סדקים ראשונים בקואליציה: שלושה חברי קואליציה לא השתתפו בהצבעה על בניית בתי המלון בחוף לידו

אתמול בערב (רביעי), במסגרת ישיבת מועצת העיר התקיים דיון של חברי המועצה אודות תוספת זכויות בניה עבור מגרשי המלונות בחוף לידו. מספר חברי מועצה בחרו לצאת מהישיבה טרם ההצבעה ולא השתתפו בה וחזרו מיד כאשר הסתיימה ההצבעה. סדקים ראשונים בקואליציית ד״ר יחיאל לסרי?

רבים השבחים המגיעים לראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, על הרכבת קואליציה מהרחבות שידעה העיר אשדוד. אם ברמה הארצית אנו עדים למשבר פוליטי חריף ואולי אף יציאה לסבב ג׳ של בחירות, בתקווה להגיע להכרעה, באשדוד, העיר שאולי סימלה את השסע, לכאורה, בין ״החילונים״ ל״חרדים״, הצליח ראש העיר לחבר בין כל המגזרים.

השנה הראשונה לכינון המועצה חלפה ביעף כמעט ללא סדקים, בוודאי לא משמעותיים. חברי הקואליציה מבינים, כי המדבר האופוזיציוני שומם ולכן מעדיפים לשבת בקואליציה, גם במחיר של נשיכת לשון ובליעת צפרדעים. אתמול בערב (רביעי), ניתן היה לצפות בסדקים ראשונים בקואליציה, כאשר שלושה חברי מועצה: אפרת אוחיון, מאיר אברז׳ל ומשה בוטרשווילי, בחרו לצאת מההצבעה על תוספת הזכויות לבתי המלון בסמיכות לחוף לידו. נציין, כי על אף ההחלטה של חלק מחברי המועצה לצאת מההצבעה, סגנית ראש העיר,שרון מרק, דווקא הצביעה בעד ההצעה אשר כל קשר בינה לבין מצע ״ירוק״ או ״למען איכות הסביבה״ אין דבר וזו בהחלט הפתעה נוספת, שכן זו הצבעה בניגוד מוחלט לכל מצע ירוק שהוצג אי פעם מטעמה. גם חברת המועצה אורית אלמוזלינו, הזכורה ממאבקה כנגד הבניה על הפארק ברובע ט״ו, בחרה להצביע בעד התכנית הזו.

למעט ולדימיר גרשוב, שהצביע נגד על אף שהוא חבר בקואליציה, כל יתר חברי הקואליציה אשר נכחו בישיבה הצביעו בעד ההחלטה אשר נדונה בקרב החברים. בעוד שרון מרק, סגנית ראש העיר, הידועה באג׳נדה הירוקה, לכאורה, בהתייחסה בעבר לנושא וביקשה ״ללמוד את הנתונים״, אתמול בערב התקבלה התשובה החד משמעית והציבור ראה, כי היא בחרה להצביע בעד ההחלטה אשר עלולה לפגוע בחופי הים ובוודאי בסביבה החופית. 

מספר חברי מועצה התחמקו מהצבעה – אז מדוע לא להצביע ״נגד״?

חברי המועצה: אפרת אוחיון, מאיר אברז׳ל ומשה בוטרשווילי, השייכים כולם לקואליציה, הצביעו נגד ההחלטה להעניק תוספת זכויות בניה לבתי המלון, כפי שהוצג אתמול בישיבת מועצת העיר. מדוע, אם כך, לא הביעו את עמדתם בפומבי? אם הנושא נוגד את האג׳נדה הבסיסית שלהם, אשר תודות לה נבחרו לכהן כחברי מועצה, מדוע לא הצביעו ״נגד״ ההחלטה? האם אותם חברי מועצה יבחרו לחמוק מההצבעה גם על נושא לוהט כמו מע״ר דרום? ימים יגידו.

מספר פעילי ציבור ובראשם רוני סאיג הפגינו מספר פעמים כנגד הבניה סמוך לחוף הים בחוף ״לידו״. הדיון אתמול בערב, מהר מאוד, עבר לטונים צורמים וקולניים, כאשר כנפו קרא את חברת המועצה הלן גלבר לסדר. 
גלבר בתגובה לקריאה לסדר: ״אתה מפחד מההערות שלי״. 

