הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

נפתחה שלוחת 'רימון' באשדוד

ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי: "אשדוד עושה היסטוריה תרבותית- אמנותית נוספת, ומנגישה לצעירי אשדוד חינוך מוזיקלי מהשורה הראשונה בישראל, זאת על- ידי פתיחת שלוחה של בית- ספר "רימון" בעיר, הנחשב למוסד המוביל בישראל בטיפוח והכשרה של צעירים בעלי כישרונות, לתושבי אשדוד והסביבה תינתן הנחה משמעותית (כ-45%) בשכר לימוד בחסות עיריית אשדוד".

בית הספר המוביל בישראל למוזיקה 'רימון' מצא את אשדוד כעיר תוססת ומלאה בכישרונות צעירים מה שהוביל לשיתוף פעולה ופתיחת מסלולי לימודי חוץ שכולנו חיכינו להם והחל מיום שלישי הקרוב 15.01.2019 יפתח הקורס הראשון "כלי הקשה, תיפוף ומקצב ברזילאי" בהנחייתו של גלעד דוברצקי שהוכתר על ידי ה-Jazziz Magazine כאחד מ-12 נגני כלי ההקשה הטובים בעולם, ממש כאן אצלנו בקונסרבטוריון 'אקדמא' אשדוד.

קונסרבטוריון "אקדמא" אשדוד, נוסד בשנת 1966 ומאז ועד היום שם לעצמו כמטרה להעניק חינוך מוזיקלי מקצועי לכל תלמיד תוך הקנית מיומנות מקצועית בנגינה, בשילוב עם לימוד והבנת שפת המוזיקה במסגרות סולו, הרכבים ותזמורות. הקונסרבטוריון הוליד לאורך השנים אינספור מוזיקאים מחוננים ומצליחים כך שהיה זה רק עניין של זמן עד לשיתוף פעולה עם בית הספר המוביל בישראל למוזיקה "רימון" שידוע בחדשנות, מקוריות, יצירתיות ואינספור כוכבים- מוזיקאים פעילים ומובילים בתעשיית המוזיקה בישראל.

את הקורס הראשון של רימון ב'אקדמא' יעביר גלעד דוברצקי שמנגן כבר 40 שנה ותופף לצד ענקי ג'אז ופופ והוכתר על ידי ה-Jazziz Magazine כאחד מ-12 נגני כלי ההקשה הטובים בעולם ותואר על ידי רוברט בראונינג  (World Music Institute) כ"נגן גלי הקשה יוצא מן הכלל, בעל סגנונות מגוונים ויכולות יוצאות דופן". מי שהחל את דרכו המוזיקלית במוזיקה קלאסית, הפך לשגריר הג'אז של ארה"ב ואף תרם כמה המצאות חדשות לכלי נגינה לחברות המוזיקה ועדיין, כשהוא נכנס לכיתת לימוד ביסודות התיפוף עם חבורה לחוצה של תלמידים אפופי חלומות, הוא מחייך אליהם ואומר "עשו לי טובה. כשאתם מגיעים הביתה, קחו שתי פחיות ריקות, שימו בפנים קצת אורז ותאטמו, שתוכלו להתאמן".

דוברצקי הוא נגן כלי הקשה, מלחין ומורה, בין השנים 1989- 2008  חי בארה"ב הפך לאחד מנגני כלי ההקשה המבוקשים בניו יורק וברחבי העולם, הספיק להופיע ולהקליט עם מריה קארי, ריקי מרטין ,אל דימיולה, מרק מרפי, רגינה קרטר, מייק סטרן, טוטס סטילמן, דניס צ'יימברס, קורנליוס במפוס, מרק ג'ונסון, אורנט קולמן, קני וורנר, אוליבר לייק, ג'ושוע רדמן, מארק איגן, ריצ'רד בונה, אורי קיין, גיורא פיידמן, עומר פרוק טקבילק ועוד…מאז חזרתו לישראל ב 2008, השתתף גלעד בהקלטות והופעות עם אמנים כגון דוד ד'אור, עידן רייכל, שלומית אהרון, שרית חדד, עילי בוטנר, שירי מימון, שמעון בוסקילה ומירי מסיקה וכן עם אבי לייבוביץ והאורקסטרה ופסנתרני הג'אז ענת פורט ואלון יבנאי.

גלעד מכהן כמרצה בבית ספר רימון ומלמד קורסים במוסיקה לטינית, מערב אפריקאית, דרום אמריקאית, ברזילאית ואלתור. הוא חולם לנגן עם מוזיקאים שיושבים להם באיזה כפר נידח בסרביה או זנזיבר – 'כאלה שמנגנים עם הנשמה" ובקצרה מעיד על עצמו "אני אדם פשוט. המוזיקה שאני הכי אוהב היא המוזיקה של העם. היא נשמעת לי הכי חסרת יומרות, הכי אמיתית" ומזכיר לכולם את מה שמוזיקאים באקדמיה לפעמים שוכחים: ליהנות.

אז זה מה שמחכה לכם בקורס שלא מיועד רק למתופפים אלא לכל ציבור המוזיקאים
בואו ללמוד יסודות טכניקה ומקצב בכלי הקשה ולהעשיר את ידיעותיכם בסגנון אפרו – קובני, ברזילאי, מזרח תיכוני ועוד, תוך לימוד תפקידים, מקצבים ומטבעות לשון האופייניות לכלי הקשה בסגנונות הללו. נתנסה גם בכלי הקשה מאולתרים שבאים מעולם תיפוף הרחוב, נמחיש עד כמה ניתן לעשות מוזיקה בכל אמצעי כל עוד אנחנו מנגנים בקצב, ביחד ובמוזיקליות. נלמד לנגן באמצעות מקלות, ידיים, רגליים ואפילו כלי מטבח, לשלב שירה וקולות ולהפיק מהם מקצבים משלהבים וצלילים מרתקים ומרגשים.

הקורס בא לפתוח שער לעולם המאוד רחב וגדול של כלי ההקשה – מהקטנים ביותר ועד התופים למיניהם, טכניקות הנגינה השונות דרך המוזיקה המסורתית ממקומות שונים בהם טייל דוברצקי בעולם ומיועד לכל מי מעוניין להקיש, לשקשק ולהצליח להוציא צלילים ומקצבים מכל דבר אפשרי.

צילום: יח"צ

בקורס 14 מפגשים שבועיים, בסיומם מקבלים תעודת סיום מטעם בית הספר 'רימון'.
הקורס יפתח ביום שלישי 15.1.19, מספר מקומות מוגבל
ההרשמה בעיצומה: 088545135 // 088545139

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.