סגורות- הכמיהה לאימהות| מאת: נטלי שוחט

הילד המאומץ, שהתגלה כאוטיסט. טיפולי הפוריות שגרמו לסרטן – חייה המאתגרים של נטלי שוחט שמשו עבורה כהשראה לספרה החדש.

בגיל 25 אחרי שלוש שנים של טיפולי פוריות – החליטו נטלי שוחט ובעלה להרים ידיים. המחיר הבריאותי היה כבד מדי: השמנה קיצונית ודיכאון שאובחן כקליני – הפכו את נטלי לשבר כלי. היא לא תיארה לעצמה שמדובר רק בפרומו.

השניים פנו להליך אימוץ דרך משרד הרווחה, ולאחר כ-7 שנים של ציפייה זכו לאמץ את בנם הבכור, שבכיתה ה' אובחן על הקשת האוטיזם. שנתיים לאחר אימוצו, אימצו בני הזוג גם את אחותו, אך אז ניחתה עליהם בשורה נוראה: נטלי לקתה בסרטן.

בתום שנה של טיפולים אינטנסיביים ששילבו הקרנות, כימותרפיה וטיפול ביולוגי – ניצלו חייה, והמחלה מוגרה, אך כעבור מספר שנים התברר כי ההקרנות פגעו בצורה קשה בעורקי לבה – והיא נאלצה לעבור שני צנתורים וניתוח מעקפים מסובך.

חרף כל התלאות והמכשולים שמזמנים לה חייה, שומרת נטלי שוחט על אופטימיות מפתיעה.
בימים אלה הוציאה שוחט קובץ סיפורים בשם 'סגורות – הכמיהה לאימהות' – העוסק כולו בעקרות ובאימוץ.

לדבריה, הטרנד הלאומי של טיפולי ההפריה, שזוכה לעידוד ממשלתי – מסתיר אמת עצובה וקשה:
טיפולי הפוריות שעשרות אלפי נשים עוברות בשנה – מסוכנים מאד בריאותית.

"העקרות צריכה לצאת מהארון" היא אומרת. "אין בה כל בושה". לדבריה, יש המון ילדים בארץ ובעולם שמחפשים בית, והמדינה צריכה לעודד זוגות לאמץ, ולא לסכן את בריאותם ועתידם בטיפולי פוריות כה קשים ומסוכנים. "אין לי ספק שכל הבעיות הבריאותיות שלי שורשיהן בטיפולי הפוריות שעברתי" אומרת שוחט. "מי שרוצה לממש הורות, יכול למצוא דרכים יצירתיות לעשות זאת: אימוץ (כולל ילדים גדולים וצרכים מיוחדים), פונדקאות ואומנה. ואגב, מי שלא מביא ילדים ואין הדבר בנפשו, אדרבא, ממש לא נורא.".

בימים אלה יצא לאור ספרה 'סגורות – הכמיהה לאימהות' בהוצאת 'רב-מכר' – וניתן למצוא אותו ברשתות הספרים, בספריות הדיגיטליות ובחנויות הפרטיות. 'סגורות' הוא קובץ של תשעה עשר סיפורים בדיוניים, שבכל אחד מהסיפורים, שבו מתוארת התמודדות של דמות נשים בנושא עקרות ואימוץ. בין הדמויות בת פרעה, הלגה אשתו של מפקד מחנה השמדה נאצי, יאקוט אשתו העקרה של יוסף מהמלאח במרוקו, רוחי, שירה, פרווטי, קייט, ועוד.

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים