הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סיור בכיתת גן המיועדת לילדי החינוך המיוחד: "ראש העיר נראה אבוד ומפוחד"; לסרי: "הכיתות עומדות בסטנדרט גבוה"

האם ראש העיר נוקט במנטרה של החלשת החלש בשיטת 'מצליח'? אתמול (חמישי), ערך ראש העיר יחיאל לסרי סיור בכיתת גן, המיועדת לשמש את ילדי החינוך המיוחד בבית הספר 'הראל'

לפני מספר שבועות, עודכנו ההורים לילדי החינוך המיוחד, כי ילדיהם עתידים לעבור לכיתות גן אשר ימוקמו בתוך בתי הספר הקיימים בעיר.

בסיור,שנערך אתמול (חמישי), נכח ראש מנהל החינוך מר אריה מימון והורים לילדים מהחינוך המיוחד, אשר ילדיהם מתוכננים לעבור לגן החדש בתוך בית הספר, למורת רוחם.

חבר המועצה עו"ד אלי לחמני, המועמד לראשות העיר, ליווה את ההורים לילדים בחינוך המיוחד אשר מתנגדים להחלטת עיריית אשדוד להעבירם לכיתות בתוך בתי ספר קיימים, בדיונים בבית המשפט.

במהלך הסיור, הלינו ההורים בפני ראש העיר, כי הכיתה צרת מימדים ואיננה יכולה להכיל, לדעתם, 17 ילדי חינוך מיוחד הדורשים תשומות גבוהות וצרכים מיוחדים. ראש העיר השיב להם, כי "הגן עומד בכל סטנדרט גבוה, כולל גישה לחצר המשחקים".

במהלך הסיור, אשר הועבר בשידור חי בפייסבוק, כתבה תושבת העיר, כי ראש העיר, בעיניה, נראה "אבוד ומפוחד"; הורה אחר טען, כי ילדיהם, בכל אופן, לא יגיעו לכיתה זו בראשון בספטמבר השנה.

ההורים לילדי החינוך המיוחד הפצירו בראש העיר לנסות ולמצוא פתרונות ודרשו להשאיר את ילדיהם במקומות הנוכחיים שלהם. מי עתיד לקבל את כיתות הגן המרווחות הנוכחיות? מדוע לא התייעצו עם ההורים טרם קבלת ההחלטות בעיריית אשדוד?

ראש העיר הפנה את תשומת הלב של ההורים לכך, שלפני כשבועיים, נפגש עם יו"ר וועד ההורים העירוני הגב' בלה רובין והיועצת המשפטית של וועד ההורים העירוני, עו"ד ענבר אברמוביץ', ללא הורים, אז צעק אחד האבות: "אנחנו בכלל לא מכירים את בלה רובין".

ראש העיר סייר במקום בו מתוכננת להיפתח בתחילת השנה כיתת הגן של ילדי החינוך המיוחד וניסה לתת הסברים להורים, אשר הפצירו בו להשאיר את הילדים במקומם. הסיור הסתיים כאשר ראש העיר עזב את המקום וכפי הנראה, הותיר את ההורים חסרי שביעות רצון ומאוכזבים.

לאחר צפייה ממושכת בסרטון ,הלקוח מתוך הסיור שערך אתמול ראש העיר בבית ספר 'הראל', בכיתה המתכוננת לשמש את ילדי החינוך המיוחד כבר בתחילת השנה הקרובה, מספר שאלות עולות מבעד לדמעות המציפות כל עין שתצפה בסרטון:
1) כיצד/מדוע מתקבלות החלטות הנוגעות לילדי חינוך מיוחד ללא התייעצות עם ההורים?
2) האם הילדים יועברו לכיתות 'החדשות' בכל מקרה ולמורת רוחם הגדולה של הוריהם?
3)מדוע לא מוצעים פתרונות נוספים לילדים?
4) כפי הידוע לנו, קצב גידול האוכלוסייה הינו ידוע, צפוי וניתן לתכנון מבחינת מוסדות החינוך הנדרשים בכל רובע. כיצד הגיע מנהל החינוך בעיריית אשדוד לסיטואציה, בה נוצר פער גדול בגני ילדים ולקבלת החלטה לשנות את מיקומי גני הילדים כחודשיים לפני פתיחת שנת הלימודים? מדוע לא נעשה תכנון מראש?
5) מדוע לא נמסרה להורים ההחלטה על העברת ילדיהם מספיק זמן מראש?

עיריית אשדוד לא העבירה את תגובתה לדברים וככל שתעביר, הרי שתוכנס במלואה.

מוזמנים לצפות בסרטון, שצילם בשידור חי אלי זריהן – אב לילד בחינוך המיוחד:

ראש העיר בסיור בהראל !!

‎Posted by Eli Zreihan on‎ חמישי, 26 ביולי 2018

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.