דף הבית > פוליטיקה > מפתיע: משב רוח רענן בישיבת המועצה שהתקיימה אתמול

מפתיע: משב רוח רענן בישיבת המועצה שהתקיימה אתמול

בישיבת מועצת העיר, שהתקיימה אתמול בערב (רביעי) מעבר לנושאים שהועלו והפרוטוקולים שאושרו בלט דבר אחד מרכזי – לסרי חזר לזירה ו-ב-ג-ד-ו-ל!.

בשנים האחרונות, נכחתי בלא מעט ישיבות מועצה. רובן ככולן התנהלו פחות או יותר באופן דומה – מי שניהל את הישיבות היה גבי כנפו ממלא מקום ראש העיר. זכות הדיבור לא עמדה לאיש ,כמעט, באופן מלא וחופשי והעניינים התנהלו בקרירות רבה. לסרי, היה יושב בישיבות וכל בר דעת שהביט בו ראה, שאין לו עניין אמתי במתרחש. מעין אדישות בלתי מוסברת, שאפפה את האיש לאורך כל הישיבה. פעמים רבות, נהג לסרי לפתוח את הישיבה ואז פשוט לצאת החוצה ולא לחזור. הזירה נותרה ללא ראש וכך הכל היה נראה.

אתמול, הפתעה גדולה. הגיע "בעל בית" לעיר. או יותר נכון "חזר". אותו ראש, שנבחר לראשות העיר לפני כ-4 שנים החליט שהוא "חוזר" לעניינים והאמת? מראה מלבב (אפילו בעיניי).

שאלות וסוגיות שהועלו על ידי חברי האופוזיציה זכו לתשובות מפי ראש העיר. נראה, כי הוא בקיא במה שמתרחש בעיר ולכל סוגיה היה לו מענה. אם המענה מספק – זה כבר דיון אחר אבל היי! ראש העיר לקח את המושכות אליו וזה כשלעצמו ראוי להערכה ומפתיע לטובה.

במדינה, בה ראשי הערים נבחרים באופן ישיר בדיוק כפי שנבחר ראש ממשלה, מן הראוי, הצודק והנכון ציבורית ומוסרית, שמי שייקח את המושכות אליו יהיה ראש העיר הנבחר ולא אף אחד אחר במקומו. הציבור בחר בחירה ישירה בראש העיר ומצפה שהוא זה שיוביל את העיר ויצעיד אותה קדימה. הוא ולא אף אחד אחר.

בישיבה אתמול, הנוכחים ראו והבחינו בשינוי המהותי החל בהתנהלות.

שחר של יום חדש? כדברי הקלישאה- ימים יגידו.

 

 

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים