נאחז בקרנות המזבח: הג'וב החלומי של יהודה פרנקל בן ה-78| כיצד יצביעו חברי המועצה הערב?

חברי מועצת העיר יתכנסו הערב (רביעי) לישיבת מועצה רגילה ומיוחדת וידונו, בין השאר, על האישור הדרוש מחברי המועצה לצורך העסקתו של יהודה פרנקל, בן ה-78, שהיה עד הקדנציה הזו חבר מועצה ורשום עד היום במקום השלישי ברשימתו של ד"ר יחיאל לסרי למועצת העיר.

כזכור, רשימתו של ראש העיר הצליחה להביא בקושי 2 מנדטים בבחירות האחרונות וכך, יהודה פרנקל, האיש אשר צעד דרך ארוכה לצידו של ראש העיר, מצא את עצמו מחוץ למועצת העיר. במשך כל השנים, פרנקל היה ממוקם מקום השני ברשימתו של ד"ר לסרי אך לפני הבחירות האחרונות, כנפו התעקש מול ראש העיר לעלות למקום השני על חשבונות של פרנקל, ראש העיר אישר את הדברים ואילו פרנקל, בהתאם לתחזיות, נותר מחוץ למועצת העיר.

פרנקל הוא איש מכובד, בן 78, נשוי ואב לארבעה ילדים, מנכ״ל אלתא לשעבר, חבר מועצת העיר אשדוד מאז 2008 והממונה על החינוך, התעשייה והתעסוקה. מה גורם לו להגיש מועמדות למכרז בעירייה לתפקיד יועץ? לא ברור. במיוחד לאור עברו המפואר של האיש והצלחותיו בתחומים רבים.

נראה, כי חברי המועצה האשדודים לא יודעים להגיד יפה תודה ושלום ומנסים, בכל דרך, לחפש את המשך התהילה שכבר נגוזה מזמן ויש שיגידו אף נאחזים בקרנות המזבח.

שאלת החוקיות במינוי חבר מועצה לשעבר לתפקיד בשכר

לא זו בלבד, שפרקנל הינו חבר מועצה לשעבר, אלא שהוא עדיין רשום ברשימתו של ד"ר לסרי במקום השלישי. תיאורתית, עדיין יש לו אפשרות לכהן כחבר מועצה במידה ולסרי יפרוש מכהונתו כראש העיר או כנפו יעזוב את תפקידו כחבר מועצה. אומנם מדובר בסיכויים קלושים, אך הם עדיין קיימים.

"לכל הפחות היה מצופה, שפרנקל יפרוש מנוכחותו ברשימה של ראש העיר, למען הסדר הטוב", אמר למערכת "אשדוד היום" יו"ר האופוזיציה, מר אלי לחמני.

מבירור שערכנו בנושא, חברי האופוזיציה עתידים להצביע נגד העסקתו של פרנקל, אך עם זאת, ההצעה צפויה לעבור ברוב קולות.

האם העסקתו של פרנקל, כחבר מועצה לשעבר בעיריית אשדוד, הינה חוקית, לאור העבודה שטרם עברו 18 חודשים מסוף כהונתו? האם העסקתו בשכר של פרנקל חוקית לאור הימצאותו עדיין ברשימתו של ראש העיר למועצה וכאמור, עדין קיים הסיכוי שיכהן כחבר מועצה? שאלות אלה מונחות לפתחו של משרד הפנים.

נציין, כי על אף כישרונותיו הרבים של מר פרנקל, גורם הגיל ומצבו הרפואי של האיש לא נעלם מעיניהם של רבים ונשאלת השאלה מדוע ולמי דחוף כל כך להמשיך להעסיק בשכר את מר פרנקל?

הציבור אמר לפרנקל "לא"; חברי המועצה צפויים להעניק לו הערב ג'וב חלומי

שאלת הענקת הג'וב ליהודה פרנקל תעלה הערב בסדר יום המועצה וכאמור, 2/3 מחברי המועצה (20 במספר) יידרשו להצביע בעד על מנת לאשר את העסקתו של פרנקל כיועץ בשכר בעיריית אשדוד.

"לא מדובר בחבר מועצה לשעבר צעיר ונמרץ, שעוד כוחו במותניו ורק אילוצים פוליטיים הותירו אותו בחוץ. גם לא מדובר באדם ללא פרנסה או שחסר לו כסף, חס וחלילה. כאן מדובר באדם מבוגר, חולה, עם תפיסה, על פי רוב, מיושנת בהרבה תחומים מטבע גילו המתקדם, ולכן לא ברורה ההתעקשות לסדר לו ג'וב. בנוסף לכך, הציבור אמר לו במפורש "לא" כאשר לא הצביע לרשימתו של לסרי ולא בכדי הוא נותר מחוץ למועצת העיר", אמר לנו גורם המעורה בפרטים.

להלן רשימת הנושאים המלאה לישיבת המועצה הערב:

ישיבת מועצה ממיוחדת תדון על התקציבים של החברות העירוניות וגם כאן צפויים להיות למערכת "אשדוד היום" גילויים מרעישים שעוד נכתבו אודותיהם בהמשך:

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים