דף הבית > פוליטיקה > ניצחון לאופוזיציה? ראש העיר החליט לשקול מחדש את הבניה ברובע טו'

ניצחון לאופוזיציה? ראש העיר החליט לשקול מחדש את הבניה ברובע טו'

ראש העיר פתח את ישיבת מועצת העיר, אשר התקיימה אתמול (רביעי, 06/09/17), עם ברכות לקראת השנה החדשה. ציין, כי שנת הלימודים נפתחה השנה בזמן ללא בעיות מיוחדות. "בהמשך", אמר ראש העיר, "נטפל בבעיות השוליות שיש".

נעדר מהישיבה – מ"מ ראש העיר – מר גבי כנפו, שהיה חסר לרבים שם אבל לא היה נראה שהיעדרו הפריע לראש העיר. ראש העיר, כפי שאמרנו בעבר, חזר לקחת את המושכות לידיו. טוב לתושבים? רע? והאם זה בחזקת מעט מדי ומאוחר מדי? את זה נדע בבחירות הקרובות.

בניה ברובע טו' – לסרי ממצמץ?

יו"ר האופוזיציה, מר שמעון כצנלסון העלה את נושא הבניה ברובע טו'.

להלן הנאום שנשא אתמול כצנלסון בישיבת המועצה:

"חיי העיר ותושביה אינם מסלול הישרדות אישי. אבל זה מה שקורה, כאשר אין לראש העירייה שיקול דעת ואין לו ראייה אסטרטגית. כשהכל רדוד, חסר עומק ותועלתני. משתנה חדשות לבקרים בשל צרכים פוליטיים. אתם אומרים יציבות שלטונית אבל אתם מתכוונים לטובתכם שלכם. האם הכל לטובת העיר? טובת העיר לנגד עיניכם? או שאתם מתכוונים לטובתכם שלכם. התושב במרכז? אתם במרכז!.

אתם דואגים לכיסאות שלכם. העיר אשדוד אינה יכולה להרשות לעצמה מנהיגות כושלת כזאת".

נוכח הנאום המעולה שנשא שמעון כצנלסון, זכה למחיאות כפיים של הקהל ביציע. והוא ממשיך –

"איפה יחידות הדיור, שאושרו לצעירים ברובע ה'? ברובע א'? לא בנית, ראש העירייה, אפילו לא אחת. עכשיו אתה מתהדר שתבנה 30,000? כבוד ראש העירייה, איפה היית 9 שנים?

תושבים רבים מכל הרבעים מבקשים מנהיגות אחרת. מנהיגות שלא משנה את דרכה רק על פי צרכי ההישרדות שלה.

שקר הוא אמת; רע הוא טוב; כישלון הוא הצלחה.

איפה הערכים? איפה האידיאלים?

הסכם גג טוב לצעירים? רק לכם הוא טוב!. ראש מנהל מקרקעי ישראל אמר, שאבד הכלח על הסכם הגג באשדוד. עד שנת 2005 הייתה הגירה חיובית. מאז ועד היום, בכל שנה יש הגירה שלילית. כל ראשי העיר אומרים שזה כישלון – כפר סבא ופתח תקווה לא לקחו את זה למה אנחנו כן? משסים את התושבים בתושבים? ראש העיר צריך לאחד את התושבים ולא לגרום לשסע ביניהם. כולנו נבחרנו על ידי התושבים – אופוזיציה וקואליציה.

כולנו ביחד בונים את העיר בשביל זה אנחנו כאן.

תרבות "הפרד ומשול" לא תעזור. הסכם גג זה הסכם גג של בחירות. בדיוק כמו ב2013 דיברת על תעסוקה, היי-טק וכלום לא יצא מזה. עד עכשיו יכולנו לבנות יותר מ2,000 יחידות לצעירים שכבר אושרו ולא בוצע. לא רוצים שאשדוד תהיה אמסטרדם".

שמעון כצנלסון סיים את נאומו, וכאמור, זכה למחיאות כפיים ותשואות של תושבים , שישבו ביציע האורחים בישיבת המועצה.

שמעון כצנלסון מנסה למנוע את הסכם הגג במועצת העיר

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 6 ספטמבר 2017

 

חבר המועצה אלון חסן, כהרגלו, דיבר דברי טעם בישיבת המועצה ושוב שימש פה לתושבי רובע טו'.

חסן פנה לראש העיר לסרי ואמר לו: "אתה תקפת אותי בתקשורת באופן אישי אבל אני סולח לך. בוא, נשלב ידיים למען הצלת רובע טו'".

לסרי השיב: "הנושא של רובע טו' לא בהכרח כולו באופן בלעדי בידיים של העירייה. אני לא משנה את דעתי. בגן יבנה החליטו להתנגד ביחד עם ראש המועצה ומנהל מקרקעי ישראל קיבל את אישור התכנית על הראש של ראש העיר , זה יכול לקרות גם כאן".

אלון חסן בישיבת המועצה

‎Posted by ‎תמי אברהמי‎ on‎ יום רביעי 6 ספטמבר 2017

 

הקהל צעק מהיציע: אז תעזור לנו. תהיה אתנו.

לסרי המשיך ואמר, כי יכול להיות שכאן, מוסדות התכנון יחליטו, לבנות בכל זאת. תזכרו תמיד שיש עוד מסלול לפני המנהל והוא לא דרך העירייה. הולכים למחוזית ויכולים להחליט שם.

להפתעתם של הנוכחים באולם ישיבות המועצה, נראה, כי ראש העיר מגלה רצון לשנות את התכנית והתושבים, בעיקר תושבי רובע טו' והרבעים הדרומיים, מברכים אותו על הושטת היד אליהם. ראש העיר הסכים להיפגש עם תושבי הרבעים הדרומיים, במטרה לבדוק אפשרות להזיז את הבניה המתוכננת ברובע טו' למתחם אחר, במסגרת הסכם הגג.

ההצבעה למתחם רובע טו' נדחתה לתאריך 27/09/2017 והיא תדון שוב בישיבת מועצה מיוחדת, שנקבעה למועד זה.

תגובת חבר המועצה אלון חסן ל"אשדוד היום" על הדברים:

"הופתעתי לטובה מכך, שראש העיר מוכן לשקול את הבנייה ברובע טו' מחדש ולהעתיק את הדירות למקום אחר. הלוואי שנוכל להגיע לשכנע את ראש העיר לבטל את התכנית. אני אופטימי".

 

בדוק גם...

בן 70 נפצע באורח בינוני בתאונת דרכים

למוקד 1221 של איחוד הצלה התקבל דיווח על הולך רגל שנפגע מרכב ברחוב הרב הרצוג …

שינוי גודל גופנים