הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סיפור קַפְקָאִי בהמשכים: מכרז נוסף לתפעול הקאנטרי יצא לדרך

סאגת הקאנטרי בעיר אשדוד הפכה מזה זמן רב לסיפור קַפְקָאִי עם מיטב המוטיבים החוזרים על עצמם, כזה שיש בו תחושה של אבסורד, העדר מוצא וחוסר צודק, על סמך יצירתו של הסופר פרנץ קפקא

לפני כשנה, החליטו 59% מתושבי העיר, כי הם מעוניינים בשינוי בשלטון. העובדה ששלושת המועמדים מול ראש העיר לא התאחדו לכדי ראש אחד, הובילה לפיצול הקולות הידוע והתוצאה ידועה. ד״ר יחיאל לסרי נותר בשלטון, זו הקדנציה השלישית, כאשר מיד לאחר הבחירות הבחין הציבור, כי גמלה החלטה בלבו לשנות כיוון ולבוא לקראת תושבי העיר במגוון נושאים חשובים.

המבחן האמיתי של דרך-ארליך: הקמת הקאנטרי

לאחר הבחירות, עו״ד חנוך דרך-ארליך מסיעתו של שמעון כצנלסון, התמנה לתפקיד הבכיר יו״ר חפ״א. המשימה הראשונה אשר הוטלה עליו, לכאורה, הייתה להחליף את מנכ״ל החברה העירונית, יהודה אבידן. לפני כשלוש חודשים החליט אבידן, כי הוא מעדיף לפנות את הכסא מרצונו ומקורבים לאיש טענו, כי קיימת תכנית פעולה למשרה בכירה ברמה הארצית בעבור אבידן.

יהיה קאנטרי?

המשימה הבאה של עו״ד דרך-ארליך, שנמצאת על הפרק היא, לְלֹא כְּחַל וּשְׂרַק, משימת הקמת הקאנטרי בעבור רבע מיליון תושבי העיר החמישית בגודלה בארץ. מדי קיץ, אנו נחשפים וכותבים על האבסורד הגדול בדמות מחסור חמור בבריכות שחייה עירוניות ראויות לכל תושבי העיר. מחדל אי-הקמת הקאנטרי רודף את השלטון כבר שנים ארוכות וככל שעובר הזמן, כך גדלים ההפסדים הכספיים של תושבי העיר וחמור מכך, עונות השנה חולפות מבלי ליהנות משירות בסיסי לחלוטין: קאנטרי משובח לתושבי העיר.

לפני מספר חודשים, הפתיע מנכ״ל העירייה אילן בן עדי, בישיבת מועצת העיר כאשר טען, כי צוות המשא ומתן ברשותו, לכאורה, לא הצליח להגיע להסכמה בעניין הקאנטרי ולכן הוא מבקש להחזיר את המשימה לחפ״א. התנהלות זו נראתה מוזר לרבים שמכירים את בן עדי ומודעים ליכולותיו הגבוהות ויוצאות הדופן וכן ההודאה ב״כישלון״, לכאורה, מפיו של בן עדי נשמע מוזר לחלוטין.

סוגיית השבת

לצד פרוייקטים רבים אשר נעשים בעיריית אשדוד ובחברות העירוניות, חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות, פרויקט הקאנטרי לא יוצא לדרך, משום מה, וכבר שנים לא מתקדם לשום מקום. קשה להתעלם מהסוגיה המשמעותית ביותר בעניין זה והיא: האם הקאנטרי יהיה פתוח בשבת או לא? מחד, אם יוחלט על פתיחה של הקאנטרי בשבתות, יתקשו מאוד החרדים להתעלם מהעבודה הברורה של פגיעה בסטטוס-קוו והשמירה על השבת. מאידך, אם יוחלט שלא לפתוח את הקאנטרי בשבתות, הדבר יעיב על יתר תושבי העיר והם ילינו, ובצדק, כי היום החופשי היחיד שלהם לבילוי משפחתי הוא בשבתות וכן יימנעו מרכישת מינויים משפחתיים. הנזק העלול להיגרם למפעיל הקאנטרי, במידה ולא ייפתח בשבת, עלול למנוע ממנו להמשיך את פעילותו בעיר.

מתווה נוסף שנמצא על הפרק, לפי מיטב הבנתנו ובהתאם לשיחות עם גורמים המעורים בפרטים, הוא פתיחה של הקאנטרי בשבתות ובכל ימות השבוע לשביעות רצון הציבור הכללי, בתמורה לסגירתו של בית לברון בשבת. באופן הזה, יוכלו החרדים בעיר ליהנות ממקום שסגור בשבתות ותואם לאמונתם הדתית ואילו יתר תושבי העיר, יוכלו ליהנות משירותי קאנטרי הפתוחים לכל דורש.

השורה התחתונה

לאחרונה, יצא לדרך מכרז חדש להפעלת הקאנטרי, זאת על אף שידוע, כי קיימת חברה שניהלו איתה בעיריית אשדוד משא ומתן בהמשכים ועוד ידוע, כי היא הגישה להנהלת העיר שתי אופציות האחת לפתיחת הקאנטרי בכל ימות השבוע, כולל בשבת ;והשניה לפתיחה בכל ימות השבוע, למעט בשבתות וחגי ישראל.

תושבי העיר אשדוד עייפו מלעקוב אחר מכרז זה או אחר ורק רוצים את הברור מאליו, מה שאמור להיות פשוט למדי לקברניטי העיר, והוא קאנטרי ראוי כמרכז לבילוי לכל המשפחה.

להלן המכרז שפורסמו בעיתונות לאחרונה:

תגובה אחת

  1. מציע סלוגן לקנטרי: אי כשלון מושלם..
    חבורת הבסטונרים שולטים בנו לא מסוגלת לנהל דוכן מלפפונים בשוק. איך יבנו וינהלו קנטרי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.