הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

נדחתה תביעה של עובדת כנגד מעסיקה לקבלת פיצוי בשל אובדן כושר עבודה

בית הדין לעבודה בבאר-שבע דחה תביעה (סע"ש 13643-12-16) בסכום של מעל שני מיליון ש"ח של עובדת נגד מעסיקתה לשעבר לקבלת פיצוי בשל אובדן כושר עבודה. התובעת עברה תאונת דרכים כששה חודשים וששה ימים לאחר תחילת עבודתה. תאונת דרכים שהוכרה גם כתאונת עבודה ע"י המוסד לביטוח לאומי.

עיקר תביעת התובעת הוא לפיצויה בגין אי ביטוחה בביטוח המנהלים ובפוליסת אבדן כושר עבודה, בהם בוטחה, לטענתה, לפני המועד בו החלה העסקתה אצל הנתבעת.

לאחר שמיעת הראיות קבע בית הדין האזורי במותב בראשות סגן הנשיא השופט צבי פרנקל שהתובעת לא הייתה מבוטחת בביטוח אובדן כושר עבודה לפני תחילת עבודתה, ודחה את תביעתה לקבל פיצוי מהמעסיקה בגין אובדן כושר עבודה. 

בית הדין קבע שאם לתובעת הייתה פוליסה פעילה  של אובדן כושר עבודה, התובעת הייתה מגישה תביעה נגד חברת הביטוח מה שלא עשתה התובעת, בית הדין קבע שעל העובד התובע להוכיח שהוא היה מבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה, והתובעת לא הוכיחה זאת.

מאחר שבית הדין קבע שלתובעת לא הייתה פוליסה של אובדן כושר עבודה היה עליה להגיש את תביעתה לפיצוי בדרך של תשלום עיתי או מהוון של הגמלאות שיכולה הייתה לקבל. תביעה כזאת יש להגיש עם חוות דעת של מומחה לאקטואריה. מפסק הדין עולה שהתובעת  לא הגישה חוות דעת אקטוארית אלא מסמך מתוכנת "משערכת" בית הדין קבע שכאשר לא ניתן לדעת מי ערך את החישוב ולא ניתן היה לחקור את עורך המסמך אין אפשרות להתבסס על הערכה זו.  בית הדין קבע שיש להוכיח תביעה לתשלום עיתי או מהוון של הגמלאות שיכולה הייתה התובעת לקבל באמצעות חוות דעת של אקטואר.

לצד דחיית התביעה, חזר בית הדין על החובה של המעסיק לבטח את העובד בביטוח פנסיוני מיד עם תחילת עבודתו, אם יש לו קופת פנסיה פעילה, או לכל המאוחר בתום ששה חודשי עבודה בהתאם לצו ההרחבה לביטוח פנסיוני מקיף במשק, בסופו של דבר בית הדין חייב את המעסיקה לשלם פיצוי בגין אי תשלום ההפרשות לפנסיה במשך ששת החודשים בהם הועסקה התובעת.

אולי תתעניין ב...

הלב נשבר: הלכה לעולמה שחף אפרת פלד

שחף האהובה על כל מי שזכה להכירה הלכה לעולמה היום והיא רק בת 50 שחף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.