הלן גלבר אתמול בישיבת מועצת העיר


דורון חזן, מהנדס העירייה אמר את הדברים הבאים בהקשר זה: ״החניות של מלונות ילטון נמצאות בתב״ע על שטח ציבורי, קרי רחבת שוק-ים. הדלתא של מקומות החניה בין מה שמאושר למה שיאושר, אם יאושר, כי מדובר בתכניות שצריכות הגיע לו לחוף ולמחוזית. משום שיש שטח ציבורי שהוצמד לתכנית הזו יש תהליך פשוט שצריכים את אישור מועצת העיר. 
לא מדובר בהצמדה למלון, או בשטח סגור או ש״ס שיסגור או גדר שתסגור את החניה, אלא חניה פתוחה לכולם.
מעבר לכל אלה, על הדלתא הזאת יצטרך בעלי המלון לשלם כופר חניה״ (ה.מ: או תועלת חניה, בשם המכובס). 

ד״ר לחמני, יו״ר האופוזיציה: האינטרס הציבורי הוא שמירת החוף ואם לא תהיה לו חניה אז הוא לא יוכל לבנות את המלון. כרגע, מה שאנחנו רואים על קו החוף, זו סגירה, קו החוף ייעלם מבחינת הנגישות הציבורית ומהבחינה הזו אנחנו לא נגד בתי מלון אבל ראוי שתעשה ראיה כוללת של הדברים״.

גבי כנפו: ״יש למלון היתר בניה. היה ניסיון לעשות חילופי קרקע. ביתה משפט אמר: אין סמכות לעירייה לעשות את זה״.

כצנלסון: ״אני קורא עכשיו בגלובס: בית משפט המחוזי ניתן לבית מלון בבת ים בגלל קירבתו לחוף. אל תטעו את הציבור״. עו״ד לסרי אומר בתגובה: ״לשאול שאלות זה לא להטעות את הציבור״. 

גבי כנפו: ״תפנו לבית המשפט והלוואי שלא יבנו את המלון הזה אבל הסיכוי שלכם הוא אפס״. 

גלבר: ״קיימת חשיבות רבה להקמת בתי מלון לתיירות ולתעסוקה ועל כך כולם מסכימים אבל האם יש היתר לשני המלונות?״ הפניה לדורון חזן. גלבר נענתה שאכן יש היתר. גלבר טוענת, כי היא לא מצאה שום מסמכים הקשורים בנושא. לטענת גלבר, התכנית הזו לא קיבלה היתר, לפחות ממה שלגבר טוענת שהיא ראתה. מהנדס העיר טען ס בתוקף, כי יש היתר לשני בתי המלון. לעניות דעתה של הלן גלבר, העירייה יכולה להוריד את הנושא מסדר היום. כנפו טען שלא ניתן. 

ד״ר יחיאל לסרי משיב להלן גלבר: ״אנחנו חלוקים. אנחנו חושבים שהעירייה צריכה להתפתח גם במסגרת החוף. תב״ע קיימת אנחנו עמוד בה ולהיפך, זה מחבר את הים לעיר. רק פרויקטים כאלה יחברו את העיר לים. יש ביקורת חיובית בעדהצעד הזה ואנחנו נמשיך לחבר בין הים לבין העיר, לפתח מלונאות ותיירות ואנחנו לא מסכימים איתכם בעניין הזה. זאת ההחלטה שלנו בכל הכוח״.

להלן הנושאים שנדונו אתמול במועצה:

אולי תתעניין ב...

ליגת התיכונים בכדורסל יצאה לדרך

היום יצאה הליגה לתיכונים בכדורסל לעונה נוספת. מדובר באירוע הספורט האנרגטי והצעיר ביותר בעיר. 9 …

תגובה אחת

  1. גינגיחדוילי

    2 הערות:
    1) הירוק היחיד שכנראה שמרק מתעניינת זה צבע $
    2) בוטרשוילי יצא כי הוא מתנגד .. הצחקתם את כל הקוראים ואת לסרי
    הוא יצא כי אכל מלא חינקלי ומיהר לשרותים. אין לו מושג ירוק( אפרופו ירוקים) על הנושא. אהבל בשרות הקודקוד הריק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים