הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סיום העסקתו של מקורב לגבי כנפו בלשכת ראש העיר|לצד אי-היציבות האם קיים קרע ביחסים?

שינויים תכופים במבנה הארגוני ובתמהיל כח האדם בלשכתו של ראש העיר ד״ר יחיאל לסרי הינם דבר ידוע ומוכר לכולם. לאורך עשר שנות כהונתו בתפקיד ראש העיר, החליף לסרי כמות נכבדת של עוזרים, פקידים ושאר טוענים לכתר. הפעם, השינוי משמעותי הן משום שמדובר בגורם בכיר והן, כי זהותו הינה כמקורב לגבי כנפו. שוב חוזר הניגון? מדוע חיים גריידינגר סיים את תפקידו לאחר חודשים ספורים בלשכת ראש העיר?

נראה, כי ״משחק הכסאות״ בלשכתו של ראש העיר איננו ביטוי ריק מתוכן, כי אם מציאות יומיומית של כניסה ויציאה של עובדים ו/או מפעילי חוץ ייעודיים. האם לשכה יכולה להיות יציבה כאשר מתחלפים בעלי התפקיד לעיתים תכופות? אפילו אם מדובר בעובד חיצוני, הרי שנשא בתפקיד משמעותי ויש שיאמרו שאף ביצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר. אם כך, מדוע בכל זאת החליטו בעירייה על סיום העסקתו?

״הלכה לאה – באה דינה״ – תזכורת – החלפה של לאה כנפו כראש הלשכה של לסרי

נזכיר, כי רעייתו של גבי כנפו -לאה – עבדה בעבר כמזכירתו של יחיאל לסרי עד לתחילת כהונתו כראש העיר, או אז התבקשה, לאחר דין ודברים, או יותר נכון נאלצה, לפנות את מקומה ועברה לעבוד בחפ״א עד עצם היום הזה. ההשערות בנושא הן רבות וסובבות סביב היחסים העכורים, לכאורה, שהיו בזמנו בין כנפו לבן עדי ואשר גורסות, כי בן עדי, לכאורה, הסב את תשומת לבו של לסרי לכך שעשויה להיות לו בעיה אילו אשת ממלא מקומו תעבוד איתו ביחד בלשכה.
יש הסוברים, כי יחסיהם של לסרי וכנפו מעולם לא היו טובים, נוכח החלטתו של לסרי להעביר את לאה כנפו מתפקידה וכי נושא זה עודנו חוצץ ומהדהד ביניהם. ״אין לו הכרת הטוב״ זעקו כותרות עיתונים לפני כעשור ביחס להתנהלותו של לסרי מול לאה כנפו. מאז, העניינים ביניהם, לכאורה, נרגעו אם כי עדיין קיימים התושבים שחושבים שלא ניתן להתגבר על מהלך כזה כל כך בקלות.

החלפה של איש הדיגיטל מטעמו של כנפו

בחודשים האחרונים מאז הבחירות, מי שניסה להשתלט על נושא התקשורת המקומית הוא גבי כנפו, שיתכן ומתכנן את צעדיו לקראת התמודדות לראשות העיר, אם כי רבים כלל לא נותנים לאופציה הזו סיכוי. לאחרונה, כנפו דאג להכניס לתחום הדיגיטל של ראש העיר מישהו מטעמו וכלפי חוץ היה נראה, כאילו השניים צועדים על דרך המלך. הפוסטים בעמוד של ראש העיר התרבו והפכו לויראלים ואפילו זכינו לצפות בראש העיר מופיע בסרטונים, שלא כבשגרה.

מה גרם לראש העיר לסיים את העסקתו של איש המידה הדיגיטלית מטעמו של כנפו? האם היתה זו העסקה זמנית? או שמא היחסים בין כנפו ללסרי עלו על שרטון?

במשך שנים, היחסים בין כנפו ללסרי נראים, לעיתים, כמו יחסים של ״זוג נשוי״ כאשר כלפי חוץ הכל נראה טוב אבל בפנים – טעון שיפור. האם הוצאה של אדם נוסף מטעמו של כנפו מלשכתו של לסרי הינה אמירה ברורה בעניין היחסים ביניהם? או שמא הוצאתו של האיש הייתה מתואמת בין לסרי לכנפו? נזכיר, כי בבחירות 2013, נכנס כנפו למועצת העיר במקום השלישי ועל בסיס קולות החיילים. מה שבקלות יכול היה להתפספס. בבחירות 2018, יודעי דבר טענו, כי כנפו התעקש מול לסרי לעלות למקום השני ולהוריד את יהודה פרנקל למקום השלישי (שלא נכנס בסופו של דבר). כידוע, רשימתו של ראש העיר זכתה לשני מנדטים בלבד ואילו פרנקל, בהתאם לחששות ולתחזיות, נותר בחוץ. גורמים המעורים בפרטים אמרו למערכת ״אשדוד היום״, כי היה זה צעד משמעותי מאוד בעבור יחיאל לסרי, שהרי פרנקל צעד לצידו יד ביד מתחילת דרכו הפוליטית, ועד היום אנו יכולים לראות את פרנקל מגיע לכנסים עירוניים. האם לסרי היה מעדיף את פרנקל לצידו, על פני כנפו? מה שבטוח הוא, שיחיאל לסרי היה רוצה תוצאות בחירות קצת יותר מפרגנות לעצמו. היתכן וכעת לסרי משיב אש בחזרה לכנפו, על מעשה תכנון הרשימה?

נושמים לרווחה?

גורמים נוספים טוענים, כי גורמים בלשכת ראש העיר טענו,לכאורה, כי הרים את קולו עליהם. עוד נטען, כי נרכש ציוד דיגיטל רב ויקר ערך ללשכתו של ראש העיר. מה עושים היום עם הציוד?

לפי מידע שהגיע למערכת ״אשדוד היום״, חלק מהאנשים בלשכת ראש העיר נושמים היום לרווחה, לכאורה. מה כעת מעמדו של גבי כנפו בלשכת ראש העיר? האם הדבר נעשה בידיעתו? בתיאום מולו? נמשיך לעקוב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.