משיכת מכחול אורבנית- תערוכה חדשה והכניסה חופשית

האמנית סיגל מאור, שאצרה תערוכה של אמני אשדוד בשם 'משיכת מכחול עירונית' מספרת לנו על נושא התערוכה," ז'אנר הציור האורבני מתאפיין בדימויים של בניינים, רחובות, כבישים סואנים ומוטיבים נוספים המאפיינים את הנוף העירוני.

 

לאורך תולדות האמנות פוגשים בציורים מז'אנר זה והנופים משקפים את רוח הזמן בה חיו ויצרו האמנים, הן בסגנון האדריכלי של הדימויים והן בסגנון הציור. התערוכה 'משיכת מכחול אורבנית' מציגה את עבודותיהם של ארבעה ציירים אשדודים ילידי רוסיה בנושא משותף של  סצנות מהעיר הגדולה." הראשון שבאמנים המציגים בתערוכה הקבוצתית הוא הצייר והמורה לציור ויקטור קינוס מי שלמד אמנות ותואר שני בתולדות האמנות באוניברסיטאות ברוסיה ועלה ארצה ב- 1990. האמן היהודי רוסי שרגא ויאצ'יסלב היה אחד ממוריו ומי שהשפיע ביותר על יצירתו. בשנותיו הראשונות בארץ עבד כמעצב תפאורות בתאטרון 'הבימה' בתל אביב  והתרשם מסגנון הבאוהאוס אותו ניסה לבטא ביצירותיו. ציוריו באקריליק על קנבס, היו בהתחלה בסגנון קובו- פוטוריסטי, וכעת מצייר יותר בסגנון  אימפרסיוניסטי. קינוס שואב השראה בעיקר מצילומי נוף אורבני וגם מצילומים היסטוריים של ת"א הישנה, יפו ונופים של העיר אשדוד. לעיתים מצייר גם מול הנוף. למרות שמדובר בנוף אורבני דומם, ציוריו מתאפיינים בקצב ותנועה המושגת מהטכניקה האימפרסיוניסטית ומשילוב כתמי אור בוהקים. בציוריו ניכרת השפעה של אמנים בינלאומיים שהתמחו בציור אורבני כדוגמת הציירים הצרפתים אדוארד קורטס (1882-1969), ואנטוני בלאנצ'ארד (1910-1988).

היוצרת השנייה המציגה בתערוכה היא אולגה טיטוב המציירת בסגנון אימפרסיוניסטי  ויד חופשית, החלה ללמוד ציור בגיל מבוגר יחסית, ובציוריה היא מנסה לבטא את התרשמותה מהסביבה הקרובה. יצירותיה של  מריה דז'ורייב מתארים נופים אורבניים המצוירים בסגנון ריאליסטי ומזכירים ערים אירופאיות בזכות האדריכלות הכבדה של בניינים גדולים ומרשימים ומזג אויר סגרירי.  לאלה וורקל הצעירה שבמציגים סגנון אקספרסיבי חי ותוסס של נופים אורבניים מגוונים, בעיקר מקומיים.

'משיכת מכחול אורבנית', תערוכה קבוצתית לויקטור קינוס, אולגה טיטוב, מריה דז'ורייב ואלה וורקל, אוצרת: סיגל מאור, סיוע בהקמת התערוכה: ראובן זכאים. יום רביעי,6.6.18, בשעה 19:30,במעמד האמנים, נעמי אדר הופמן- המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות הפנאי ומנהלת התרבות והאמנות. נעילת תערוכה.26.7.18, 'דואט'-גלריה עירונית לאמנות, קניון 'עופר', לב אשדוד. למידע נא התקשרו:08-8677353,שעות פתיחה של הגלריה: ימים א'-ה', בין השעות 8:00-16:00.הכניסה חופשית.

אולגה טיטוב:

אולי תתעניין ב...

תאונה נוספת על הרצל: "אין יום בלי תאונה בכביש הזה. פשוט סכנת חיים"

תאונה נוספת כעת בכביש שדרת הרצל באשדוד, צומת הנשיא. שוחחנו עם תושב, אשר מתגורר בסמוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים