משפצים את הבית? מתחילים בביקור ב'סיטי לייט-תאורה' אולם תצוגה ענק של גופי התאורה המתקדמים בענף

חגי ראש השנה אוטוטו כאן וזה הזמן שלנו להתחדש ולעצב את הבית באור אחר. כל שיפוץ מתחיל ביקור באולם התצוגה הענק של גופי התאורה בעיר – 'סיטי-לייט' תאורה

לפני 30 שנה, עולם התאורה היה נראה אחרת לגמרי. הנורות עצמן, שהיו נורות ליבון רותחות וזוללות חשמל, שהיו מתפוצצות ללא הרף או, לחילופין, פלואורסנטים עם אור לבן בוהק ומסנוור, בתוך גופי חשמל די מכוערים, למען האמת.

מבחינה חיצונית – שנדלירים עמוסים ולימים גם מאובקים, באין עוזרת שתעמוד על קצות אצבעות על שולחן הסלון או פינת האוכל ועוד אביזרים מצועצעים שלא רק לא תרמו אלא אף גרעו ממראה הבית.

בשנים האחרונות, ענף התאורה עבר שינוים משמעותיים וכיום, מרבית האנשים משתמשים במנורות לד חסכוניות, מעוצבות ומתקדמות טכנולוגית.

שוחחנו עם יוסי אדרי, הבעלים של ענקית התאורה "סיטי לייט תאורה" באשדוד והוא הסכים עם המגמות שציינו בפניו. "העולם השתנה", הוא הוסיף, "כולם עוברים ללדים ויש לזה המון יתרונות, כאשר המרכזי בהם הוא העלות הנמוכה בצריכת החשמל. ב'לד' האור עובד על דיודה שצורכת שמינית מכמות החשמל שצרכו בעבר גופי תאורה, היא מאירה הרבה יותר ומחממת הרבה פחות. מעבר לזה שלהדליק אור בבית נעשה יותר זול, יש לזה גם משמעויות סביבתיות מרחיקות לכת ותורמות לכדור הארץ".

לאן אנחנו מתקדמים מבחינת עיצוב גופי התאורה?

מבחינה עיצובית, גופי התאורה עברו שינוי מהותי מאוד. הם הפכו להיות מינימליסטים, עם מראה מתוחכם, פשוטים לתחזוקה ולניקיון!.

"תחזוקת הלדים מאוד קלה", אומר אדרי ומחייך, "הדרך לנקות אותם היא פשוטה, עם מטלית בלי חומרים מיוחדים לעומת השנדלירים עם הקריסטלים במקרה הטוב והפלסטיק במקרה הפחות טוב, שהניקיון שלהם דורש מאמץ גדול".

היתרון הגופי התאורה העכשוויים ממש לא מסתכם בניקוי האבק או בחסכון אנרגטי. אדרי הגיע לענף התאורה כבר בגיל צעיר מסביר לנו, כי שימוש נכון בגופי  תאורה יכול לשדרג כל דירה וכל חלל עבודה: "היום יש ביקוש רב למראה סופר יוקרתי, הייטקיסטי, אורבני, עם שימוש בפרופילים שמשתלבים בעיצוב הדירה, בהתאמה אישית ולפי מידות. גופי התאורה של היום, מעבר להפצת אור, גם מייצרים קומפוזיציה מעניינת והגדרה של חללים, ולמעשה, מהווים מרכיב חשוב בעיצוב הבית".

אפשר להגיד שלום לעידן השנדליר?

"עדיין קיים ביקוש לגופים תלויים גדולים אך הם נדחקו למקומות מסוימים ומוגדרים כמו: פינת אוכל או מסדרון או הכניסה לבית. זה מגיע כיציאה משתלבת בעיצוב  תאורה בקו מודרני ולא כקו שולט. היום, כל אדריכל וכל קבלן, שניגש לדירה לוקח בחשבון את המשמעויות של עיצוב נכון מבחינת גופי תאורה".

מעל 30 שנה יוסי אדרי בענף התאורה, הצליח לסגל לעצמו מוניטין בעולם התאורה והוא ידע לזהות את תנופת הבניה שעוברת על איזור הדרום, כהזדמנות מעולה להצבת סטנדרט חדש בתחום עיצוב התאורה.

בשנת 2016, הקים אדרי, לאחר השקה גדולה מאוד, חנות תאורה גדולה עם אולם תצוגה ענק ומרשים, המתמחה בכל סוגי התאורה "סיטי לייט – תאורה", הממוקמת באזור התעשייה בסמוך למרכז הישראלי לריהוט באשדוד (ליד שופרסל דיל באזור התעשייה).

בחלוף שנתיים, מספר לנו אדרי, כי ההשקעה השתלמה, כאשר הוא הפך להיות הספק הראשי של גופי התאורה לחלק ניכר מהאדריכלים והקבלנים הגדולים באשדוד והסביבה.

"כאשר פתחנו את החנות באשדוד, המטרה הייתה להיות חנות יוקרה, שעובדת עם כל המותגים הגדולים בענף", כך מעיד אדרי על שינוי הגישה הבסיסי שהצליח להנחיל אצלנו, האשדודים: "אמרו לנו שאשדודים מעדיפים לרכוש מוצרי יוקרה מחוץ לעיר , בתל אביב או בהרצליה, כך שלקחנו סיכון בהשקעה, אבל החלטנו ללכת על זה עד הסוף. במקום החדש, השקענו מיליונים בעיצוה המבנה ובייבוא מוצרים. אני יכול להגיד, שבתוך שנתיים, החנות בנתה לה תדמית והפכה למובילה בעיר בתחום מותגי התאורה".

מתוך פרויקט של האדריכלית דקלה פינטו:

מה הסוד של החנות ולמה חייבים לבקר בה?

"אנחנו מוכרים את כל מותגי היוקרה שתמצאו בתל אביב רק במחיר זול הרבה יותר", מסכם אדרי. "ההישג הכי גדול הוא שהצלחנו לשנות את התודעה של הלקוחות, שבאשדוד יש מקום למותגי יוקרה. היום, רוב האדריכלים והקבלנים יודעים שאצלנו יש יוקרה,איכות ויופי וכמעט כולם עובדים אתנו. כמעט כל הדירות לדוגמא והפרויקטים החדשים משתמשים במוצרים ובייעוץ שלנו".

מעל חנות היוקרה של יוסי, הקים האדריכל יניב בסו משרד אדריכלים, שמשתף פעולה באופן ישיר עם "סיטי לייט-תאורה" ועם הלקוחות שמגיעים לחנות ומספק שירותי ייעוץ ועיצוב לכל מי שמעוניין להכניס את הבית, העסק או המשרד למאה ה-21 בכל הקשור לעיצוב תאורה.

קהל הלקוחות האשדודי מברך על ההשקעה הגדולה בתחום, אשר נמצא קרוב לביתם ללא צורך לעמוד בפקקים או בנסיעות מפרכות ובינתיים, אנחנו רואים שמגיעים מגוש דן אלינו ולא הפוך. תחילת מגמה מצוינת לאשדוד!.

#"סיטי לייט תאורה" – רחוב הבושם 7, אשדוד; טלפון: 08-6535661.

אולי תתעניין ב...

באיזור הרי-ווי: תאונת דרכים בצומת שד׳ הרצל- ירושלים

תאונה נוספת על שד׳ הרצל – שד׳ ירושלים, הצומת המרכזי שבו התחוללו שינויים משמעותיים כתוצאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים