נפצע בסין, הוטס לארץ ונותח ב׳אסותא׳

ישראלי שנזקק לניתוח מורכב, הועבר מסין לבית החולים 'אסותא' באשדוד

הכל התחיל כאשר יובל, ישראלי בן 53, ששהה בשל עבודתו בסין, בעיר גואנגזו, החליק לפתע ושבר את רגלו. הוא הובהל לבית החולים המקומי ושם אבחנו שבר סבוך בצוואר הירך.

הצוות בבית החולים נערך לטיפול, אך ברגע האחרון יצרו אנשי בית חב"ד המקומי קשר עם מנהל המחלקה ליעוץ והכוונה רפואית של אגודת 'רפואה ועזרה' הרב יעקב שקול. שקול בחן את האופציות והורה לעצור את ההליכים. התברר, כי הצוות הסיני אינו מנוסה דיו לטפל במקרה, מה גם שהכיסוי הביטוחי של האדון אינו אפשר לו לעבור את הטיפול בסין.

עם זאת, בכל רגע שעבר החמיר מצבה של הרגל, והדחיה היתה בלתי אפשרית. כאן נכנסה לפעולה המחלקה להטסות רפואיות של אגודת 'רפואה ועזרה', ותוך שעות ספורות הוסדרה ליובל טיסה ישירה מסין לישראל. במקביל הועמד בכוננות צוות המח' האורטופדית בבית החולים 'אסותא אשדוד' שנערך לקבלת החולה.

בישראל, המתין  למרגלות המטוס צוות אמבולנס יחד עם 'אמבוליט' של רשות שדות התעופה, שדאג לפנות את יובל תוך פחות מחצי שעה מרגע הנחיתה לבית החולים האוניברסיטאי 'אסותא אשדוד'. בבית החולים בוצע ניתוח החלפת מפרק הירך במחלקה האורטופדית בניהולו של פרופ' מיכאל דרקסלר, מומחה למפרקים, אשר ביצע את הניתוח בצורה המושלמת ביותר.

הרב שקול, יו"ר 'רפואה ועזרה', אומר, כי "למחלקה האורטופדית בבית החולים אסותא אשדוד ניסיון רב בטיפול במפרקים, והיא מבצעת מאות ניתוחים מוצלחים ביותר. במקרה זה, העובדה שהצוות התגייס בתוך זמן קצר, יחד עם היכולות שכבר הוכחו במחלקה בטיפולים הנעשים בשגרה, הביאו לכך שב"ה יובל יוכל בתוך זמן קצר ללכת על רגליו, ללא שהתאונה שעבר תשפיע על תפקודו".

פרופ' מיכאל דרקסלר מנהל המחלקה אורטופדית באסותא אשדוד אומר כי "ניתן לראות במקרה הזה ובעוד מקרים רבים אחרים, את הקשר המיוחד שנוצר בין הקהילה באשר היא (אפילו בסין), לבית החולים אסותא אשדוד ולמחלקה האורטופדית. אנו גאים בכך מאוד ושמחים לעזור בכל סיטואציה, גם מורכבת וחריגה…"
בנוסף, לאור מקרה זה ומקרים רבים ודומים בהם מטפלים באגודה, קורא הרב שקול לנוסעים לחו"ל לבדוק היטב את הכיסוי הרפואי המתאים. "מדובר לפעמים בתוספת של עלות נמוכה, שברגע האמת מתבררת כנחוצה ביותר. אסור לזלזל בפוליסה הזו שהיעדרה יכול לגרום לכך שלטיפול החיוני ביותר לא יהיה כיסוי״.

אולי תתעניין ב...

אניית האלפיון העליון הגיעה לאשדוד עם מאות נוסעים| כמה מהם יגיעו לטייל באשדוד?

אניית האלפיון העליון Seabourn Ovation-  הגיעה לראשונה לישראל. ספינת התענוגות החדישה שזכתה בפרסים רבים עגנה בנמל …

שינוי גודל גופנים