הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סוחף ומפתיע: ד"ר אלי לחמני פותח את מטה הבחירות שלו לראשות העיר

ד"ר אלי לחמני המכהן מזה שנים כחבר מועצה באופוזיציה, מקום 2 מטעם סיעתו של אינג' צבי צילקר, ממשיך להפתיע ולצבור תאוצה עם הכרזתו על התמודדות לראשות העיר בבחירות הקרובות

"רק לחמני יכול" – קמפיין הבחירות שכבר הספיק לסחוף אחריו רבים, שלא מצאו את עצמם בין המתמודדים הקיימים ומשוועים לשינוי בעיר. נראה, כי קמפיין הבחירות של לחמני "רק לחמני יכול" על משקל קמפיין הבחירות של הליכוד בזמנו "רק הליכוד יכול", משנת 1988.

לכל אותם התושבים, המעוניינים בשינוי וסדר עדיפויות שונה מהקיים, ד"ר לחמני נראה האופציה הטובה ביותר, שכן הוא נתפס בעיני רבים כאיש משכיל, נבון ושקול בהחלטותיו. מתנגדיו של ד"ר לחמני מבססים את התנגדותם, בעיקר, על סמך תמיכתם במתמודדים אחרים, שכן האיכות שאותה מציג לחמני במועצת העיר שמורה רק לו. שמענו כבר טענות בגין "חוסר כריזמה" של ד"ר לחמני, אך טענה זו אף היא חסרת בסיס, שכן בישיבת מועצת העיר האחרונה, הראה לחמני את פועלו והקשבתו להורים לילדים המיוחדים והיה היחיד בין חברי האופוזיציה או הקואליציה, שהביע נחרצות את התנגדותו למהלך מעבר הילדים המיוחדים לכיתות בבתי הספר. בהמשך הדיון, הצטרף אליו גם שמעון כצנלסון, המועמד אף הוא לראשות העיר.

 

נציין, כי בבחירות הקודמות בעיר רמת גן, העדיפו תושבי העיר לבחור באדם בעל תדמית של "פקיד אפור" על מנת שיסדר את ההתנהלות והשחיתות, שהם חשבו, לכאורה, שקיימת בעירם והעדיפו אותו על פני המתמודד הצעיר והכריזמתי יותר לכאורה, שהיה בעברו ח"כ כרמל שאמה-הכהן. כלומר, מהלכים מעין אלו שנחשבו תחילה כחסרי סיכוי, הוכיחו את עצמם בקלפי. האם יהיה זה הכיוון גם במקרה של לחמני? מוקדם מאוד להגיד, שכן הקמפיין רק בתחילתו.

החל מתום ישיבת מועצת העיר האחרונה, נראה, כי לחמני מעורר שיח משמעותי וחשוב בעיר ומוביל את דעת הקהל בנושא היחס לילדים המיוחדים, עקב החלטת עיריית אשדוד להעבירם ללמוד בכיתות בבתי הספר, למורת רוחם של חלק מההורים. אתמול, התאחדו קבוצה של קלינאיות וקלינאי תקשורת ומחו על המהלך שהוא, לפי עמדתם, לא יטיב עם הילדים המיוחדים שדורשים יחס ומקום ספציפי ללימודים.

התרומה הגדולה של לחמני לטובת סיבוב שני

סיבוב שני בבחירות מגיע, כאשר איש מבין המתמודדים לא מצליח להגיע ל-40% תמיכה בקרב ציבור הבוחרים במצב של 3 מתמודדים ומעלה. עד לפני מספר שבועות סוגיית הסיבוב השני בבחירות לא הייתה כלל בטוחה אבל עם קמפיין הבחירות של לחמני, שיצא לדרך והצליח לצבור תאוצה ותהודה בקרב ציבור המצביעים נראה, כי הליך זה יהיה בלתי נמנע אם לא יכריע את הבחירות כבר בסיבוב הראשון לכיוון שינוי השלטון.

במצב של 4 מתמודדים – ד"ר לחמני, ד"ר לסרי; כצנלסון וגלבר – נראה, כי יהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי למתמודד אחד להצליח להגיע ל-40% תמיכה כבר בסיבוב הראשון ולכן סיבוב שני נראה בלתי נמנע. למי תועבר התמיכה של יתר המתמודדים – זו כבר שאלה טובה בפני עצמה ומוקדם לדון עליה.

נציין, כי הסטטיסטיקה מעידה: כ:8 מתוך 10 ראשי עיר מכהנים מאבדים את השלטון עם עלייתם לסיבוב השני בבחירות. הנושא נסוב סביב תחושה פסיכולוגית של הפעילים, שמצליחים להביא את המתמודד מול ראש העיר המכהן לסיבוב שני ורואים את השינוי בפתח, כמו גם יתר התושבים המעוניינים בשינוי ועל כן מתאחדים עם המתמודד החדש.

 

התמונות לקוחות מתוך עמוד הפייסבוק של ד"ר אלי לחמני

 

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.