הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סיר דגים במקום ועדת חינוך;מרק הממונה על החינוך: ״אינני אמונה על תחום העל-יסודי״|מדוע ועדת החינוך לא מתכנסת?

ועדת חינוך הינה ועדה עירונית, המוגדרת על פי חוק ומטרתה לקיים דיונים הקשורים למדיניות החינוכית העירונית. ועדת החינוך הינה בעלת מעמד סטטוטורי , המפגשים אמורים להתקיים מעת לעת. מדוע לא התכנסה ועדת החינוך לקראת פתיחת שנת הלימודים ולאור הירידה בזכאים לתעודות הבגרות? מה התכניות של הועדה לאור חשיפת מקרי הזוועה אודות התעללות צוותים חינוכיים בילדי הגיל הרך בערים אחרות? כיצד מתכוונים למנוע מקרים מעין אלו, חלילה, באשדוד?

במדינת ישראל, אחוזי הזכאים לתעודת בגרות עלה השנה לכדי 69.9% מכובדים. באשדוד, לעומת זאת, יש ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות והנתון עומד על 67.7% בלבד.

 בוועדת החינוך אמורים לדון בנושאים רחבים המשפיעים על המדיניות החינוכית בכלל העיר ובמוסדות החינוך בנושאים הנוגעים בכל הרצף החינוכי, כולל נתוני גיוס עירוניים ועידוד גיוס משמעותי של הנוער בעיר. 

נושא החינוך הוא אחד הנושאים המרכזיים והחשובים ברשות המקומית והוא גורם משפיע על כל מרכיבי עבודתו של ראש העיר והממונה על החינוך. הצלחה עירונית ופוליטית במסגרת תחום החינוך תהיה מושתת על ידע, מחקר, הבנה וטיפולי שורש במערכת החינוך תוך השתתפות מלאה ותדירה בוועדות החינוך השונות ובעיקר ועדת החינוך העירונית.

ועדת החינוך היא אחת הועדות החשובות ביותר אשר פועלת כוועדת חובה ותפקידה ליזום ולתכנן פעילויות בתחומים הנוגעים לחינוך, על כל המשתמע מכך. בעיר אשדוד פרוסים עשרות רבות של מוסדות חינוך, המאגדים תחתיהם עשרות אלפי תלמידות ותלמידי העיר ואשר מופקדים בידיהם של ראש העיר , הממונה על החינוך ברשות (ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי וסגניתו שרון מרק) , ראש מינהל החינוך וצוותי ההוראה הנלווים לעבודתם. 

מאז כינון מועצת העיר הנוכחית בחודש דצמבר 2018, לא התכנסה ועדת החינוך העירונית ולו פעם אחת ובחלוף 9 חודשים, ראוי ואף חובה לכנס באופן מיידי את הועדה, על נציגיה על מנת שתחל בדיוניה אל מול אתגרי החינוך המורכבים אשר קיימים בעיר אשדוד, בוודאי לקראת פתיחת שנת הלימודים.

האם תחום החינוך ימשיך לדשדש במקומו? או גרוע מזה, ידרדר למקומות נמוכים יותר? מה התכנית לפיה ראש העיר וסגניתו מתכננים למערכות החינוך? האם יש תכנית? 

מערכת ״אשדוד היום״ שאלה מתי תתכנס ועדת החינוך העירונית ותדון באתגרים בעומדים לסדר היום במערכות החינוך בעיר? מסתבר, כי דיון נקבע לחודש יוני ונדחה לספטמבר. כן. אתם קוראים נכון. לאחר פתיחת שנת הלימודים הועדה תתכנס לראשונה, בתקווה ואם ירצה השם. מה הערך המוסף של הועדה?

ביקשנו את תגובתו של יו״ר ועדת החינוך מאז כינון מועצת העיר עו״ד גבי כנפו – אין תגובה. ניגשנו לעמוד הפייסבוק של גבי כנפו, על מנת לבדוק שמא עלה פוסט מטעמו בנושאים החינוכיים על הפרק ואולי בפרשת ההתעללות בילדים בערים אחרות. זה הפוסט האחרון שראינו (התמונה לקוחה מתוך עמוד הפייסבוק של כנפו):

הממונה על החינוך בשיתוף ראש העיר, הגב׳ שרון מרק-

״בחלוקה ביני ובין ד״ר לסרי בתיק החינוך, אינני אמונה על תחום החינוך העל יסודי. עם זאת, אינני מסירה אחריות כנבחרת ציבור, אשת חינוך ואמא ובוחנת כאילו ערוצים העיר פועלת ותפעל לקידום הסברה ומניעה. אינני סבורה שהפתרון למקרים אליהם אנו נחשפים לאחרונה נעוצים בתכניות חינוך לנוער אלא יש צורך בתכנית רחבה החל מהתא המשפחתי והורי, דרך הגיל הרך ועד בכלל״.

עיריית אשדוד טרם העבירה את תגובתה על הדברים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.