הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מקורבים לגבי כנפו: ״הוצע ללביאות לכהן חצי קדנציה בתפקיד סגן ראש העיר והן סירבו״

התנהלות הסיעות סביב המשא ומתן הקואליציוני עשוי להעיד רבות על ההתנהלות העתידית של נבחרי הציבור.

מקורבים לשולחן המשא ומתן ולגבי כנפו מספרים למערכת ׳אשדוד היום׳, כי הוצע ללביאות לכהן בקדנציה משותפת חצי-חצי על סגנות ראש העיר עם מפלגה נוספת. לפי שעה, אין הסכמה של הלביאות

המשא ומתן הקואליציוני הינו גורלי וייקבע, במידה רבה, את האופי והצביון של העיר והתוכן שיהיה בה בחמש השנים הקרובות. תקופה של חצי עשור היא תקופה מכובדת וארוכה דיו בשביל להגיע להישגים גבוהים בשלל תחומים. לכך תושבי העיר מצפים בצאתם להצביע בבחירות האחרונות. 

לצד חברי המועצה הוותיקים שנותרו מהקדנציה הקודמת, הצטרפו 16 חברי מועצה חדשים כאשר מתוכם

לביאות*2, נכט*2, לחמני*2 חדשים (מתוך 3), אגודה*3 חדשים (מתוך 4), ש״ס* 4 חדשים (מתוך 6), כצנלסון* 3 חדשים (מתוך 6) סך הכל: 16 חברי מועצה חדשים מתוך 29. 

בעוד במפלגות החרדיות הגבול הוא ברור ורק ראש הרשימה מנהל את המשא ומתן ומתנהל תקשורתית, ביתר הרשימות הדברים לא חד משמעיים.

ברשימתו של שמעון כצנלסון, ברור לכולם, כי ההתנהלות היא של כצנלסון בעצמו ולא מעבר, כך גם אצל לחמני.

המעניין הוא לראות את התנהלות המפלגות הצעירות אשר הבטיחו רעננות ופוליטיקה חדשה.

אשדודים ניסו להתחבר עם בקוטר שווי לי במעין מהלך ילדותי למדי ולהתחבר לכדי 3 חברי מועצה אשר דורשים תיקים. בין אשדודים לבוטרשווילי לא קיים שום בסיס אידיאולוגי משותף ועצם ההתחברות לכדי יצירת מצע נוח, לכאורה, לדרישות מעמיד את המפלגה בסימן שאלה גדול. האם זו פוליטיקה חדשה? ממש לא.

לביאות יו״ר המפלגה שרון מרק מסרבת בתוקף לשתף פעולה עם התקשורת הכוללת בעיר ולמעט מספר כתבות בגוף תקשורת ספציפי, לא הרבתה לדבר, אם בכלל. כמו כן, לא ברור עדיין מי מנהל בעבורה את המשא ומתן? ומדוע אישה חזקה צריכה מישהו, גבר, שינהל בעבורה את המשא ומתן הקואליציוני? האין זו בדיוק הסיבה בגינה תושבי העיר יצאו להצביע בעבור נשים? בנוסף, חשבנו שדרושה שקיפות בהנהלת העיר ואם לא מוסרים מידע לתקשורת ולציבור, אזי שקיפות ממש לא על הפרק, מסתבר. ובכלל, מה הקשר של הגב׳ מרק עם מר דנינו חבר המועצה היוצא? שאלה למחשבה. 

אלי נכט הוא אולי הבוגר האחראי היחיד בסיפור. נכט איש משכיל ומעורה בפוליטיקה הארצית היטב, יודע דבר או שניים בהתנהלות של פוליטיקאי במשא ומתן ועל אף היותו חבר מועצה חדש לגמרי, הוא לחלוטין מתנהל כמו שצריך והציפייה היא, כי יראה פרי בהתנהלותו על אף שקיבל בסך הכל 2 מנדטים. תגובתו: ״כלום. ממתין״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.