הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סימני שאלה כבדים בנוגע לנחיצות פרויקט התחבורה הגדול בעיר

בישיבת המועצה האחרונה, שהתקיימה ביום רביעי האחרון, 07/12/16, הציג ראש העיר נתוני תחבורה וגידול האוכלוסייה של העיר אשדוד. אומנם הציפייה הייתה, כי יציג, לראשונה, את פרויקט התחבורה הגדול באופן מפורט אך לא כך היה, ובמקום זה, הוצגו נתוני תחבורה אודות אשדוד וכיצד היא תיראה בשנים הקרובות.

גידול האוכלוסייה – על פי לסרי

לסרי הציג, כי העיר אשדוד עומדת בפני סכנה של קריסה תחבורתית. טען ,כי בתוך עשור או מקסימום שני עשורים (20 שנה) אשדוד תגיע ל-350,000 תושבים ואז נהיה בקריסה תחבורתית. לסרי טען, כי נגיע לצפיפות כזאת ש"אי אפשר יהיה לנסוע. העיר תגדל, מספר הרכבים יגדל ואנחנו נגיע לקריסה". (סרטונים הועברו בשידור חי דרך קבוצת הפייסבוק ונמצאים גם היום: "אשדוד היום – כל החדשות, כל הזמן").

גידול האוכלוסייה – על פי הלמ"ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה)

בהתאם לתחזית גידול האוכלוסייה לישראל לטווח הארוך, רק ב-2059, צפויה אשדוד לגדול לכמות של 345,000 תושבים. כלומר בעוד כ-43 שנה – כמות זמן גדולה פי 2 לפחות ממה שהציג ראש העיר.

בהנחה שהמגמות הדמוגרפיות הקיימות יימשכו ,והעיר לא תצליח להגדיל את מלאי יחידות הדיור ביחס למצב הנוכחי, קצב הגידול ב- 20 השנים הקרובות יעמוד על כ- 0.8% וזאת בהתבסס על קצב הגידול השנתי הממוצע שאפיין את אשדוד בין השנים 2005-2013. על פי תרחיש זה, צפויה העיר לגדול בשנת 2035 עד ל- 262,000 תושבים.

אם כך, השאלות העולות מהצגת הנתונים הינן רבות וקשות.

מדוע ראש העיר הציג נתונים לא מדויקים? שהרי שנתון אשדוד 2015 נמצא ממש לנגד עיניו , התבצע על ידי מחלקת האסטרטגיה של עיריית אשדוד והוא הוגש בפברואר 16.

עם הצגת הנתונים המדויקים של קצב גידול האוכלוסייה הצפוי בעיר, האם עדיין ראש העיר חושב שהפרויקט נחוץ לעיר?

האם חוסר הידע של ראש העיר בנתון חשוב כמו כמות האוכלוסייה בעיר, בטח לצורך קבלת החלטה בעניין פרויקט התחבורה, יכול להצביע על ניתוק מהציבור? האם מי שסגר את לשכת ראש העיר לפני כ-8 שנים, חי בניתוק לא רק מהציבור אלא גם מהנתונים המוצגים על ידי גופים ממשלתיים בדוקים?

מעיריית אשדוד לא נמסרה תגובה.

 

*נתוני האמת נלקחו מתוך שנתון אשדוד 2015.

אולי תתעניין ב...

הוארך מעצרו של הצעיר שדקר אתמול איש צוות ב׳בית הדר׳

חקירת אירוע הדקירה אמש במוסד רפואי בעיר אשדוד – בימ"ש השלום האריך הבוקר את מעצרו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.