דף הבית > משפטי > נאשם בסחר ויבוא סם מסוכן – ובאופן חריג סיים את ההליך ללא הרשעה פלילית

נאשם בסחר ויבוא סם מסוכן – ובאופן חריג סיים את ההליך ללא הרשעה פלילית

בהחלטה חריגה, קבע השופט מנחם מזרחי, מבית המשפט השלום ברחובות, כי נאשם מאחד המושבים היוקרתיים בארץ, אשר הואשם בסעיף סחר, אספקה ויבוא סם מסוכן, לא יורשע וכל שיוטל עליו הוא שירות לטובת הציבור.

הפרשה החמורה החלה לפני כשנתיים. הנאשם, איש אמיד מאחד הישובים היוקרתיים בארץ, הוזמן לחקירת משטרה בעקבות מידע מודיעני שנאסף. המידע המודיעיני התבסס על כך שהנאשם השתמש וחמור מכך, סיפק סם בכמויות לא ידועות. הנאשם, ניסה להסביר כי מדובר בסם שהוא מחזיק לצרכים רפואיים, אך המשטרה ולאחר מכן הפרקליטות, לא קיבלו את הסבריו של הנאשם, והוגש כנגדו כתב אישום חמור בבית המשפט השלום ברחובות.
עם הגשת כתב האישום פנה הנאשם למשרדו של עו"ד שרון גלילי, ממשרד עורכי הדין גלילי-דגן, ותיאר את האירוע והנסיבות שהובילו למעשים.
בפגישה שקיים עו"ד גלילי עם הפרקליטות בניסיון ליתר את המשך ההליך, סירבה הפרקליטות להצעתו של הנאשם וההסדר שהוצע בסופו של יום לא כלל התחייבות לעונש נוכח כי לעמדת הפרקליטות, המדובר בתיק חמור המייחס לנאשם עבירות חמורות של הספקת סם לאחר.
השבוע , נשמעו הטיעונים לעונש בפני השופט מנחם מזרחי, שופט אשר שימש שנים רבות כפרקליט בעצמו, ונחשב לשופט מוערך בקרב עורכי הדין.
השופט מזרחי קיבל את טענות ההגנה במלואן וראה עין בעין עם עורך דין גלילי, את נסיבותיו המיוחדות של התיק ושל הנאשם. חרף העבירות החמורות, חרף הודעת הנאשם במעשים והתנגדות המאשימה, קבע השופט שיש לסיים את ההליך ללא שתירשם הרשעה פלילית לחובתו של הנאשם, וגזר על הנאשם 120 שעות של שירות לתועלת הציבור.
עו"ד גלילי שרון ל"אשדוד היום": " מוגשים כל שנה עשרות אלפי כתבי אישום, לטעמי, חלקם מיותר. הנסיבות המיוחדות של המקרה ושל הלקוח שלי, הצדיקו את סיומו של ההליך ללא הרשעה. צר לי שהתביעות, לעיתים מקשים את עמדתם שלא לצורך, ויחד עם זאת אני בהחלט מרוצה מפסק הדין שמאפשר ללקוח שלי להמשיך בחייו חרף האישום החמור שהוגש כנגדו.

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים