הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מרגש: טקס השבעת שוחרים במקיף א׳

טקס השבעת השוחרים הצעירים של מקיף א' אשדוד התקיים בחמישי האחרון בסימן 70 שנה למדינת ישראל, בו עלו ובאו השוחרים הצעירים תלמידי כיתות י'-  מחזור ט"ו ונשבעו את שבועת השוחר והטכנאי אל מול קהל נרגש של הורים, חברים, צוות בית הספר וצוות מערך השוחרות של חיל האוויר ובמעמד ראש העירבחמישי האחרון, מלאו את רחבת מגרש הספורט בבית הספר מקיף א' שקושטה בבלונים, זיקוקי דינור והמון נרגש שהגיע במיוחד לראות בטקס החגיגי את ילדיהם שנבחרו והצטרפו למערך השוחרים הטכנולוגי של חיל האוויר. האירוע נפתח כשאלו צעדו "שמאל- ימין- שמאל והדגימו עמידות "נוח" ו"הקשב" כמו חיילים מן השורה, וליווה אותם מערך דגלנים מדוגם יחד עם פירוטכניקה שהפכה את הטכס לחגיגי במיוחד.

הדס בן שושן מנהלת בית הספר מקיף א' שמובילה במנהיגות מיוחדת את בית הספר ומביאה אותו לשיאים חדשים משנה לשנה עלתה לשאת ברכות לבוגרים המצטיינים ולשוחרים הצעירים:

"הורים יקרים, בחרתם להפקיד בידי ובידי הצוות החינוכי והצבאיהמצוין בבית ספרנו את ילדיכם. הצוות המסור ואני מבטיחים להנחותאת התלמידים בתחום הלימודי ויתרה מכך בתחום הערכי, שכן תפיסתבית הספר שלנו מבוססת על ההנחה שלכל ילד וילדה מגיע חינוךמצוין והזדמנות שווה והוגנת.

בארבע השנים האחרונות, בית הספר נמצא בעלייה מתמדת בזכאותלתעודת בגרות ובמספר התלמידים המסיימים בהצטיינות בכל מחזורואף בהצטיינות יתרה וזוכים במלגות להמשך לימודיהם לתואר ראשון. אנחנו מצטיינים ומובילים גם בתחום המעורבות החברתיתוההתנדבותית בקהילה, במספר התלמידים הזכאים לתעודת הצטיינותחברתית".

לאחר מכן עלה לבמה ראש העיר אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, אשר הודה לכל השותפים המובילים את החינוך באשדודהממונה על החינוך מר יהודה פרנקל, ראש מנהל החינוך מר אריה מימון ומנהל אגף החטיבה העליונה מר דני קליין וכמובן לצוות מקיף א' המקצועי ומערך הפיקוד של חיל האוויר השותף לעשייה בעיר אשדוד.

"שוחרים ובוגרים יקרים אתם בחרתם במסלול חיים מיוחד, שמשלבלימודים עם רכישת מקצוע טכנולוגי אבל בעיקר בחרתם להשתייךלמשפחת המערך הטכני של חיל האוויר הישראלי, מחילות האווירהטובים בעולם, עם יכולות טכנולוגיות ואנושיות מהגבוהותוהמתקדמות בעולם. המלחמות בעידן המודרני הופכות להיותמתוחכמות יותר ויותר, הצורך של צה"ל בשמירת עליונות טכנולוגיתהפך להיות בעל משמעות קיומית עבור מדינת ישראל ובעולם כולו ואני שמח להיות ביום המיוחד הזה עבורכם ועבור ההורים שלכםשגאים בכם הבוגרים על קבלת הדיפלומה והשוחרים על הדרךהחדשה שבחרתם לצעוד בה החל מהיום.

תמיד תזכרו מאין באתם ואת בית הספר מקיף א', התיכון הראשון של העיר שלנו אשדוד ששומר לאורך כל השנים כמקור גאווה עבורכולנו, במיוחד שלוחת השוחרים שנחשבת כיום לאחת השלוחותהטובות ביותר במדינת ישראל. לשוחרים אאחל הצלחה בלימודיםושבעוד שנים תביטו אחורה בגאווה ולבוגריםעלו והצליחו ותביאוכבוד וגאווה לעיר ולמדינה".

בבית הספר מקיף א' תלמידים זוכים לתמיכה רבה ומתפתחים באופן אישי ולימודי משמעותית מיומם הראשון ועד לסיום לימודיהם. מספר בוגרי בית הספר המצטיינים גדל משנה לשנה, חלקם הופכים למצטייני נשיא והשנה אפילו היינו גאים לראות אתפרופ' מכלוף מרסל בוגרת במקיף א' מדליקה משואה ביוםהעצמאות ה-70 למדינת ישראל.

מדינת ישראל התעוררה בשנים האחרונות לאחר שזיהתה מחסורחמור של תלמידים בשוק הישראלי הזקוק להם במקצועותהטכנולוגים. משום כך בשיתוף פעולה בין משרד החינוך לחיל האוויר הוקם מערך השוחרים שהולך גדל ומתפתח משנה לשנה וללא ספק עושה חיל.

חיל האוויר שם דגש על קידמה טכנולוגית, תרבות אירגוניתואיכות גבוהה של אנשים המשרתים בו ומתאפיין במיטבהטכנולוגיה שרק מקצתן חשופות לציבור הרחב, אולם סוד כוחושל חיל האוויר אינו טכנולוגיה אלא באנשיםבמארג אנושי אדירהמורכב מלוחמים, טכנאים ואחרים אשר במסירות ובמקצועיותמאפשרים לחיל המפואר הזה לבצע את משימותיו באיכות, בכמותובזמן כדי להבטיח את בטחונה של מדינת ישראל.

גם קצין ההדרכה הראשיסגן אלוף אייל סבג עלה לברך את השוחרים הצעירים שהצטרפו באופן רשמי למשפחת חיל האוויר ואמר בגאווה: "זה מיטב הנוער שבעוד מספר דקות, נחשוף את כותפותיוובעוד מספר שנים יהוו את מקור העוצמה של חיל האוויר שבכלשבעים שנות קיומה של המדינה מהווה מודל לחיקוי בחברההישראלית ובצה"ל כולו.

שוחרים צעירים! היו גאים נבחרתם לאחר מיון קפדני ונמצאתםראויים לשרת בחיל האוויר. אתם תזכו למעטפת מחבקת, לסיועותמיכה שוטפים, לסגל מורים ולסגל צבאי מהטובים ביותר במערכתהחינוך במדינת ישראל".

למה שוחרים?
בוגרי המקיף במסלול השוחרים עידן בנדואיל והילה רבייב החלו את לימודיהם במקיף פשוט, כי התגוררו בקרבת מקום ולמרות שהוריהם עברו להתגורר ברובעים מרוחקים, לא ויתרו ונשארו ללמוד בבית הספר כי היה חשוב להם העתיד שבמגמה הטכנולוגית שבה לומדים 10 יחידותאלקטרוניקה ו– 5 יחידות פיזיקה. שניהם צוחקים ואומרים, כי נכון גם הם חשבו שמדים ומסדרים זה מבאס אבל מצאו בזה יתרונות בסופו של דבר.

בכיתות זוכים התלמידים לא רק במחנכת כיתה אלא גם במפקד/ת וגם במדריך/כה מטעם חיל האוויר עם הכנה למסגרת הצבאית ונחשפיםלהרבה יותר תפקידים בכירים בחיל האוויר, הבטחה לתפקיד במערךהטכני ואפילו עם הגיוס הם מקבלים מיד דרגת רב"ט.

הם מספרים שיש בכיתה רוב של בנים, לא בצורה משמעותית וממליצים ללמוד שם כי יש מעטפת של חניכים, מדריכים המסלול טוב ואיכותי, מקצוע חשוב לצבא עם תנאים טובים שכבר מובטחים קדימה, נהנים ללמוד אלקטרוניקה ופיזיקה ויודעים שזה העתיד, רבייבמוסיפה כי היא הייתה שמחה לראות יותר ויותר בנות מצטרפות ללמוד במסלול הזה.

***בשנה זו החל מסלול חדש בחיל האוויראקדמיית המערך הטכניתכנית הדריםמסלול שמיועד לשוחרים בלבד המסיימים לימודיהנדסאים בהצלחה אשר יידרשו בהמשך לעבור תהליך מיון קפדנישבסיומו משרתים שנה וחצי כטכנאים בבסיסי חיל האוויר, יצאולקורס קצינים ולומדים תואר ראשון במקביל ובסיום שלוש שנים יהיוקצינים טכניים במערך הטכני של חיל האוויר ובעלי תואר ראשון.

 

צילום: פושאפ גירלס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.