״אשדוד היום״ אודות זימונים לשימוע של עובדים בזמן ימי החירום שחווינו בחודש נובמבר 19, הוגש מכתב על ידי עו״ד אתי הפלד בשמו של אבי אבן חיים (בבטו):

עמית שרף, יו״ר ועד ציוד מכני: ״אין תגובה״

קרדיט צילום תמונה ראשית (נמל אשדוד): אבי רוקח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.