הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מרק משיבה לטענות ההורים בעניין רישום למוסדות החינוך: "ביקרתי היום במחלקת הרישום והם עושים עבודה מקצועית, מחזקת את ידיהם"

היום, נפתחה ההרשמה למוסדות החינוך לשנת הלימודים הבאה. בעבור כל הורה לילדים במסגרות החינוך מדובר ביום משמעותי אשר יכריע את גורל 6 או אפילו 12 השנים הבאות.

לא מעט הורים מעוניינים לרשום את ילדיהם לבית ספר מסוים ולא יכולים מהסיבה שהם אינם מתגוררים ברובע המגורים אליו משויך בית הספר או, כפי שאנו רואים היום, מכסת הרישום הסתיימה לבית הספר הספציפי. מדי שנה, מתקבלות פניות למערכת 'אשדוד היום' מהורים מתוסכלים אשר בקשתם נענתה בשלילה ולדעתם, התקבלה בשרירותיות מסוימת. נוסף על כך, בימים אלו, יצא דו"ח מבקר העירייה בעניין הרישום למוסדות החינוך והוא, בחלק מדבריו, מאשר תחושות של תושבים רבים בעיר, לפיהן תשובה שלילית שהם קיבלו כלל לא הייתה עניינית, לכאורה או לכל הפחות, לא היו קריטריונים ברורים למתן תשובה זו או אחרת.

למערכת 'אשדוד היום' הגיעו היום פניות רבות מהורים אשר ביקשו להתקשר למחלקת הרישום בעירייה ולא נענו או שהטלפונים היו תפוסים ללא יכולת לשוחח עם מי מהגורמים המוסמכים. הורים רבים הלינו, כי נותרו ללא מענה, נכון להיום, והציפייה של חלקם הייתה שהעירייה תתגבר את מחלקת הרישום בכח אדם, לפחות בימי רישום עמוסים אלה.

שרון מרק, סגנית ראש העיר והממונה על החינוך בשיתוף ראש העיר, ניסתה לספק היום הסבר למתרחש במחלקת הרישום ולהלן דבריה המלאים ל'אשדוד היום':

"לנרשמים לבית ספר 'רימונים' יש אפשרויות רישום לבתי ספר נוספים כגון: אופק, רבין ורתמים. הבוקר ביקרתי במחלקת הרישום כדי לשמוע מההורים על התחושות ולסייע להם כמו גם להורים אחרים שפנו אליי ישירות ללשכה. לנרשמים אשר מבקשים לרשום לבית הספר אשר נסגרה אליו ההרשמה או בכל בעיה אחרת – ממליצה להירשם במערכת הרישום ולציין בעת הרישום את הסיבה לבקשת רישום למוסד אחר.

מהביקור שלי היום במחלקת הרישום פגשתי צוות רישום מקצועי, בראשם גב' סנדרה תורג'מן ואני מחזקת את ידיהם ואת העבודה החשובה שהם עושים בתהליך הרישום עם ההורים לכיתות א' ולגני הילדים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.