סקר חדש של מכון סי איי שיווק: לסרי במצוקה עם 28% תמיכה בלבד

בסקר שפורסם היום באתר "וואלה", דשדש יחיאל לסרי ראש העיר, אי שם מאחור בין ראשי הערים המכהנים בעלי אחוז תמיכה נמוך מהציבור

הכתבה, אשר פורסמה היום (רביעי) לוותה בסקר אשר נערך על ידי מכון המחקר "סי. איי (CA) מידע שיווקי" בראשות המנכ"ל נועם רז ובשיתוף פאנל וויו ופורסם על ידי הכתבת דנה ירקצי, באתר "וואלה".

הסקר הציג היכן עומדים ראשי הערים, שנמצאים בסערה תקשורתית, פוליטית או, חלילה, פלילית (בערים אחרות) ובחן את אחוז התמיכה של הציבור בראשי העיר המכהנים כיום. במקום הראשון, כמה לא מפתיע, נמצא ראש עיריית באר שבע מר רוביק דנילוביץ' עם 82% תמיכה בו מהציבור בבאר שבע.

במקומות האחרונים דשדשו אי שם מאחור: ראש עיריית רמת גן, ראשון לציון, חיפה ואשדוד.

יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד, קיבל בסקר הזה 28% תמיכה בלבד מהציבור בעיר וזה בבואו להיבחר לקדנציה השלישית שלו. ההערכה היא, כי ראש העיר יחיאל לסרי יצטרך לעבוד קשה מאוד על מנת להיבחר שוב, שכן הוא נמצא כרגע מתחת לסף ה-50% ועובדה זו היא בעייתית מבחינת ראש עיר מכהן.

הניתוח, שהעניקה הכתבת דנה ירקצי, הציג את הסיבות, בגינן מצבו של ראש העיר בסקרים הוא לא טוב.

אשדוד: לסרי משלם על הדוחות לעסקים בשבת

ראש עיריית אשדוד, יחיאל לסרי בן 60, זוהי הקדנציה השנייה של לסרי, כשבאוקטובר 2013 נבחר בתמיכה של 54% מקולות הבוחרים. במהלך כהונתו פרצו שורה של מבצעיים צבאיים כמו "עופרת יצוקה", "עמוד ענן" ו"צוק איתן", כשרקטות נורו לכיוון העיר אשדוד. אך הסערה הציבורית המשמעותית אליה נקלע לסרי הייתה לאחרונה כשיצא נגד מרכז השלטון המקומי ותמך באופן פומבי בחוק המרכולים שהוביל דרעי והודיע על חלוקת דוחות לעסקים שיפעלו בשבת. בכך הביא לזעם ציבורי גדול בקרב תושביו שהפגינו מול העירייה בכל מוצאי שבת, ורתמו את התקשורת הארצית, שר הביטחון ששם פעמיו לעבר העיר כדי להביע את מחאתו. לסרי נכנע לבסוף והודיע בשבוע שעבר כי הוא חוזר בו מהחלטתו. ככל הנראה מהלכים אלו הראו אותותיהם בסקרים, אחוזי התמיכה של לסרי בסקר הנוכחי ירדו ל-28%. 54% ענו כי הם מתנגדים לכהונה נוספת ו-17% אינם יודעים.

"עושה רושם שההתרסקות של המנייה של לסרי בבורסה האשדודית מקורה ותחילתה רק בחוק המרכולים. ההתקפלות הראשונית שהביאה ועליו את חמת זעם התושבים אל מול הזעם מהצד הנגדי של ההתקפלות", הסביר איש התקשורת עידו מינקובסקי את הירידה החדה בתמיכה בלסרי. "אי אפשר לצפות מעיר נמל שמחולקת בין חרדים, גוש ענק של חבר העמים ומשפחת רביבו להישאר רגועה בהחלטות כאלה. מה גם שאירועים רחבים יותר כמו ועד עובדי נמל אשדוד או התעלמות ממשלתית בזמן מבצעיים צבאיים לא ממש הוסיפו".

לדברי נעם רז, מנכ"ל בחברת המחקר סי איי מידע שיווקי עורכת הסקר אמר: "ערכנו סקר ב-11 הערים הגדולות בישראל לבחינת רצון התושבים בהמשך כהונתו של ראש העיר המכהן בעירם.

הסקר בוצע בקרב כ-1500 תושבים, בעלי זכות בחירה (בני 17 ומעלה) במדגם מייצג בכל עיר.

התוצאות מעניינות מאוד ושונות מאוד מעיר לעיר. באופן כללי, כשליש מתושבי הערים הגדולות מעוניינים להחליף את ראש העיר המכהן.
באופן לא מפתיע, הציבור מביע אי אמון בראשי ערים החשודים בשחיתות ולא מעוניינים בהמשך כהונתם. בולטות במיוחד רמת גן וראשון לציון כאשר רק 16% היו רוצים לראות את ישראל זינגר ממשיך בכהונתו ורק 17% היו רוצים לראות את דב צור ממשיך להיות ראש עיר.
גם באשדוד רוב התושבים אינם רוצים שלסרי ימשיך להיות ראש העיר, יתכן והדבר נובע כתוצאה מכך שהוא תומך בסגירת עסקים בשבת.

שני ראשי עיר בולטים מאוד בסקר, רוביק דנילוביץ' ראש עיריית באר שבע במקום הראשון עם 82% מהתושבים שהיו רוצים לראות אותו ממשיך להיות ראש עיר.
וכמו כן, ראש עיריית גבעתיים ,רן קוניק.
שניהם ראשי עיר צעירים, דינמיים ודומיננטיים. לרוביק תהיה זו כהונה שלישית, רוביק בולט מאוד בפעילותו הענפה לביסוס באר שבע כבירת הנגב באמצעות פיתוח ותעסוקה.
גם גבעתיים בכהונתו של קוניק משנה את דמותה מהעיר המנומנת ליד תל אביב, לעיר ברים ומסעדות. קוניק זכה לאחרונה לכותרות ולאהדה ציבורית בזכות הובלת הפעילות נגד הפעלת חוק המרכולים."

הסקר שנערך על ידי מכון הסקרים "סי איי מידע שיווקי"

אולי תתעניין ב...

נעצרו 4 חברי כנופיה החשודים בהתפרצויות לבתי עסק

פעילות עיקשת וסמויה שערכה היחידה המרכזית של משטרת ישראל יחד עם יחידות מיוחדות במחוז הדרומי …

שינוי גודל גופנים