הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

משטרת ישראל פשטה על עיריית אשדוד במסגרת פרשת ההקלטה של אילן בן עדי

חוקרי משטרת ישראל הגיעו לעיריית אשדוד ונטלו קבצים דיגיטליים מהמוקד רואה העירוני. כמו כן, היחידה החוקרת זימנה וגובה עדויות בימים אלו מעדים ו/או נחקרים בפרשת ההקלטה של אילן בן עדי, מנכ״ל העירייה. תלונה הוגשה כנגד מנכ״ל העירייה אילן בן עדי וכנגד ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי.


נראה, כי שיטות הניהול של בן עדי נחשפות כעת, לכאורה, בפני חוקרי משטרת ישראל והדברים כפי שהינם משתמשים מהקלטות של בן עדי, קשים.

בהמשך להקלטתו של מנכ״ל העירייה אילן בן עדי, שבה נשמע שהוא אומר: ״אני קובע בבירור, שהיו מקרים של טביעה שהיו יכולים להציל אותם ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני ועל השלישי״ . בשבועות האחרונים, הגיע למערכת ״אשדוד היום״ סרטון, המתעד טביעה של אדם, ולאחר מכן דו״ח אירוע כוזב, שלא תיאר את המקרה כהווייתו. 

עו״ד דניאל כהן פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה וכן לפרקליט המדינה והודיע, כי הפקיד בידי משטרת אשדוד סרטון המתעד טביעה ודו״ח אירוע כוזב, המלמדים על שיטת טיוח, לכאורה, עליה דיבר אילן בן עדי בהקלטתו הזכורה לכולם כאשר הוא אומר בפיו את הדברים. 

תלונה הוגשה הוגשה לפני כשלושה שבועות בתחנת משטרת אשדוד כנגד ראש העירייה ד״ר יחיאל לסרי וכנגד מנכ״ל העירייה אילן בן עדי, אשר הוקלט כאשר הוא אומר את הדברים הבאים: ״אני קובע בבירור, שהיו מקרים של טביעה שהיו יכולים להציל אותם ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני ועל השלישי״. התלונה הועברה לטיפול היחידה החוקרת בהתאם לחומרתה.

בן עדי קבע בדבריו, כי הוא מכיר דוגמאות קונקרטיות של מקרים בחופי הים, שנגרמו בהם אסונות, שבמהלכם קיפחו מתרחצים את חייהם, מקום שהיה אפשר להציל אותם ובוצעו פעולות להסתרת המידע ואולי אף לחיפוי הדדי. 

התלונה הוגשה על ידי מערכת ״אשדוד היום״ ועו״ד דניאל כהן. 

עו״ד דניאל כהן

בהמשך, מוסיף אילן בן עדי: ״יש אנשים שלא נמצאים איתנו היום מהסיבה הזאת, שמצילים לא עשו את העבודה שלהם כמו שצריך. חד משמעית״. 

מדבריו של בן עדי עולה בבירור, כי ההתנהלות הפסולה היתה ידועה לו אך הוא לא דיווח לרשויות האכיפה על המתרחש בזמן אמת כמתחייב, לכאורה. ידוע להנהלת העירייה, ולכל הפחות לבן עדי, כי בחופי ימה של אשדוד, שילמו בחייהם מתרחצים, אף שניתן היה להצילם, לכאורה ועל פי דבריו של בן עדי, ולא פחות חמור מכך, בדיקה וחקירת נסיבות מותם שובשה, לטענת בן עדי, בידיעה ובשיתוף פעולה ולו רק בשתיקה. בלשונו של בן עדי, ככל העולה מההקלטה: ״ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני ועל השלישי״.

הקלטת בן עדי מעוררת שאלות קשות ונוקבות אודות התנהלות ראשי עיריית אשדוד. בכמה מקרי טביעה מדובר? מי המשבשים? מדוע המקרים שובשו? מה זהות הנספים בחוף עליהם בן עדי מדבר? האם המקרים דווחו לבני המשפחות? האם מדובר ברשלנות? מהן נסיבות הטביעה? מי טיפל בהיבטים הפליליים שעולים מהשיבוש, לכאורה? האם בן עדי מסר את המידע לראש העיר? האם ראש העיר דיווח למשטרה? האם בן עדי דיווח למשטרה? האם משפחות הקורבנות יודעות, שיקיריהם מתו אף שניתן היה להצילם? האם העירייה פיצתה את המשפחות? כיצד טופלו המקרים הספציפיים אותם מכיר בן עדי? כיצד טופלו פעולות השיבוש ודיווחי הכזב אותם מכיר בן עדי? האם מדובר בתחתית החבית של מדיניות העירייה, לכאורה, לכסות, לשבש, לשקר ולהסתיר מהציבור בתחומי פעילות נוספים, מלבד חופי הים?

כאמור, הסרטון והדו״ח הכוזב נמסרו למשטרה והחקירה בעיצומה. בשבוע שעבר, הגיעה המשטרה לעיריית אשדוד ונטלה לידיה קבצים דיגיטליים לצורך המשך החקירה.

נמשיך לעקוב ולעדכן. 

אולי תתעניין ב...

זו קבלת הפנים שהמתינה הבוקר למבקרים בפארק האקולוגי

שבת בבוקר יום יפה? זו קבלת הפנים שהמתינה למטיילים בפארק האקלוגי- עגלות אשפה מיושנות ועמוסות …

3 תגובות

  1. ככה זה שהשתן עולה לראש
    מתנהלים בצורה מחפירה לכאורה.

  2. איפה ראש העיר ולמה הוא מחכה? לאסון שיקרה?

  3. ביזיון של עיריה. הגענו למצב שאנשים מאבדים את חיהם בגלל ניהול כושל והעולם שותק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.