הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סערה בוועד ציוד מכני: העובדים דורשים קיום אסיפה כללית| האם מדובר במרד כנגד שרף, יו״ר הוועד המכהן?

ביום שישי האחרון, פנה חבר ועד ציוד מכני, אבישי אברמוביץ, במכתב ליו״ר הועד, עמית שרף, בבקשה לקיים אסיפה כללית של העובדים במטרה למסור דין וחשבון בכתב על כל פעולותיו בתקופה החולפת. תגובות כל המעורבים בנושא לא איחרו לבוא והן, כשלעצמן, עלולות לגרום להמשך הסערה ובתקווה, כי העובדים לא ייפגעו. כיצד הגיב כל חבר ועד לנושא? וכן, מה תגובתו של אלון חסן לדברים? הכל בכתבה המצורפת

על פניו, מדובר בבקשה לגיטימית, אשר עם או ללא קשר אליה, אמור יו״ר הועד לכנס את כולם ולדווח אודות פעולותיו, אשר ישפיעו באופן ישיר על פרנסתם של כלל העובדים.

בשיחה שקיימנו עם אחד מעובדי הנמל המעורבים בנעשה, נאמר ל״אשדוד היום״, כי קיימת כוונה להגיש בקשה לפֵּטִיצִיָה (עצומה, בלשון העם).

עובד נמל נוסף התעקש, כי ״מדובר במרד של העובדים כנגד יו״ר הועד המכהן, עמית שרף, הואיל ואנחנו לא יודעים מה עתיד לקרות בנמל״.

באופן טבעי, תחילת פעילותו של הנמל החדש מכניסה ללחץ את עובדי הנמל ובצדק. מדובר במאות רבות של משפחות אשר מתפרנסות מעבודה בנמל אשדוד, במתכונתו הנוכחית, וחוסר הוודאות בנוגע לתנאי ההעסקה העתידית וכן בטחונם התעסוקתי של העובדים, בוודאי דור ב׳, הינם הרי גורל להם ולעיר כולה. נמל אשדוד הינו העוגן הכלכלי החשוב ביותר הקיים באשדוד וההשפעה של כניסת נמל חדש לעיר בוודאי תשפיע לא רק על המשפחות המתפרנסות באופן ישיר מעבודה בנמל, אלא גם על יתר המקומות בעיר כמו: מסעדות, חנויות בגדים, נעלים ושאר חפצים. הדרך לפתור מצבים של חוסר וודאות היא, פשוט, למסור כמה שיותר מידע לעובדים, באמצעות אסיפות תכופות ומתן מידע באופן שוטף. העובדים עסוקים ביומיום בעבודתם ואילו חברי הוועד, הם אלה שבקיאים בתנאי ההסכם המתגבש והם משתתפים באסיפות החשובות עם מקבלי ההחלטות.

להלן המכתב שנשלח:

תגובותיהם של המעורבים בנושא בנמל אשדוד לא איחרו להגיע וצפויות להלהיט את הרוחות עוד יותר. להלן כל התגובות:

תגובתו של עמית שרף, יו״ר ועד ציוד מכני לדברים:

״עובדי הנמל עדים כבר זמן רב לפרובוקציות מצד חבר הועד אבי אבן חיים ומבינים שהוא פועל בשירות של גורמים שאינם רלבנטיים. הפעולות מצידו נגד הוועד עם אותם גורמים שאינם רלבנטיים מטרתן להפריע ולסכל כל מאמץ של ועד העובדים לעשות למען העובדים שינוי ולתקן עוולות מהעבר, ואת זה לא ניתן לו. אנחנו מצטערים שהדמוקרטיה ודעת הרוב ועשייתנו למען העובדים גם בלעדיו, לא נוחה לו״.

עמית שרף, יו״ר ועד ציוד מכני בנמל אשדוד

עקב תגובתו של שרף, לא יכולנו שלא לפנות לאלון חסן, יו״ר הוועד הקודם והוא מסר את התגובה הבאה למתרחש לאחרונה בנמל אשדוד:

״פרפורי גסיסה אחרונה של העובדים.
בעוד כשנה הנמל החדש יחל לעבוד.מה שהעובדים לא הצליחו להשיג עד עתה הם כבר לא ישיגו.
גרירת הרגליים מתאימה להסתדרות הכללית.ככל שעובר הזמן החבל מתהדק סביב צוואר העובדים.ההסתדרות הכללית אדישה לחלוטין וכמו המדינה מצידה שלא יחתם שום הסכם״.

