הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ניהול תיק השקעות: איך מתחילים?

אלפי יחידים, זוגות ומשפחות בישראל אינם בטוחים מה לעשות עם ההון אישי שצברו והוא ממשיך לשכב ו"להעלות אבק" בבנק, בזמן שהוא יכול לעבוד בשבילם ולייצר בעבורם הרבה כסף. אז במידה ואתם נמצאים במצב דומה וגם אתם לא בטוחים מה לעשות עם הכסף שצברתם, כדאי לכם לשקול את האופציה המעניינת של ניהול תיק השקעות דרך בתי השקעות מקצועיים

מה הוא ניהול תיק השקעות?

ניהול תיק השקעות (או לנהל תיק השקעות), זה לפתוח חשבון השקעות ייעודי המתנהל דרך הבנק או דרך בית השקעות פרטי למשל. הרעיון הוא לקחת את הכסף הפנוי שלכם, לפתוח חשבון השקעות ולהשקיע את הכסף הזה במגוון ניירות ערך: מניות, אג"חים (איגרות-חוב), תעודות סל, כתבי אופציה, חוזים, מטבעות חוץ ועוד, במטרה לייצר רווחים ולגרום לכסף "לצמוח" עבורכם.

מי שאחראי לנהל עבורכם את תיק ההשקעות הם מנהלי השקעות מקצועיים (אלו אנשים שהוסמכו על ידי הרשות לניירות ערך לטפל בתיקי השקעות). במסגרת תפקידם, ורק לאחר שהם קיבלו מכם ייפוי כוח, מנהלי ההשקעות יוכלו לבצע בשמכם מכירה וקניה של ניירות ערך, בחשבון ההשקעות שלכם, כאשר המטרה (כמובן) היא להצליח למנף ולהגדיל עבורכם את ההון האישי שהשקעתם. בעבור עבודתם של מנהלי ההשקעות צפויים להיגבות מכם "דמי ניהול" קבועים אשר עתידים לרדת דרך חשבון ההשקעות האישי שלכם. 

ניהול תיק השקעות – למי זה מתאים?

• לאנשים עם הון פנוי שלא יודעים מה לעשות איתו.• לאנשים שרוצים להבטיח את העתיד הכלכלי שלהם ושל משפחתם.

• לאנשים שרוצים להשקיע בעתיד הילדים שלהם ולתמוך בהם עם בר/בת מצווה, הרשמה ללימודים, עם קניית רכב, השקעה באירוע חתונה ואפילו עם רכישת דירה. 

מה חשוב לבדוק לפני שפותחים תיק השקעות?

ראשית, עליכם לדעת במדויק כמה כסף פנוי עומד לרשותכם. במרבית המקרים, סכום ההשקעה המינימאלי לצורך פתיחת חשבון השקעות הוא הון עצמי של לפחות 300,000 שקלים (וישנם גם מקרים בהם דרישת הסף היא גבוהה הרבה יותר…)

הדבר השני שעליכם לבחון הוא את טווח ההשקעה הרצוי מבחינתכם. כאן חשוב לומר, כי ניהול תיק השקעות מתאים בעיקר לטווחים בינוניים וארוכים. ככל שזמן ההשקעה הוא ממושך יותר, הסיכוי להשגת תשואות גבוהות יותר עולה. 

והנה עוד כמה דברים שעליכם לבחון:

 • מסלולי ההשקעה המוצעים לכם – האם הם מתאימים לצרכים הפיננסיים שלכם?• עלויות "דמי ניהול" עבור ניהול התיק – אמורים לנוע סביב 1%-1.5%, כיוון שמדובר בשירות השקעות אישי המותאם לצרכים האישיים שלכם.• רמת היקף התשואה של הגוף המציע לכם לפתוח תיק השקעות – השוו בין כמה גופים ומצאו אצל מי מהם התשואה היא הגבוהה ביותר.

לבסוף, כל מה שיישאר לכם לעשות הוא לפנות למנהל השקעות מוסמך, לפתוח מולו את תיק ההשקעות ולהתחיל להשקיע בתבונה את הכסף שלכם.

בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.