הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סערה בכוס תה: אפרים מיכאלי תומך ביחיאל לסרי לראשות העיר

שבועיים לפני הבחירות, החליט הערב (שלישי) יחיאל לסרי לכנס מסיבת עיתונאים ולהעביר בה מסרים בנושא הבחירות. ההודעה הדרמטית התבררה כהודעה נחמדה ולא מעבר, בה אפרים מיכאלי, המועמד לראשות העיר שלא היה לו שום סיכוי לקבל אחוז תמיכה משמעותי, הביע את תמיכתו ביחיאל לסרי לראשות העיר. רשימתו של אפרים מיכאלי למועצה 'יש אלטרנטיבה' תמשיך לרוץ בדרך למועצת העיר ולקוות להיכנס עם מנדט אחד. הסיכויים על פי ההערכות – ממש לא גבוהים

 

מי שזוכר את יחיאל לסרי בבחירות 2013 -זחוח, בטוח בעצמו ויש שיאמרו עד כדי יהירות, מקבל עכשיו יחיאל אחר לגמרי. כזה, שלא מזלזל בשום קול, גם לא בזה של אפרים מיכאלי. אכן שינוי מרענן. האם השינוי יחזיק לאורך זמן?

 

 

 

אפרים מיכאלי הכריז הערב במסיבת עיתונאים  על תמיכתו בד"ר יחיאל לסרי לראשות העיר וממשיך להריץ את רשימתו למועצת העיר.

ראש העיר יחיאל לסרי נשא דברים בפני העיתונאים ואמר: "זכיתי לתמיכת המתמודד הערכי ביותר נבין כל המועמדים. אפרים איש איכותי, מהנדס חשמל, איש טלוויזיה, חבר דירקטוריונים וחנ"י לשעבר".עוד הוסכי הוא ואפרים "רואים עין בעין את צביון העיר כעיר מסורתית שמעניקה כבוד לדתיים ולחילוניים וחשוב לו ולי שהעיר תישאר ככה ולא תאבד את האופי שלה, שלא תיצור שנאה בין חלקים שונים של האוכלוסייה. הערכתי מאוד את העובדה שאפרים נתן כבוד לכל המועמדים. גם אני נהגתי אותו הדבר וכאן אנו מהווים דוגמה אישית של פוליטיקה ערכית, יפה ונקייה ולכן המשמעות של ההצטרפות היא מעל ומעבר לאותם קולות שאתה הולך לתת לי, כי יש כאן סמליות שכולם יראו מה האמת. די להולכת השולל, די לפייק-ניוז, צריך לומר את האמת ונמשיך לומר להם את האמת ונשרת את התושבים באמונה ובאמת. לא הבטחנו זה לזה דבר פרט לשותפות אמתית לטובת תושבי העיר אשדוד.  אני מאחל לסיעת 'יש אלטרנטיבה' בראשותך להביא כמה שיותר מנדטים. אני אפנה לכל מי שייכנס למועצת העיר להצטרף לקואליציה. אנחנו מדברים על איכות חיי תושבים וצריכים לקבל את הכרעת הבוחר ולעבוד ביחד. מישהו עם אותה תפיסת עולם משרת אותנו מאוד. נשמח הפעם למצוא את השותפים לסטטוס-קוו, כמו שפעלתי ופעלו כולם. אזמין את כולם לחתום על הסטטוס-קוו ונשרת את התושבים 5 שנים נוספות. תודה רבה לאפרים מיכאלי".

 

מחוץ לסוגיית התמיכה של אפרים מיכאלי ביקש ראש העיר להוסיף: יש כאלה שמדברים איחוד ואנחנו עושים איחוד בלי לבלבל את המוח. מי שחושב שהאיחוד מפחיד משיהו אז הוא טועה בגדול. אני קורא לצד השני להתאחד יותר כי ככל שתתאחדו יותר, כך הרייטינג שלי עולה. בסקר, שאלנו את השאלה הבאה: המועמדים המתמודדים מול ראש העיר לסרי מדברים ביניהם על לערוך סקר על מתמודד 1 מול ראש העיר: אם באותו סקר לא ייבחר המועמד בו אתה תומך, האם תצביע למועמד האחר מול לסרי? התשובות: 44.91% אלך עם המועמד שזכה בהובלה וכל היתר ככל הנראה ילכו עם לסרי, לטענתו.

פניה של יחיאל לסרי לשאול כהן – הפעיל של שמעון כצנלסון

לסרי המשיך לדבר ואמר: "פייק ניוז נוסף – להעלות את אחוז ההצבעה. השבוע, עשו כנס בבית של אחד הפעילים ובכנס הזמינו את כולם כדי להעלות את אחוז ההצבעה תזמינו גם אותנו. אנחנו נשמח מאוד מאוד".

סקר של מינה צמח, אותו קרא לסרי במסיבת העיתונאים: אם הבחירות לעיריית אשדוד היו מתקיימות עכשיו למי היית מצביע? רשימת המועמדים וכל אחד זוכה לאחוז מסוים לפי 4 קב' : בטוח שהייתי בא להצביע, חושב שהייתי בא, חושב שלא הייתי בא, בטוח שלא אבוא.

לסרי 57% האחרים: 0% היתר: 43% הולכים ל"לא החלטתי" ו"אני לא יודע". כלומר, אחוז הצבעה גבוהה מגיע ליחיאל לסרי.

אני פונה לתושבי העיר – בואו בהמוניכם להצביע למען עתיד העיר. החלום שלי הוא שיצא חוק כמו בהולנד, יש שבתון כדי להצביע, מי שלא מצביע קיבל שבתון במתנה ואז יבטלו לו את המתנה אם הוא לא הצביע. אני מקווה שזה יהיה גם כאן. אני קורא לתושבי העיר לקחת חלק בהליך הדמוקרטי הזה לטובת תושבי אשדוד ועתידה".

את יתר תוצאות הסקר העדיף לסרי לשמור לעצמו וסיבותיו עמו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.