דף הבית > נמל אשדוד > נמל אשדוד: חברי וועד הפעולה מבקשים להתמודד בבחירות לוועד. חיים שייב: מי שהורחק – לא יוכל להתמודד

נמל אשדוד: חברי וועד הפעולה מבקשים להתמודד בבחירות לוועד. חיים שייב: מי שהורחק – לא יוכל להתמודד

השבוע, הגישו שני עובדי נמל תצהירים לבית הדין האזורי לעבודה באמצעות עורכי הדין אריאל שמר ואיתמר נצר ממשרד אריאל שמר ושות'.

העובדים טענו: "לא מאפשרים לנו להתמודד בבחירות וזה לא חוקי"; חיים שייב בתגובה: "כל מי שהורחק מהוועד- לא יוכל להתמודד".

אבי אבן חיים (בבטו) ואבישי אברמוביץ' הם עובדי נמל בסקטור הציוד המכאני של הנמל.בבטו כיהן כחבר וועד משנת 2015 ואברמוביץ' משנת 2016.

בינואר 17, החליטו שני החברים להתפטר מהוועד עקב חילוקי דעות והיו, למעשה, חלק משמעותי ממהלך המעבר של כל עובדי הנמל  מההסתדרות הכללית ללאומית.

ב-25/6/17 הודיעה ההסתדרות הכללית על קיום אסיפת עובדים לשם קיום בחירות חדשות לוועד העובדים בציוד המכאני.

במהלך הישיבה, כך טענו השניים בתצהיר שהגישו, הודיע מר חיים שייב – יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות הכללית, כי "מי ששימש בעבר כחבר וועד של הכללית ובחר לעבור ללאומית – קרי, בין היתר אבי אבן חיים, אבישי אברמוביץ' ומישל ביטון- לא יוכלו להיות מועמדים בבחירות".

בתצהיר, טענו אבן חיים ואברמוביץ', כי ההודעה הזאת היא בלתי חוקית, בלתי ראויה, בלתי מוסרית ופוגעת באופן אנוש בזכויות היסוד של כלל עובדי הנמל וגם שלהם באופן פרטי.

לאשדוד היום אמרו השניים: "אנחנו נהנים מתמיכה נרחבת של עובדי הסקטור (ציוד מכאני). עובדים אלו בחרו בנו לכהונתנו ביוני 2016, הצטערו על התפטרותנו בינואר 17 ורוצים עד היום שנייצג אותם בוועד העובדים ושנדאג לאינטרסים שלהם".

בשיחה שהתקיימה בין מר חיים שייב יו"ר מרחב אשדוד בהסתדרות למערכת אשדוד היום אמר חיים כך:

מי שהושעה מוועד העובדים לא יוכל להתמודד אלא אם כן ישתנה הסטטוס שלו. כל זמן, שהסטטוס הוא הרחקה מהוועד – הוא לא יוכל להתמודד".

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים