הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

משה בנימין- קצין וג'נטלמן | טור דעה מאת: תמי אברהמי

משה בנימין היה קצין בצה"ל במשך 27 שנה והשתחרר בדרגת רב-סרן וכל הפרסומים המפורסמים כנגדו אינם אלא עוול אחד גדול לאיש רציני, משימתי, נבון ואהוב על כולם

את טור הדעה לכבוד שבת, בחרתי להקדיש לאיש מיוחד – משה בנימין – שהיה עד לפני כשנתיים מנהל הפיקוח העירוני בעיריית אשדוד.

משה בנימין שירת כקצין בצה"ל במשך תקופה נכבדת מחייו. איש רציני, משימתי וביצועיסט. לאחר פרישתו, התקבל לתפקיד מנהל הפיקוח העירוני בעיריית אשדוד וביצע אותו בנאמנות רבה במשך קרוב ל-5 שנים. בנימין היה ידוע בחיבור הטוב שלו לשטח מחד; ולפקחים העירוניים מאידך. לא מוגזם יהיה לומר, שבנימין הקים את המחלקה ודאג בה לסדר ולמשמעת, שיתכן ולא היו נהוגים בה קודם או לפחות לא בסטנדרטים שהוא הציב.

לפני כשנתיים, פורסמה קלטת שמע, לפיה עובדת עירייה מתקשרת לבנימין, שהיה אז מנהל בכיר, ומחמיאה לו על תשומת לב מיוחדת שקיבל, לכאורה, מאחת הנשים באירוע בו היו. בנימין מצדו מקבל את המחמאה בענווה, אולי כמעט כמו כל גבר אחר בעולם.

מכאן ואילך, לא נוצר קשר נוסף בין בנימין לאותה אישה ולא הייתה שום התעניינות נוספת מצדו. נדגיש, כי לא הוא יזם את השיחה אלא זו שיחה שהגיעה אליו מיוזמת אותה עובדת עירייה. סוף פסוק. לאחר המקרה שפורסם בכלי התקשורת בתזמון מעורר שאלות בפני עצמו, בנימין עלה לשימוע ופוטר מיד לאחריו.

לכל הפחות, הייתה כאן התנהגות לא הולמת בין מנהל בכיר לעובדת עירייה פשוטה, הגם שבזמן השיחה לא היו ביניהם יחסי מרות והיא לא עבדה כלל במחלקה אותה ניהל. מכאן ועד לפטר אדם ולהקיז את דמו ברבים – המרחק עצום. זה המקום לרמוז קלות על התנהלות לא הולמת בעליל ,לכאורה, של עובד עירייה בכיר יותר מול עובדת ישירה שלו. אבל זה כבר נושא שלם לטור אחר ובהזדמנות אחרת.

די לצביעות!

שערו בנפשכם, כי שיחה כזו נבזית, בעיניי, הייתה מתנהלת בין גבר כלשהו לאשה באשר היא. שערו בנפשכם, שמדובר באדם אהוב עליכם – בעל, אבא, דוד, חבר – כיצד הוא היה מתנהג? האם בנימין התנהג באופן חריג לכיוון מסוים? היש גבר בעולם שלא היה מרגיש מוחמא מעצם התעניינת אשה כלשהי בו? די לצביעות!.

משה בנימין הוא איש נשוי ובעל משפחה, וכל ההתעסקות הפומבית בו ובמשפחתו יכולה הייתה בקלות רבה לפרק אותם אלמלא הבסיס החזק והאיתן אותו השרישו הוא ורעייתו לאורך השנים.

בדיעבד אפשר לומר, שמקרה הקלטת של בנימין יכול להזכיר לנו מקרה נוסף של הקלטות ואולי אפילו לחשוף שיטת פעולה אכזרית למדי, לפיה נלקחות מילים מסוימות ונבנות לכדי סיפור של ממש, לכאורה. האם היינו רוצים שזו תהיה ההתנהלות מכאן ואילך? האם זו הדרך שנרצה שתופעל במקרים בהם רוצים 'לטאטא' מישהו ממקום זה או אחר? כמובן שלא.

בנימה אישית אפנה כעת למשה ולבני משפחתו ואגיד, שאני מכירה היטב את משה וזכיתי לעבוד לצדו במשך שנתיים וחצי. בעבודתי עם משה, קיימנו בינינו שיתוף פעולה פורה ומלא לטובת מתן שירות לתושבי העיר. משה תמיד היה נכון להגיש סיוע והתחשבות, במידת הצורך, והיה קשוב לצרכים היחודיים בכל מקרה בו נדרש. לא אגזים ואומר, שלא היה אף לא מקרה אחד בו ביקשתי עזרה ממשה ונתקלתי בסירוב או התעלמות. זו לא דרכו ומעולם לא הייתה. ברמה אישית, משה ידע תמיד להתייחס לכל אדם באשר הוא, גם אם מדובר בעובדת עירייה עם התנהגות שנויה במחלוקת, בלשון המעטה, כמו במקרה הזה, ואולי זה מה שעמד לו לרועץ במקרה הזה, שאם לא היה מתייחס ולא היה עונה מלכתחילה, אולי כל זה לא היה קורה…

כאשה אומר, שאת טיפוס 'המטרידן' הטיפוסי תוכל כל אשה לזהות די בקלות. לפי מיטב היכרותי איתו, משה הוא לא כזה. נקודה.

עצה קטנה, לפני שאתם גומעים בשקיקה כל מילה שנכתבה עליו במקומות אחרים, שבו ותחשבו כיצד אתם הייתה נוהגים במקרה המדובר? וגם עם יד על הלב, כיצד האיש שאתן אוהבות ומעריכות היה נוהג?

שבת שלום!

*גילוי נאות: כותבת הטור הינה תמי אברהמי, אשר עבדה כראש מנהלת רובע סיטי ומרינה בעיריית אשדוד כקולגה של משה בנימין ובשיתוף פעולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.