משרד הבריאות מתנגד לחידוש רישיון העסק בבית לברון; מהחברה לתרבות נמסר: "קאנטרי בית לברון בשימוש למעלה מיובל שנים"

בריכת בית לברון סובלת, כידוע, מהזנחה גדולה לאורך השנים

קירות מתקלפים ותקרות דולפות הם חלק קטן מההזנחה הקיימת במקום. דיווחנו בעבר על עצירת החוגים לילדים במקום והתקוממות של הורים על כך ובצדק רב. מה קורה מאז במקום? לא הרבה.

צילום מפברואר 18:

מבנה ישן וקונספט וותיק שכבר לא מתאים לשנת 2018. לא כך אמורה להיראות הבריכה היחידה הפתוחה בשבתות בעיר המונה כרבע מיליון תושבים, בעיר רוויית תקציבים, יסכימו כולם. מה עושים עם הדברים?

פנינו למשרד הבריאות עם שאלה אחת ויחידה – האם יש רישיון עסק לבריכת בית לברון מבחינתם?

לאורך שבועות של התכתבויות, לפיהן קיימת הבנה ברורה, כי משרד הבריאות מתנגד להענקת רישיון העסק כחוק לבריכת בית לברון, הוסיף משרד הבריאות כך:

"בתאריך 15.4.18 נערכה ביקורת חוזרת ובמסגרתה נערך דיון לשם קידום השלמת דרישות משרדנו ובחינת המשך הפעלת הבריכות. במסגרת הדיון להלן הועלו בשנית דרישות ונהלי משרד הבריאות וכן פורטו הליקויים הקיימים.

סוכם, כי הנהלת המתחם תעביר תכניות בהתאם וכנדרש מתכתובות קודמות כאמור. עד לאישור התכניות, התנגדותנו לחידוש הרישיון עומדת בעינה".

השאלות שלנו חוזרות משנה לשנה שוב ושוב – מדוע תיקוני הליקויים לא נערכים בחורף? גם בשנה שעבר סבלה בריכת בית לברון מסגירתה בקיץ – מדוע לא הופקו הלקחים? מדוע הבריכה לא מתוקצבת די הצורך על מנת לערוך את מלוא התיקונים ובאופן רציני אחת ולתמיד?

פנינו ליו"ר החברה העירונית לתרבות ופנאי – סגן ראש העיר מר בוריס גיטרמן ומנכ"ל החברה העירונית – מר אורן טוויל לקבל את תשובתם לדברים, לאור העובדה שהקיץ כבר כאן.

תגובת החברה למתנ"סים, תרבות ופנאי האחראית על בריכת בית לברון:

"קאנטרי קהילתי 'בית לברון' כולל מבנה ובריכ​ות הנמצאים בשימוש מזה למעלה מיובל שנים ועל כן מתבצעים במקום כל הזמן עבודות פיתוח שנועדו לאפשר את התאמת המתקנים לאיכות שרות הולמת וכך לפני כשנתיים בוצעה מתיחת פנים משמעותית למבואת הקאנטרי הקהילתי ,לאולם הספורט ולחדר הכושר . כדאי להבהיר, כי  בכל  השנים הבריכות במקום נפתחו לקהל הרחב  לאחר בדיקה המערכות ואישור משרד הבריאות . כדאי לציין, כי מי הבריכות נבדקים  באופן רציף ואיכות המים תקינה. כיום מתנהל שיח מול המשרד על מנת להסדיר את נושא המלתחות לשביעות רצונם המלאה.
בחברה העירונית לתרבות הפנאי רואים בשמירה על בריאות הציבור חובה ראשונה במעלה, העבודות המבוצעות יעמדו בתקני משרד הבריאות ויאפשרו פעילות פנאי בטוחה להנאת התושבים" .
צילום: יח"צ

 

אולי תתעניין ב...

ראש העיר מחבק את הקשישים: ״מחזק אותם בשמכם״

ראש העיר ביקר היום (שלישי) בבית הדר וחיבק את הקשישים המתוחים ביממה האחרונה. להלן העדכון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים