הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

סאגת ״פינלנד סקול״ חוזרת למועצת העיר

יו״ר האופוזיציה, ד״ר אלי לחמני,מעלה לסדר היום את הצעתו לעניין בית הספר ״פינלנד סקול״ ומציע: לבטל את ההקצאה לקרקע ברובע י״א שאושרה בחודש שעבר על ידי מרבית חברי מועצת העיר

יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני לא מרפה מעניין ״פינלנד סקול״ אשר עלה לא פעם לכותרות בחודשים האחרונים. בחודש שעבר, אישרה מועצת העיר בישיבה שנערכה, את הקצאת הקרקע לעמותה ברובע י״א. כעת, מציע ד״ר לחמני, לבטל את הקצאת הקרקע שאושרה ומפרט את הנימוקים שלו להצעתו.

להלן הצעתו לסדר של יו״ר האופוזיציה ד״ר אלי לחמני, כפי שהוגשה על ידו לראש העיר:

תאריך: 19 בנובמבר 2021

לכבוד

ד"ר יחיאל לסרי,

ראש העיר

עירית אשדוד

א.נ.,

הנדון:  הצעה לסדר יום: בית ספר "פינלנד סקול"

בהמשך לישיבת מועצת העיר מחודש 10/2021 ולאור הפרסומים הרבים שהיו לאחר ישיבת המועצה וגם בתקופה שקדמה לה, לעניין התנהלות העמותה המפעילה מוסד לפעילות חרדית במסווה של מוסד חינוכי יחודי המיועד, דווקא, לאוכלוסייה החילונית בעיר עולה, כי על פי תכנית הלימודים מתברר, כי נעשות פעולות של הכוונת הילדים לתכנים חרדיים וזאת מבלי ידיעתם של ההורים ומבלי שזאת תהייה כוונתם של ההורים ששלחו את ילדיהם למוסד זה מלכתחילה.​

על פי הפרסומים במדיה הכתובה והמשודרת, העמותה נזרקה מהעיר יבנה ומשרד החינוך ביטל את קוד המוסד כבית ספר מוכר, אך כל זאת לא הפריע להנהלת העיר, לאשר הקצאת קרקע בלב אזור חילוני מובהק ברחוב בקעת הירח, ברובע יא'.

לאור האמור ולאור הפרסומים שיש בכוונת ההורים לתבוע את העמותה על הטעיה ואפליה מכוונתועל מנת לתקן את ההחלטה השגויה שהתקבלה בועדת הקצאת קרקאות, מעלה הצעתי למועצה –

1. לבטל את ההקצאה שאושרה לעמותה ברובע יא' ;

2. להורות לועדת ההקצאות לבחון הקצאה מתאימה באזורים שבהם קיימת אוכלוסייה חרדית, כדוגמא באזור מצפון לרובע ג' בעיר, בכפוף לבחינת מעמדו של בית הספר, במשרד החינוך.

​​​

על החתום,
ד"ר אלי לחמני, עו"ד (רו"ח)חבר מועצת העיר
ויו"ר תנועת "אשדוד תנצח"
 

העתק:הגב' דינה בר אולפן, משנה למנכ"ל העיריה

אולי תתעניין ב...

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר

הסערה ״אלפיס״ בדרך לעיר. על הפרק צפוי מזג אוויר סוער עם רוחות עד 80 קמ"ש …

5 תגובות

 1. אין גבול לשחיתות בעיריית אשדוד
  איפה חברי הגואליציה שנותנים יד לזה?
  כולם עוצמים עיניים ושותקים כמו דגים
  בושה , בושה, בושה

 2. תודה לאל על אלי לחמני שלוחם תמיד לעזרת תושבי העיר
  ותמיד ערני ולא נותן יד לשחיתות.ממליצה ליבדוק את חשבונות הבנק של אלה שהמליצו על אמותה שאסרו עלייה להיות בעיר אחרת ופשוט שינתה מיקום.
  בושה לראש העיר שלא בדק לעומק .
  ולצערי לא שומע את ההורים הצעירים באשדוד

 3. הכל שקר בתי לומדת שם וזה בית ספר ברמה גבוהה אין שום כוונה חרדית והילדים מרוצים מאד עד שקם משהו נורמלי בעיר רוצים להרוס אותו הכל מקנאה של אנשים זה בית ספר שתומך בשיטה היהודית וזה בסדר גמור אנחנו בארץ ישראל למי ששכח די לשנאת חינם

 4. בתי לומדת שם וההתנהלות של בית הספר היא מופתית ישנה ההשקעה גדולה בחינוך הילדים אין שום דבר רע בכך שהילדים לומדים טיפה על היהדות והמנהגים זהו אינו בית ספר חרדי אין קוד לבוש חרדי ורוב הילדים הם חלונים או שומרי מסורת !
  די להכפיש סתם, ההורים מאוד מרוצים וזה מה שחשוב !
  אין שום סיבה להעביר את הבית ספר למקום חרדי !!!

 5. בתי לומדת שם וההתנהלות של בית הספר היא מופתית ישנה ההשקעה גדולה בחינוך הילדים אין שום דבר רע בכך שהילדים לומדים טיפה על היהדות והמנהגים זהו אינו בית ספר חרדי אין קוד לבוש חרדי ורוב הילדים הם חלונים או שומרי מסורת !
  די להכפיש סתם, ההורים מאוד מרוצים וזה מה שחשוב !
  אין שום סיבה להעביר את הבית ספר למקום חרדי !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.