אלון חסן, יו״ר הוועד המיתולוגי

חבר ועד ציוד מכני, אבי אבן חיים (בבטו), הגיב כך:

״עובדי הנמל עדים מזה תקופה ארוכה לאוזלת ידו ולתחושה, שלא מתקדם לשום מקום. לצערי, המדינה לא סופרת אותו, ככלה נראה, וההבטחות אותן הבטיח לעובדים, על פניו לא מתקיימות כמו:
רציפים 24-25 יהיו שלנו וזה לא קורה. להפוך את כל עובדי דור ב׳ למייסדים גם זה לא קורה.
לתפעל את שני הנמלים יחד גם זה לא יקרה ועוד כהנה וכהנה הבטחות סרק.
ואם עסקינן בפעילות שלי כביכול עם גורמים לא רלוונטיים, אני מציע לו שיסתכל על עצמו במראה כי כל עובדי הנמל יודעים בדיוק עם איזה גורמים, שלא משרתים את טובת הנמל הוא נפגש ומבלה.
אני וחברי אבישי רואים לנגד עיננו רק את טובת העובדים ועתידם התעסוקתי ועל כך נלחם. הדרך שלי תמיד היתה דרך אמת, למרות שכואבת לאחרים. תמיד ידעתי להפריד בין פולטיקה חיצונית לתפקידי כחבר ועד. עוד באותו יום שנודעו תוצאות הבחירות שבו אני וחברי לדרך אבישי אברמובייץ זכינו במקומות הראשונים ! פולטיקה חיצונית רק גורמת נזק למקום עבודה כמו נמל אשדוד ! לצערי יש שמסתנוורים מתמונה עם בכירים ! ואותי מעניין העובדים בלבד !
שקיפות זו דרכי, שלא מוצאת חן בעיני אחרים ! מי שמפחד לקיים אסיפת עובדים לפני הסכם כנראה פחדן ויש לו מה להסתיר !״

חבר הוועד אבי אבן חיים ״בבטו״: ״כל כולי למען העובדים״

אבישי אברמוביץ, חבר ועד ציוד מכני וכותב המכתב המבקש קיום אסיפת עובדים, הגיב כך:

״לא נעשו שום פרובוקציות מצידו של חברי לוועד אבן חיים, בניגוד אליו אנחנו לא מובלים ע"י גורמים אחרים. שישאר ענייני ויענה לשאלות העובדים, מכניסתו לתפקיד העובדים לא זכו לאסיפה שבה הוסבר להם ולו במעט לאן פניהם מובלות. העובדים מוזנים מהתקשורת ולא מיו"ר הוועד כפי שצריך להיות לדעתנו״.

חבר ועד העובדים אבישי אברמוביץ׳: ״מבקש לקיים אסיפה כללית ולעדכן את העובדים בנעשה״

קרדיט צילום תמונה ראשית: אבי רוקח

3 תגובות

  1. אין ספק שיור הוועד חלש ואנמי ולכן המדינה לא סופרת אותו ממטר.
    הנמל הולך לאבדון בגלל יור וועד חסר ניסיון חסר מעוף וחסר כריזמה.
    טוב שחלק מחברי הוועד החליטו להתעורר.

  2. אבישי ואבי זאת כתבה דוחה של שתי אנשים קטנים , הגיע הזמן שתתחילו לעבוד ולהפסיק להפריע ולהציק לאנשים שעושים למען אחרים ועובדי הנמל בפרט מה שלא תעשו עוד 100שנהה , אתם זוג נצלן שמנצל את המערכת , מוגבלים שנים רבות , עצלנים שמחפשים אך ורק לשבת על כיסא ותו לא ( אובססיה ) הגיע הזמן שתתחילו באמת לעבוד בנמל ולהפסיק להציק לאנשים טובים כמו עמית שרף וחבריו , פשוט להקיע על הדרך השפלה והנמוכה , עצלנים !!!!!!

  3. זוג מוגבלים שלא יודעים מה זה לעבוד בנמל רוצים לשלוט בציבור תמים , עד מתי רשעים יעלוזו !!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.