הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

עובדי הרשות נחושים: ״אנחנו לא נהיה כפלסטלינה כמו עובדי החב׳ למתנ״סים״

עובדי הרשות למניעת התמכרויות עושים היסטוריה וצעד משמעותי ביותר לטובת עובדי הרשות. "לא נהיה כפלסטלינה כמו גופים עירוניים אחרים", אמרו לנו הבוקר חלק מעובדי הרשות והנחישות ניכרת בקולם ובתחושותיהם הכנות.

הבוקר, גורמים ברשות להתמכרויות, סיפרו למערכת "אשדוד היום" את הסיבה האמיתית מבחינתם, לפיה הם ביקשו לקבל את ייצגו ההסתדרות הלאומית ולא זו הכללית.

הסיבה לייצוג בלאומית – תמיכת ההסתדרות הכללית בכך שלא יהיו בחירות לראשות ועד עיריית אשדוד

"כל עוד בהסתדרות הכללית עושים, לדעתנו, מהלכים לא דמוקרטיים ולא עושים בחירות לראשות ועד עיריית אשדוד, אין לנו שום סיבה להצטרף להסתדרות הזו, ולמעשה, להיות כפלסטלינה כמו גופים עירוניים אחרים", אמרו לנו הבוקר גורמים ברשות והרמז הוא לעובדים בחברות עירוניות אחרות, כמובן.

"אותנו לא יקנו ביום כיף ושי ליום האישה. אנחנו דורשים תנאים, ביטחון תעסוקתי ושכר הולם על עבודתינו", אמרו לנו גורמים ברשות.

נזכיר, כי לפני מספר חודשים, הוחלט בהסתדרות הכללית בשיתוף העירייה, כי לא יתקיימו בחירות לראשות ועד העובדים בעיריית אשדוד. ב"אשדוד היום" כתבנו לא פעם על התמרמרותם של חלק מהעובדים על המהלך, הואיל והיו כאלה שקיוו להחליף את חברי הוועד הנוכחים באחרים.

סנונית ראשונה ובוודאי לא אחרונה היא זו אשר הגיעה אתמול, בדמות הגעתם של עובדי הרשות למניעת התמכרויות, להסכם ייצוג מול ההסתדרות הלאומית. בהתאם למידע שהגיע למערכת נראה, כי גורמים מסוימים בעיריית אשדוד לא ראו בעין יפה את התארגנות העובדים בארגון יציג שונה משלהם והשמועה אומרת, כי בכוונתם להגיע לעובדי "הרשות למניעת התמכרויות" ולבקש מהם להתארגן סביב ההסתדרות הכללית דווקא. האם יצליחו לשנות את דעתם של רוב העובדים? ספק גדול מאוד וזאת לאור נחישותם הגדולה של העובדים ברשות, אשר מבינים, כי בידיהם הזכות לעשות היסטוריה בקרב ארגון עירוני בעיר.

ההשראה לפעולה האמיצה היא זו של ועד עובדי חברת "סלקום", אשר הצליחו לאחרונה למנוע פיטורי עובדים ואף קיבלו אופציות בחברה.

גורם ברשות העירונית אמר הבוקר ל"אשדוד היום": "אנחנו לא רוצים להיות כמו עובדי החברה למתנ"סים. אנחנו רוצים להיות כמו עובדי "סלקום" ולקבל את התנאים שמגיעים לנו".

תגובתו של הרב מני אזולאי, יו"ר דירקטוריון הרשות למניעת התמכרויות, הבוקר:

"אני תומך בכל צעד של העובדים והייצוג בלאומית נעשה על דעתי ובתמיכתי".

בהמשך היום, נעלה ב"אשדוד היום" ריאיון עם חיים שייב, יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות הכללית ונשאל אותו מדוע לדעתו עובדי הרשות הגיעו למצב כזה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.