הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ספורטאים אשדודים בדרך לאולימפיאדה

דוד לטבנוב וארתור מוגורדומוב מתקרבים לטוקיו. אשדוד חווה את תור הזהב האולימפי ונראה שטוקיו היא פריצת הדרך מבחינת העיר לשנות את התפיסה ולחשוב בגדול, הכי גדול… אולימפיאדות.

אחרי שהבריכה אשדוד כבר מסודרת עם שני אשדודים (דניס לוקטב ויעקב טומרקין) הגיע תורם של מרימי המשקולות שלא רק מתקרבים בצעדי ענק לטוקיו אחרי שדוד לטבנוב וארתור מוגורדומוב זכו בקריטריון לאליפות העולם שזה שלב לפני אחד בלבד לפני האולימפיאדה, גם הדור הבא בנים ובנות הצליחו לגרוף 12 מדליות וכיכבו על הפודים באליפות ישראל שהתקיימה בהרצליה.

לאשדוד עתודה מצויינת להמשך הדרך והמצויינות האולימפית בהרמת משקולות, אלה השמות הבאים ורצוי שנתחיל לשנן את שמות הנציגים של דור העתיד בענף הקשה והייחדוי הזה, הרמת משקולות.

מקום 1 בקטגוריה 55 ולד מיקאוטדזה
מקום 1 בקטגוריה 61 ניקיטה מיקאוטדזה שבר 3 שיאים עד גיל 15
קטגוריה 81 דניאל צ'רטקוב שבר 3 שיאי ישראל עד גיל 23 ושיא ישראל לבוגרים בדחיקה
קטגוריה 89 מקום שני יאן סמרסקי
קטגוריה 96 ולנטין גנסין מקום ראשון
קטגוריה 102 ארתור מוגורדומוב מקום ראשון
קטגוריה 109 מקום ראשון סטס שפילבסקי, מקום שני מקס סבירסקי
קטגוריה 109+ מקום ראשון דוד לטבינוב מקום שני איגור אולשנצקי מקום שלישי דני גורביץ'

נשים
קטגוריה 59 מקום 3 ניקול גורוחובסקי
קטגוריה 71 מקום שני תמר שביט, מקום 3 עומר רשף
קטגוריה 81 מקום ראשון 3 שיאי ישראל גאיה גרנות
קטגוריה 87+ דנה לטבינוב מקום שני
אליפות קבוציתית (ליגה) עונת 2018-2019 קדטיות מקום ראשון
קדטים מקום ראשון
נערות מקום ראשון
בוגרים מקום ראשון

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט שמלווה את הספורטאים צמוד צמוד בכל תחרות כולל בחו״ל מאמין שלפחות 2 מרימי משקולות מאשדוד יעשו את הדרך לטוקיו 2020, יורם שתומך לא רק כספית ונמצא כאן עבורם לכל מענה לא מסתיר את התלהבותו מההישגים בעיקר מדור העתיד שמייצר עתודה מצויינת להמשך.

״מדובר בענף ספורט קשה במיוחד הדורש משמעת חזקה ומשטר אימונים קפדני, לא מובן מאליו לראות נערים ונערות נמשכים לענף שלא תמיד נמצא בכותרות והתהילה רחוקה ממנו, ולמרות זאת, יש באשדוד עתיד ורוד לענף ואנו כרשות נמשיך לתמוך ככל יכולךתנו להמשכיות ולטיפוח הענף והספורטאים שלו.

קרדיט צילום: רשות הספורט

כבר 2 מתוך 6 אשדודים טומרקין קבע קריטריון לטוקיו 2020

אשדוד ממשיכה לממש את הפוטנציאל האולימפי ומתוך 6 מועמדים התבשרנו על אשדודי שני שקובע קריטריון אולימפי, השחיין יעקב טומרקין שמצטרף לעמיצו לבריכת השחייה דניס לוקטב שכבר קבע בשבוע שעבר קריטריון אולימפי והכין את המזוודות לטוקיו 2020.

טומרקין את הקריטריון הבינ״ל למשחקים האולימפיים בטוקיו במשחה ל-100 מטר גב. הוא עשה זאת במסגרת אליפות ארנה ישראל, כשקבע כבר במשחה המוקדמות 53.80 שניות.

טומרקין העפיל כמובן ראשון לגמר המשחה, שייערך על מנת להבטיח את השתתפותו במשחקים, יצטרך טומרקין לקבוע גם את הקריטריון הישראלי, כלומר, את זמן הקריטריון הבינ״ל באחת מתחרויות המטרה או אחוז מהר מהקריטריון בשאר התחרויות.

ברשות הספורט העירונית מסמנים את אולימפיאדת 2020 כשנת המפנה בהתייחסות לספורטאים אולימפיים, הסיוע הכלכלי לספורטיאים והעידוד ההישגי עובר שינוי ועדכון משמעותי בתענית מקיפה המתבצעת בימים אלו ברשות הספורט העירונית.

אם כן, מתוך השישה הרלוונטיים לאולימפיאדה שניים כבר הצליחה בביצוע המשימה ו-2 כרטיסים בטוחים כבר יש לאשדודים.

יורם אסרף, מנכ״ל רשות הספורט העירונית מאמין בלפחות 5 מתוך ה-6 ופועל נמרצות שהמספרים רק יילכו ויגדלו כך גם מגוון הענפים מהם תשלח אשדוד נציגים.

קרדיט צילום: אורי קריספין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.