הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מתכונת הבגרות הגדולה בישראל נערכה במקיף ח'

הטכנולוגיה בשירות מערכת החינוך: מרתון ההכנה לבחינת הבגרות במתמטיקה הגדול ביותר בארץ

אמש (יום ג') נערכה בבית הספר התיכון "מקיף ח'" באשדוד מתכונת הבגרות הגדולה ביותר בישראל, בהשתתפות כ-500 תלמידי כיתות י"א וי"ב מאזור הדרום, לקראת בחינת הבגרות במתמטיקה שתיערך מחר.

המפגש נערך במסגרת תכנית "נחשון"- החונכות הווירטואלית של משרד חינוך המובלת על ידי האגף לחינוך על יסודי ומופעלת על ידי מטח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית). מדובר במיזם חדשני שבו 1,500 סטודנטים מצטיינים חונכים דרך הרשת כ- 8,000 תלמידים המגיעים מ- 250 בתי ספר בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, במטרה להעלות את מספר הזכאים לבגרות איכותית.

 צילום: הילה ויינברג

אמש, לראשונה נפגשו התלמידים עם החונכים פנים אל פנים וערכו יחד מרתון משותף של למידה מרוכזת, והיכרות אישית באווירה קלילה ונעימה, במטרה להפחית מהתלמידים את הלחץ והחרדה לקראת הבחינה המתקרבת.

המרתון התקיים במקביל בבתי ספר נוספים בארץ כגון בית הספר החקלאי המקיף "כדורי", בית הספר העל- יסודי "גוונים" במועצה אזורית מנשה, ובתיכון "אלחכמה" בנצרת- שם התקיימה המתכונת בשפה הערבית, לטובת תלמידי המגזר הערבי הניגשים לבחינת הבגרות.

צילום: הילה ויינברג

שהם מזוז, תלמידת כיתה י"א מירושלים שהשתתפה אתמול במרתון הגדול באשדוד, אמרה: "פרויקט נחשון תרם לי המון במהלך השנתיים האחרונות, היה לי זמן קבוע בשבוע שהיה מיועד למתמטיקה וככה גם אם בכיתה לא הכי השקעתי, השעה השבועית חיזקה אצלי את החומר ודאגה לי לרמה לימודית גבוהה ורציפה לכל אורך השנה. החונכים היו מדהימים, אכפתיים וסבלנים, התרגול נעשה בצורה מעמיקה וכיפית, והכי חשוב שתמיד ניתן מענה לכל שאלה, גם בשעות הזויות".   

צילום: הילה ויינברג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.