סקר חדש לראשות העיר| לאור תמיכת המפלגות החרדיות בלסרי-מי יהיה ראש העיר?

שאלת השאלות בבחירות האלה היא – האם התמיכה הצפויה של 'אגודת ישראל' ביחיאל לסרי והתמיכה המוצהרת של ש"ס אכן תסייע לו להמשיך לכהן כראש העיר? או שמא, התמיכה המוצהרת של 2 המפלגות החרדיות בעיר, תרחיק מיחיאל לסרי תומכים, תגרום לאחוז הצבעה גבוה בקרב הציבור הכללי ולא תספיק לו על מנת לנצח?

 

פרסום ראשון פורסם אתמול באתר 'בחדרי חרדים' על ידי הכתב ארי קלמן: הקרב באשדוד ממשיך להיות צמוד, כאשר בתווך נמצאת הסיעה החרדית הגדולה בעיר – אגודת ישראל, המונה כיום 4 מושבים במועצת העיר, ונכון להיום היא טרם הכריעה במי היא תתמוך לראשות העיר, כאשר על הכף המכרעת מונחים נושאי הדת במרחב הציבורי העיר.

התאם לניתוח המצב כיום נראה, כי 'אגודת ישראל' מעדיפה את המשך כהונתו של יחיאל לסרי, אך דורשת ממנו התחייבות לאכיפה של חילול השבת בעיר, דבר שהוא מתקשה להתחייב עליו, מחשש שיאבד את הקול החילוני ואת ראשות העיר.

הנושא העיקרי שמוביל את סדר היום בבחירות, הוא נושאי הדת בדגש על פתיחת המרכולים בעיר, דבר שהפך לפני כמה חודשים להפגנת המונים בעיצומה של השבת, כאשר בסיעת 'אגודת ישראל' לא רואים הבדל בין לסרי לשאר המועמדים בעניין השבת והדת.

נכון להיום (חמישי), מתמודדים לראשות העיר, חמישה מועמדים, בהם: ראש העיר המכהן יחיאל לסרי, אלי לחמני, הלן גלבר, שמעון כצנלסון ואפרים מיכאלי.

סקר אינטרנטי ידוע בהמחשת הלך הרוח בציבור ותו לא, הואיל ומראש הוא לא כולל את האוכלוסייה החרדית בעיר, חלק מהעולים החדשים ומבוגרים ללא גישה לאינטרנט. לא ניתן להסיק מהסקר תוצאה חד משמעית או מדויקת והוא נבנה אך ורק על מנת להצביע על מגמה כלשהי, במקרה הטוב.

מוזמנים להצביע, להשפיע ולשתף כמובן. סקר זה יישאר להצבעה חופשית עד ליום הבחירות כולל, כאשר התוצאות נראות באופן שקוף ובזמן אמת.

 

 

אולי תתעניין ב...

סקר 'אשדוד היום' – מי הרשימה המובילה למועצת העיר?

סקר מי תהיה הרשימה המובילה למועצת העיר של העיתון הדיגיטלי 'אשדוד היום' יוצא לדרך ורק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים