הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

נמל אשדוד רכש ציוד תפעול מתקדם במיליוני שקלים

נערכים לתחרות: נמל אשדוד רכש ציוד כבד בשווי של מיליוני שקלים 

נמל אשדוד הינו אחת מחברות התפעול המורכבות ביותר שפועלות במשק. אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר לפעילותו השוטפת הינו הציוד והכלים הכבדים. באופן קבוע ורציף, דואגים בנמל לשמור על ציוד מתקדם, חדשני ובטיחותי. לרשימת הכלים המתחדשים התווספו גם 3 מלגזות בשווי של כ-5 מיליון שקל, המסוגלות לשאת מטען כללי במשקל של כ-45 טון.

המלגזות החדשות יתנו מענה להרמה ושינוי מטען כללי עד משקל של כ-45 טון, גלילי פלדה עד משקל של כ-40 טון וכן פרופילים של ברזל באורך של בין 12-16 מטר. על מנת למצות את יכולותיה אלו, הותקנו על בסיסה אביזרים ייחודיים כגון  קלשונים שיאפשרו לתת מענה לאותם שימושים. 

המלגזה החדשה תקל על פעולות נפוצות בנמל דוגמת העמסת פרופילים ארוכים במיוחד של ברזל שנעשתה עד כה בעזרתן של שתי מלגזות אשר עובדות במקביל ובסנכרון. מדובר בפעולה מורכבת ביותר הדורשת מיומנות גבוהה וקיים בה גם סיכון מסוים. 

המלגזה מצוידת בטכנולוגיות מתקדמות של מדידת משקל, הגבלות עומס יתר, מערכות הגנה על מנוע ומערכות חיוניות של הכלי על ידי התראה על תקלה ואף הפסקה מדורגת של עבודת הכלי במטרה למנוע גרימת נזק אפשרית. 

בנוסף, למלגזה החדשה שימשה פנורמית המעניקה שדה ראייה רחב ללא הפרעה או עיוותים מסוימים. היא כוללת מערכת ישיבה נוחה ומתקדמת וג'ויסטיק חדשני המאפשר הפעלה נוחה תוך שמירה על סביבה ארגונומית של המפעיל.

שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד, ציין: "כחברה תפעולית מורכבת ביותר אנו מציבים לעצמנו סטנדרט בינלאומי גבוה ביותר בכל הנוגע לאיכותו של הציוד והכלים עימם אנו עובדים. רכישתם של הכלים החדשים מציבה את נמל אשדוד כנמל חדשני, מתקדם, ומקצועי. המלגזות החדשות יאפשרו לצוות העובדים המיומן שלנו לעבוד בצורה מהירה, יעילה ובטיחותית יותר."

על מנת להכניס גמישות בהפעלת כלים כבדים ושיפור ביכולת ההרמה ושינוע של מטען כללי, נרכשו שני התקני הרמה למכולנוף בעלות של מאות אלפי שקלים. ההתקנים הינם תוצרת של החברה הספרדית TEC המתמחה בייצור התקני הרמה מיוחדת לציוד הנמלי הכבד. ההתקן מאובזר ב-4 אוזני הרמה עם כושר הרמה של 20 טון כל אחד וארבע אוזני הרמה נוספים (קטנים יותר) עם סגירים בקצה עם כושר הרמה של 10 טון כל אחד. ניתן להשתמש בהתקן גם על ידי ספריידר של מנוף גשר או מנוף שער.

צילום תמונה ראשית: אבישג שאר יישוב

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

10 תגובות

 1. רוכשים ציוד במיליונים אבל לבדוק אם זה מתאים לנמל, אם מפעילים יוכלו לעבוד עם הציוד, אם עובדי בית מלאכה יוכלו לתקן את הציוד…אף אחד לא בודק
  הנהלה ומנהלים מחליטים על דעת עצמם מבלי לבדוק ולשמוע את דעתם של אנשי שטח
  ואז הכלים עומדים כמו פילים לבנים, או מתקלקלים כל יום ואף אחד לא יודע לתקן אותם
  שיקו ז'אנה לתשומת ליבך..המנהלים ויועצים שלך מנותקים מהמציאות ומהשטח, ומוליכים אותך ואת כולם שולל

 2. אני מקווה שסמנכ"ל לוגיסטיקה שמעון סיטניאקובסקי לא היה מעורב ברכש, ולא נתן את המלצתו המקצועית
  כי מקצועי הוא בטוח לא !!!
  הוא לא יודע מה קורה מימינו ומשמאלו, פשוט בושה לשבת איתו בדיונים. אין לא תשובות בכלל, או תשובות שטחיות.
  סמנכ"ל כזה כישלון עוד לא היה בנמל
  נכנס לנמל בקומבינה דרך "חברים" מהצבא.

 3. מה שווה לקנות ציוד במיליונים , אם יש סמנכ"ל ציוד שלא יודע מה לעשות איתו.
  שמעון סיטניאקובסקי הוא סמנכ"ל קומבינטור ומושחת.

 4. בנמל אשדוד התפוקות בקו המים כמו בנמל של רפובליקת בננות באפריקה

 5. מעט מידי מאוחר מידי, הם מפחדים שיקרה להם מה שקרה לנמל מרסי , לא לעולם חוסן.

 6. ברכות על הציוד נמל מתקדם והצלחה

 7. מפרפרים במקום
  אין מספיק משאיות בקו המים
  ובשעה שבע בערב
  תנועת משאיות מידללת משמעותית
  בערוגות וברציפים
  גם כלים במילירדים לא יעזרו

 8. כמו התגובות של העובדים בשטח,גם תגובה שלי מהכרות עם ההובלה-מדינה שלא עושה שום מאמץ בנושא הכשרה,תיגמול,והעלאת,קרנו של הנהג האומלל.לא יכולה להבין שכשאין ולא יהיו נהגים,המנופים יעמדו,הסופרים יהיו ריקים והתרופות מצילות חיים לא יגיעו ליעדם כנדרש.ועכשיו נחשוב -הרופא,חשוב יותר מנהג?חשוב כמו נהג?או חשוב מאוד…?
  אבל בהחלט חשוב.מה שהיה הוא שיהיה עולם כמנהגו נוהג.

 9. עם מנכייל בדמותו של שיקו זנה השמים הם הגבול, לא פלא שחיל הים הישראלי הוא אחד החזקים והמצויידים בעולם בזכותו של האיש הזה, כל הכבוד שיקו והמשך עשיה נפלאה🙏🙏🙏🙏🙏

 10. התנהלות עקומה שום ציוד חדש לא יעזור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.