הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

נתוני הזכאים לבגרויות של אשדוד נחשפים: ממוצע עירוני נמוך מהארצי| צוללים למטה

צלילה למטה בממוצע הזכאים לבגרויות העירוני: ראש מנהל החינוך מר אריה מימון נמצא בתפקידו כעשור. משרד החינוך חשף את נתוני הבגרויות לשנת 2019 ובעבור אשדוד מדובר בנתונים קשים, נמוכים מהממוצע הארצי ומוכיחים מעל כל ספק סביר, כי לא נעשה די בתחום החינוך בעיר וזה בלשון המעטה. הפרטים המלאים והמדוייקים רק ב״אשדוד היום״

הנתונים של ממוצע הזכאות לבגרויות בעיר אשדוד נחשפו על ידי משרד החינוך, כמו גם לערים אחרות. הממוצע העירוני בעיר של הזכאים לתעודת בגרות לשנת 2019 עומד על 67.4% בעוד הממוצע הארצי הינו 69.7%. מדובר ביותר מ-2% מתחת לממוצע הארצי, כאשר בתחום הארצי נכללים כל בתי הספר בארץ, כולל בישובים שבהם מתגוררים בני מיעוטים.

בשנים האחרונות, העיר אשדוד דרכה במקום מבחינת ממוצע הציונים של הבגרויות והירידה בממוצע היתה ממש מעבר לפינה. כמו בכל נושא אחר, אם לא שואפים למצויינות, לחדשנות ולקידום ממשי, הרי שהנסיגה לאחור היא רק עניין של זמן.

כניסה לבתי הספר התיכונים בעיר מרגישה לרבים בדיוק כמו הכניסה אליהם לפני 20 שנה ויותר, כאשר מבחינת רמת התחזוקה של חלק מהמקיפים, לא קיימת חדשנות או שיפוץ משמעותי לאורך השנים. הדריכה במקום באה לידי ביטוי, לפחות בחלק מהמקיפים, הן בהיבט החיצוני והן ברמת ההוראה ובשיטות הלמידה.

העיר אשדוד מתהדרת בעירייה איתנה מבחינה כלכלית אך באין הובלה משמעותית בתחום החינוך, נראה, כי הנושא מוזנח לטובת בניית בניינים והטבות למקורבים. בקדנציה הנוכחית, נטל על עצמו ראש העיר את תחום החינוך לאחר שמי שהיה אמון עליו לאורך העשור הקודם הוא יהודה פרנקל, שהיה במקום השני ברשימתו של ראש העיר למועצה. כזכור, פרנקל הודח בבחירות האחרונות למקום השלישי ברשימה של ד״ר לסרי, לטובת עלייה של גבי כנפו למקום השני, מה שבדיעבד היה ראייה נכונה של המצב על ידי כנפו, שכן רשימתו של ראש העיר השיגה רק שני מנדטים למועצה. פרנקל, כזכור, לא נכנס למועצת העיר אומנם אך ראש העיר וחברי הקואליציה טרחו לאשר לו הסכם ייעוץ מתגמל במיוחד מבחינה כספית. מה יהודה פרנקל עושה בפועל בהיותו יועץ? לא ברור, אך מה שברור הוא סכומי העתק שהוא מקבל מכספי משלמי הארנונה בעיר.

ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, נטל על עצמו את תחום החינוך בקדנציה הנוכחית והציפייה הציבורית ממנו היתה להובלה משמעותית של התחום, אשר היה שנים רבות בידיו של יהודה פרנקל, שאמנם ידע שנים ציבוריות טובות מאוד אך אלה חלפו מזמן.

גם בתחומים הבאים, אשדוד נמצאת נמוך מהמממוצע הארצי: זכאות לבגרות מצטיינת, תעודת בגרות הכוללת אנגלית ברמה של 5 יחידות לימוד, ותעודת בגרות הכוללת מתמטיקה ברמה של 4 ו-5 יחידות לימוד.

כיצד יסביר ד״ר יחיאל לסרי, כממונה על תחום החינוך, את הצלילה בנתונים בחינוך של העיר אשדוד? האם יציג את הנתונים בשקיפות מלאה בדיוק כפי שהם מופיעים כאן ומפורסמים על ידי משרד החינוך? בעירייה שבה תקציבים לא חסרים ומושקעים מיליונים רבים בתכניות בניה שונות ובשינויים בכבישי העיר, לא יזיק אילו יוחלט לצאת לתכנית חינוכית מקיפה ורחבה, אשר אותה יוביל ראש העיר ואולי אף יצליח להצעיד את העיר אשדוד לשורה הראשונה בתחום החינוך. בינתיים, אשדוד משתרכת אחרי הממוצע הארצי.

צניחה חופשית מתוך Pixabay

תמונה ראשית קרדיט צילום: דוברות עיריית אשדוד

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

5 תגובות

 1. אשדודים יקרים תהיו רגועים תוך זמן קצר יוציא ראש העיר פוסט משלו עם נתונים שקריים ומעוותים אחרי שכל בתי הספר עם הציונים הנמוכים לא יהיו בתוך התוצאות שיציג ראש העיר. אולי אפשר לנצח בחירות ברמאות וזיופים ולהיות ראש עיר אבל את רמת החינוך בבתי הספר של אשדוד אי אפשר באמת לזייף ולרמות כי הציבור לא טיפש

 2. עד כאן!!!!!
  חייבים לשים סוף להפקרות הזאת, ילדינו טינם הפקר

 3. שעיר מנוהלת ע"י עבריינים מה הפלא? את לסרי מענין רק כסף ועוד כסף. הילדים שלנו ממש לא מענינים אותו ואת המקורבים

 4. אוי לנו שזה המצב. ראש עיר כושל חינוך כושל

 5. הקומבינה האשדודית

  ראש העיר הכושל והמושחת, וחבורת הפושעים שסובבת אותו…
  מי זה הפרנקל הזה…בובה לחא חוטים שבקושי מחזיק את עצמו בישיבות בלי להרדם…יללה צא לנו מהחיים ולך לדוג בנחל לכיש המזוהם.
  ועוד לשלם לו שכר מופקע, עד לאן סירחון השחיתות יגיע ⁉️
  איפה מבקר העירייה???
  כנפו, את הקומבינות שלך תעשה במקום אחר…
  לכל המושחתים בעירייה, יש לכם עוד שנתיים…
  אחר כך תחפשו לעשוק מקום טחר…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.