מתי נעלמה הטבעת?|מחלוקת לפני או אחרי תום מועד הפוליסה

טבעת זהב עם יהלום נעלמה וחברת הביטוח מסרבת לשלם את ערכה; המחלוקת: מתי נעלמה הטבעת לפני או אחרי תום מועד הפוליסה

זהו סיפור שיכול לקרות לכל אישה. טבעת יקרה בערכה נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. מאחר והיה לה ביטוח תכשיטים עם כל הסיכונים, פנתה האישה  לחברת הביטוח וביקשה לקבל את ערכה אבל החברה סירבה. עכשיו הגיע הסכסוך לבית המשפט

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לנזיקין וביטוח, הוגשה תביעה בשם בעל הפוליסה בבית משפט השלום בחיפה נגד "איילון חברה לביטוח" .

בכתב התביעה נטען כי לפני כשנתיים ישבה האישה  בבית קפה עם חברתה. בדרכה  הביתה, נדהמה  לגלות שהטבעת שענדה באותו יום  נעלמה. האישה חזרה למסעדה  ויפשה את האבדה "שמעבר לערכה הכספי טומנת בחובה ערך סימבולי חשוב שכן היא הייתה מתנת יום הולדתה ה – 50 מבעלה".

באותו יום, לאחר שטבעת מזהב משובצת יהלום, לא נמצאה, התקשרה האישה לסוכנות הביטוח, ודיווחה על האובדן הטבעת ושם נאמר לה שתיפתח תביעה  והעניין יטופל. אחר כך היא ובעלה הגיעו לסוכן הביטוח כדי למלא טופס הודעה על אובדן..

לטענתם רק כעבור כמה חודשים קיבלו הודעה מסוכנות שעליהם  ללכת למשטרה בהקדם ולמסור הודעה על האבדה. הם עשו כך והעבירו את אישור המשטרה לסוכנות הביטוח.

לטענתם  "חברת הביטוח שלחה  חוקרים ושמאים מטעמה אשר תיחקרו אותו ואת אשתו, וזכו לשיתוף פעולה מלא ומוחלט מצדם". בתביעה נטען  כי  "השמאי מטעם הנתבעת אשר ביקר בבית התובע, תיחקר אותו ועיין במסמכים שנדרשו, לרבות תיעוד עבור רכישת הטבעת" שערכה עשרות אלפי שקלים.

חברת הביטוח הודיעה במכתב  כי היא דוחה את התביעה לפיצוי בגין אובדן הטבעת, הדחייה נומקה כך: "ממצאי בדיקתנו מעלים ספק רב לגבי מועד קרות מקרה הביטוח הנטען וכי אנו סבורים כי האירוע התרחש לאחר תום תקופת הביטוח בחברתנו" . לטענת החברה הדיווח אליה נמסר רק בתאריך 25.3.17, כאשר הפוליסה הסתיימה ביום 31.1.17

בתביעה נטען, שכבר ביום המקרה  נמסר דיווח על האבדה ואז הפוליסה הייתה בתוקף ולכן צריך לפצות אותם ב"מלוא שיעור נזקיו כתוצאה מאובדן הטבעת כפי שעולה מחוות דעת השמאי מטעם הנתבעת".

אולי תתעניין ב...

מחאת יוצאי אתיופיה חוזרת היום לאשדוד

הערב, צפויות ההפגנות של מחאת יוצאי אתיופיה לחזור גם לעיר אשדוד. המפה המלאה של ההפגנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים