הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

מפקד תחנת אשדוד לשעבר סנ״צ שמעון פורטל ״הוגלה״ לתחנת קרית מלאכי?

בחודש האחרון, הועבר סנ״צ שמעון פורטל, מפקד תחנת אשדוד מתפקידו בעיר לתחנת קרית מלאכי. העברתו נשמרה בסוד והוסתרה מידיעת הציבור. האם פורטל ״מתקדם לאחור״ ולכן הנושא, לכאורה, הוסתר מהציבור? יצאנו לבדוק
העברתו של סנ״צ שמעון פורטל, לתפקיד בתחנת משטרה קטנה בהרבה מאשדוד, לכאורה, עלולה לסמל הרבה מאוד על המחשבה של מפקדיו לטוב ולפחות טוב. בכל אופן, באופן עובדתי נציין, כי הואיל ובתחנת המשטרה בקרית מלאכי נמצאו מקרים של קציני משטרה אשר דיברו, לכאורה ועל פי החשד, בגזענות מול יוצאי אתיופיה, כפי שפורסם בעיתונות הארצית, הוחלט להעביר אותם מתפקידם ואת סנ״צ פורטל הוחלט להעביר לכהן כמפקד תחנת קרית מלאכי.

פורטל- out; תורג׳מן- in

סגנו של פורטל, סנ״צ דודו תורג׳מן, ימלא את מקומו של סנ״צ פורטל בתפקידו כאן בתחנת אשדוד. המעבר אירע לפני כחודש ימים ובתחנת אשדוד-דממה מכל עבר. בדוברות לא מצאו לנכון לעדכן על המעבר של פורטל וגם לא על מינויו של תורג׳מן, בניגוד לנהוג במקרים מעין אלו, ונשאלות סביב ההתנהלות שאלות רבות. ידוע, כי בתחנות המשטרה ברחבי הארץ, כולל באשדוד, נהוג לפרסם מעבר של תפקידים, בעיקר הבכירים שבהם במשטרת ישראל והרי שהפעם, מישהו בחר ביודעין לשנות את ההרגל ולהסתיר מעין הציבור. מי יודע מה הסיבה לכך? בכל אופן, קוראי ״אשדוד היום״ כבר יודעים שאנחנו נמצאים בדיוק היכן שמנסים להסתיר והרי זה תפקידנו, להביא את המידע האמיתי לציבור.

סנ״צ דודו תורג׳מן נמצא בבידוד- מידע נוסף שהציבור לא עודכן בו

מידע נוסף שלא עבר לציבור בצינורות המקובלים הוא, שמפקד התחנה בפועל נמצא בבידוד בעקבות חשש למגע עם חולה קורונה. המידע הגיע ל״אשדוד היום״ שלא בצינורות המקובלים ואילו בדוברות המשטרה בתחנת אשדוד, סירבו להוציא על כך הודעה לעיתונות באופן רשמי בטענה ש״זה לא מעניין איש״. במשבר הקורונה, תושבי העיר מחפשים כל מידע אמין ומדוייק, על מנת לקבל תמונת מצב מלאה של הרשויות במלחמה מול הקורונה. בעוד במשרד ראש הממשלה והמוסד מצאו לנכון לעדכן על כניסה של בידוד של בכירים ביותר במדינה, בתחנת אשדוד סברו אחרת. מעניין.

סנ״צ שמעון פורטל- 3 שנים בתפקיד מת״ח אשדוד, האלימות גאתה והתושבים חשו חוסר בטחון

סנ״צ שמעון פורטל כיהן כמפקד תחנת אשדוד מזה כשלוש שנים. בחצי השנה האחרונה, גאתה האלימות ברחובות העיר אשדוד ורצף של אירועים אלימים, הכוללים רצח וניסיונות רצח שונים, הובילו את תושבי העיר לחוש חוסר בטחון בסיסי ברחובות העיר (פירוט מלא על כך בהמשך הכתבה). רבים מתושבי אשדוד חשים, כי פורטל כשל בתפקידו לפחות כל הנוגע לבטחון האישי ברחובות העיר.

באין מידע ממשטרת ישראל – ננסה לפרשן את הסיבות שהובילו להעברתו של סנ״צ פורטל לתחנת משטרת קרית מלאכי, הקטנה בהרבה מאשדוד. נציין, כי תשובות מהמשטרה הגיעו רק לאחר פניה מפורשת שלנו אליהם ולא בתור הודעה לתקשורת, כמקובל.

כל מי ששירת במערכות הלובשות מדים יודע, שמעברים של מפקדים אמורים להיעשות תחת היגיון מסויים וכי לא תמיד מכלול השיקולים מפורסם לעיני כל. הפעם, לא קיבלנו מידע ממשטרת ישראל על המעבר ועל כן ננסה לפרשן את ההחלטה ולהעלות שאלות ותהיות לאוויר.

בניגוד למצופה- הקצין המנוסה מועבר לתחנה קטנה, והצעיר מתמנה לתפקיד באשדוד

סנ״צ פורטל כיהן בתפקידו מזה כשלוש שנים באשדוד. אשדוד ידועה במורכבות האוכלוסיה שבה ובגודלה כמו גם גודל התחנה וכמות השוטרים והשוטרות שבה. בטח עם תחילתו של משבר הקורונה היה מצופה, שדווקא האדם עם הניסיון בתפקיד (פורטל) יישאר בתפקידו באשדוד ואילו לתחנת קרית מלאכי, אשר שם הוחלט בנסיבות מצערות להעביר את המפקד מתפקידו, יציבו קצין צעיר יותר, שהרי מדובר בתחנה קטנה יותר. אין חולק על כך, שהמפקדים במשטרת ישראל בוודאי יודעים דברים שאנו לא ועל כן החליטו את מה שהחליטו, כאמור: למנות את סגנו של פורטל לתפקיד מפקד תחנת אשדוד ואת פורטל לתפקיד בקרית מלאכי. בכירים לשעבר במערכת אמרו לנו שצריך לבדוק האם לא מדובר בהדחה? הרי שקידום בוודאי אין כאן ולפי דבריו של קצין משטרה בכיר לשעבר אף מדובר בעגה המשטרתית ב״קידום לאחור״, לכאורה. האם מפקדיו של פורטל, קראו את הנכתב בעיתון ״אשדוד היום״ בחודשים האחרונים סביב האלימות הגואה בעיר? מה שבטוח הוא, שאת רחשי לבם של חלק מתושבי העיר בוודאי שמעו המפקדים ויתכן, כי במעבר של פורטל לקרית מלאכי, חשבו לעצמם לפתור שתי סוגיות במעבר אחד: הן באשדוד והן בקרית מלאכי.

האם המעבר של פורטל מאשדוד לקרית מלאכי הוא סביב אמירות שנויות במחלוקת מול החרדים?

סנ״צ שמעון פורטל התבטא בעבר, באמצעות שיתוף פוסטים אלה ואחרים, בצורה העלולה לעורר מחלוקת מול האוכלוסיה החרדית. ידוע, כי בעיר אשדוד כ-30% מהאוכלוסיה הינם חרדים, המתגוררים, על פי רוב, ברבעים ספציפיים, מתוך בחירה. האם חלק ממכלול השיקולים של מפקדיו של פורטל נסובו סביב התבטאויותיו של פורטל בנושא החרדים? תושבים שקראו את דף הפייסבוק של פרורטל טענו בפני המערכת, כי התעוררה בהם התחושה, כי צריך לבדוק שמא מפקד התחנה באשדוד חי בדיס-קונספציה לגבי מעמדו ומתבטא באופן שאפילו מפכ״ל המשטרה לא היה מעז להתבטא.

להלן חלק מההתבטאויות, כפי שפורסמו על ידי פורטל בעמוד הפייסבוק שלו:

טיולים בחו״ל על חשבון קשב לציבור בעיר אשדוד?

בשנה האחרונה, סנ״צ פורטל נהג לצאת לטיולים בחו״ל ובמערכת ״אשדוד היום״ פנינו בזמנו עם שאילתא לדוברות: האם הקשב של פורטל נמצא כאן בעיר אשדוד, שסבלה באותה התקופה מאלימות קשה ברחובות העיר או שמא בחוץ לארץ? התשובה שקיבלנו היא, כי פורטל קיבל אישור ממפקדיו לצאת לחופשה אשר זכותו לנצלה כפי שהוא מוצא לנכון. אין על כך עוררין ואכן, לכל מפקד ושוטר יש ימי חופשה שהוא זכאי לנצל כראות עיניו. עם זאת, האם זו הסיבה להעברתו של פורטל לתחנת קריית מלאכי?

ב-16 בפברואר, פרסמנו ב״אשדוד היום״ קריאה לשרים אוחנה וארדן: להקים ועדת חקירה על התנהלות מפקד תחנת אשדוד סנ״צ שמעון פורטל והרי היא לפניכם שוב: 

משטרת ישראל היא הגוף המרכזי במדינת ישראל הממונה על אכיפת החוק, קיום הסדר הציבורי, שמירה על ביטחון הנפש והרכוש והמאבק בפשיעה ובעבריינות, תוך כיבוד זכויות היסוד של האדם. היכן משטרת אשדוד בפיקודו של סנ״צ שמעון פורטל הייתה בכל השבוע האחרון, רווי האסונות בעיר אשדוד? (הכתבה נכתבה ב-16/2/20)

שר המשפטים חה״כ אמיר אוחנה והשר לבטחון פנים, חה״כ גלעד ארדן: תושבי העיר אשדוד קוראים לכם להקיםועדת חקירה אשר תבחן את התנהלותו של סנ״צ שמעון פורטל, מפקד תחנת אשדוד, בשבוע האחרון רווי האסונות בעיר אשדוד.

המשטרה מופקדת בין היתר על ביצוע התפקידים והמשימות בתחום הלחימה בפשיעה, טיפול בהפרות חוק וסדר, טיפול בהפגנות ובהתקהלויות בלתי חוקיות. משטרת ישראל היא משטרה ארצית הפועלת על פי הסמכויות שהוענקו לה בפקודת המשטרה [נוסח חדש], התשל"א-1971 ובחיקוקים נוספים כזרוע אוכפת חוק. במסגרת זו, מופקדת המשטרה על ביצוע התפקידים והמשימות בתחומי: ביטחון הפנים, שמירה על הסדר הציבורי, לוחמה בפשיעה ופיקוח על התנועה.

אומנם על פי החוק, המשטרה היא זו שאמורה לטפל במשימות בתחום הלחימה בפשיעה, אך האם תחנת אשדוד, בפיקודו של סנ״צ שמעון פורטל, אכן טיפלה במשימות השבוע? האם המשטרה בפיקודו של סנ״צ פורטל מורגשת ברחובות העיר אשדוד? היתכן, כי תחנת המשטרה של אשדוד איבדה את הדרך ואולי אף את יכולת ההרתעה החשובה כל כך? נשאלת השאלה: האם השמועות על השאיפות של סנ״צ שמעון פורטל להתברג בתפקיד בעיריית אשדוד לאחר שחרורו אכן נכונות?

שבוע קשה מאוד עבר על תושבי העיר אשדוד עם רצף תאונות קטלניות, אסונות, רצח וניסיונות רצח. גל אסונות קשה מאוד על רקע זיהום אוויר משמעותי ומתמשך. מה הפתרון? האם תחנת אשדוד מבצעת את תפקידיה כראוי?

0E54E550-E0D4-4CFE-9FAF-E6F283F1F4EA.jpeg
נדב בוחניק ז״ל – נרצח בלב רובע ט״ו

בתחנת המשטרה באשדוד קיימים שוטרות ושוטרים אשר מבצעים את מלאכתם הלא פשוטה במסירות אין קץ. משמרות בלילות, שעות עבודה מפרכות, עימותים עם עבריינים ועוד הם רק חלק ממנת חלקם של שוטרים במשטרתישראל היום. עם זאת נדמה, כי בשבוע האחרון, עולות שאלות ותהיות, לכאורה, בנוגע לתפקודו של מפקד תחנתהמשטרה באשדוד, סנ״צ שמעון פורטל, לאור האסונות הרבים בעיר. יש הסוברים, כי אילו תחנת אשדוד הייתה ידועהבנוכחות מסיבית ברחובות העיר, יתכן והרצח בלב רובע ט״ו היה נמנע? או שמא היריות בלב רובע י״א בשעת ערב לאמאוחרת היו נחסכות מאוזני הילדים שטרם הספיקו להרדם במיטתם באותו הערב?

7A97628D-CE88-45DB-9397-B66AB821A0D7.jpeg
שרון אוחנה ז״ל – נהרג בתאונת דרכים קטלנית

גל אסונות פקד את העיר בשבוע האחרון ברצף כזה, שעוד בטרם הספיקו תושבי העיר להשלים עם אסון אחדולאפשר לו להגליד, כבר התדפק על דלת העיר אחד נוסף, ועוד אחד, ועוד.

06A83ED6-AEA2-4830-AB1F-AC71E2085C4E-709×1536.jpeg
דוד טטרואשווילי ז״ל– האם הוא יהיה הקורבן האחרון של תאונת עבודה בנמל אשדוד?

תיאוריית החלונות השבורים

אסון רודף אסון בשבוע אחד ארור

תאונת עבודה קטלנית בנמל אשדוד, שבה מצא את מותו דוד טטרושווילי ז״ל , עובד נמל נשוי ואב לילדים. תאונתדרכים קטלנית שבה נהרג שרון אוחנה ז״ל, אף הוא נשוי ואב לילדים. תאונות דרכים על שדרות הרצל עם פצועיםונזק לרכוש. אדם, שנדקר בבניין מגורים ברובע ט״ו. יריות בלב רובע י״א עם 2 פצועים. נדב בוחניק ז״ל, בן24, שנרצח בלב רובע ט״ו לעיניי עוברים ושבים. כל אלה ועוד, על רקע דיווחים מתמשכים על זיהום אוויר משמעותי, שכולנו ביחד נושמים. אוויר מזוהם, שאותו כל תושבי העיר נושמים, ללא שום הבדל. אז מה קרה?

84F95836-6A4E-473C-934A-D04194DE4A69.jpeg
מיכאל זאדה – נדקר בבניין מגורים ברובע ט״ו

722A75AD-2607-4650-BD3E-3400BE7B6BF3-864×1536.jpeg
ניסיון רצח ביריות ברובע י״א, 11/2/20

סנ״צ שמעון פורטל הינו קצין משטרה במשך שנים ארוכות. סנ״צ פורטל מכהן כמפקד תחנת אשדוד מזה כשלוששנים ועדיין, לא זכינו לשמוע את קולו בבירור בכל המתרחש בעיר בשבוע האחרון. תאונות דרכים כולל אחת קטלניתבמיוחד, רצח ברובע ט״ו, ניסיון לרצח ויריות ברובע י״א, זיהום אוויר גדול ועוד היד נטויה.

במה עסוק, לכאורה, סנ״צ שמעון פורטל? על פניו נראה, כי סנ״צ פורטל, לכאורה, עסוק בעצמו ובביצוע שיטור דרך הפייסבוק.

00678D2F-C04D-4EEC-8A05-1D361B252652-878×1536.jpeg
D586F0A1-CAFD-4E64-B0A4-DAAE703F6E5F-scaled.jpeg
סנ״צ שמעון פורטל– מפקד תחנת אשדוד מזה כ-3 שנים. צילום: אדי ישראל

אפס סובלנות לאלימות?

אפס סובלנות (מאנגלית: Zero tolerance) הוא מונח בתחום הקרימינולוגיה, המתייחס לגישה מחמירה של גורמי אכיפת החוק כלפי עבירות קלות.

המונח החל להתקבע בתודעה הציבורית בשנות התשעים של המאה העשרים, בתקופת כהונתו של רודולף ג'וליאני כראש עיריית ניו יורק בשנים 1994–2001. לג'וליאני יצא שם של מי ש"ניקה" את רחובות העיר והפך אותה ל"עיר הגדולה הבטוחה ביותר בארצות הברית". רמת הפשיעה בתקופתו של ג'וליאני אכן ירדה באחוזים חדים: מקרי הרצח פחתו ב-65% והפשיעה הכללית ב-57%, והעיר הוכרה על ידי ה-FBI כעיר הגדולה הבטוחה ביותר בארצות הברית.

על רקע עלייה חדה באלימות בעריה הגדולות של ארצות הברית במחצית השנייה של המאה העשרים, החל להתעורר דיון ציבורי בשאלה כיצד למגר את הפשע הגובר ולהפוך את הרחובות לבטוחים יותר לאזרחים שומרי חוק. ב-1973 חוקק בניו ג'רזי "חוק השכונות הנקיות והבטוחות", שמטרתו הייתה להבטיח את ביטחון האזרחים על ידי נוכחות משטרתית גוברת ברחובות, גם באמצעות סיורים רגליים של שוטרים.

832A8874-909F-4AAE-9E82-BF9409265CB4-scaled.jpeg
זיהום אוויר גדול בעיר – עבירה פלילית לפי סעיף 222 בחוק העונשין. כיצד המשטרה פעלה בנושא?

ב-1982 הגו ג'יימס וילסון וג'ורג' קלינג את תאוריית החלונות השבורים. במאמרם "החלונות השבורים" כתבו השניים, כי במקומות מוזנחים שהעליבות שורה בהם תתפתח במוקדם או במאוחר פשיעה, בין היתר כתוצאה מהעובדה ששומרי חוק ידירו רגליהם ממקומות אלה. לכן, לדעתם, המלחמה בפשע צריכה להתחיל מטיפול בעבירות הקלות ("ניפוץ חלונות") ולהחמיר בעונשים בגין עבירות אלה. האם זיהום האוויר הרציני בעיר הינו משמש דוגמה רעה לחוסר טיפול של הרשויות בנושא חשוב לכל תושבי העיר? חומר למחשבה.

מתחנת המשטרה באשדוד נמסרה התגובה הבאה ב: 16/02/2020 ל״אשדוד היום״:

״אכן יש אוסף של האירועים המטופלים על ידי המשטרה. המשטרה תגברה כוחות ומבצעת את כל מה שנדרש על מנת לטפל באירועים ולספק לתושבים תחושת הביטחון הנדרשת״.

מהמשרד לבטחון פנים טרם נמסרה תגובה על הדברים.

סנ״צ נאוה, דוברת מחוז דרום ממשטרת ישראל מסרה את התגובה הבאה לשאילתא על סיבות העברתו של סנ״צ שמעון פורטל מתפקידו:

״מהמשטרה נמסר, כי סנ״צ פורטל שמעון נבחר על ידי מפקד המחוז הדרומי ולא הועבר על רקע ניסיונו המקצועי הרב ויכולתו המוכחת בניהול ובפיקוד״.

קרדיט צילום תמונה ראשית: אדי ישראל

0E54E550-E0D4-4CFE-9FAF-E6F283F1F4EA.jpeg

נדב בוחניק ז״ל – נרצח בלב רובע ט״ו

7A97628D-CE88-45DB-9397-B66AB821A0D7.jpeg

שרון אוחנה ז״ל – נהרג בתאונת דרכים קטלנית

06A83ED6-AEA2-4830-AB1F-AC71E2085C4E-709x1536.jpeg

דוד טטרואשווילי ז״ל– האם הוא יהיה הקורבן האחרון של תאונת עבודה בנמל אשדוד?

84F95836-6A4E-473C-934A-D04194DE4A69.jpeg

מיכאל זאדה – נדקר בבניין מגורים ברובע ט״ו

722A75AD-2607-4650-BD3E-3400BE7B6BF3-864x1536.jpeg

ניסיון רצח ביריות ברובע י״א, 11/2/20

00678D2F-C04D-4EEC-8A05-1D361B252652-878x1536.jpeg
D586F0A1-CAFD-4E64-B0A4-DAAE703F6E5F-scaled.jpeg

סנ״צ שמעון פורטל– מפקד תחנת אשדוד מזה כ-3 שניםצילוםאדי ישראל

832A8874-909F-4AAE-9E82-BF9409265CB4-scaled.jpeg

זיהום אוויר גדול בעיר – עבירה פלילית לפי סעיף 222 בחוק העונשיןכיצד המשטרה פעלה בנושא

מתחנת המשטרה באשדוד נמסרה התגובה הבאה ב: 16/02/2020 ל״אשדוד היום״:

״אכן יש אוסף של האירועים המטופלים על ידי המשטרה. המשטרה תגברה כוחות ומבצעת את כל מה שנדרש על מנת לטפל באירועים ולספק לתושבים תחושת הביטחון הנדרשת״.

מהמשרד לבטחון פנים טרם נמסרה תגובה על הדברים.

סנ״צ נאוה, דוברת מחוז דרום ממשטרת ישראל מסרה את התגובה הבאה לשאילתא על סיבות העברתו של סנ״צ שמעון פורטל מתפקידו:

״מהמשטרה נמסר, כי סנ״צ פורטל שמעון נבחר על ידי מפקד המחוז הדרומי ולא הועבר על רקע ניסיונו המקצועי הרב ויכולתו המוכחת בניהול ובפיקוד״.

קרדיט צילום תמונה ראשיתאדי ישראל

14 תגובות

 1. ברוך שפטרנו, היה מפקד התחנה הגרוע ביותר שידעה העיר אשדוד

 2. הפשע באשדוד השטולל בתקופה האחרונה אין פלא שהעבירו את פורטל למקום אחר קטן יותר ופשוט יותר כי באשדוד הוא לא הצליח פורטל

 3. אוזלת היד של המשטרה באשדוד נראתה למרחקים, כשכל שני וחמישי התרחשו אירועים פלילים בעיר, רציחות ודקירות, תאונות עבודה מתמשכות באתרי בניה ובמקומות עבודה, היעדר שיטור וזילזול בתושבים שבאו להתלונן בתחנה. רבים מציינים שאם הם עוברים אירוע שמצריך פניה למשטרה, עדיף בכלל לא לפנות, כי במקרה הטוב לא מטפלים בתלונה ובמקרה הגרוע, רבים הפכו ממתלוננים לחשודים, ממש כך. התחושה של תושבים רבים באשדוד זה שלהון ולשלטון הצטרפו שותפים חדשים. לא אתפלא אם ביום מן הימים נמצא את מפקד התחנה שהועבר מתפקידו בתפקיד בכיר בעירייה, מנהל אגף תפו"ח או כל תפקיד רם דרג אחר.

 4. השאלה עכשיו אם המפקד החדש ישנה את פני התחנה כך שתהיה עם הפנים לאזרח

 5. מפתיע שהמשטרה מעבירה את פורטל מתפקידו לא חשבנו שיש במשטרה גם מי שעושה את הצדק הזה רק חבל שלא מודיעים לציבור

 6. דווקא מפקד תחנה חתיך, לא חבל להעביר יפיוף כזה למקום אחר?

 7. לשאפה שכתבה כאן למעלה

  זה בדיוק הבעיה שהיה רק חתיך ופה זה נגמר, אין מעבר

 8. דודו תורגמ'ן קצין מעולה ומקצועי, מתאים לתפקד כמת"ח אשדוד.

 9. הכי עלוב שהיה בתחנת אשדוד! לא ראוי ללבוש מדים בכלל, בנאדם יהיר שחצן וחושב את עצמו מעל התושבים, כמו שרשמו כאן ברוך שפטרנו ונקווה שילמד קצת דרך ארץ, קודמיו היו בכמה רמות מעליו. בקיצור בשורה משמחת לעיר אשדוד ולתושביה שלום ולא להתראות פישר!

 10. הוא רק יכול לצחצח את הנעליים לקודמיו בתפקיד, בנאדם תת רמה ולא מגיע לו להיות מנהל תחנה בושה למשטרת ישראל שאלה אנשיה!!

 11. פורטל שהשם יבוא איתך חשבון על כל הרע שעשית לתושבי אשדוד ובעיקר לנכים בהפגנה לא שכחנו ולא סלחנו ליבי איתכם תושבי קרית מלאכי

 12. הצדק מתחיל להעשות.הוא חוזר ברוורס בתפקידיו.מפה הדרך שלו מחוץ למשטרה היא קצרה.שיתחיל לאסוף ארגזים שיהיה לו במה לארוז את חפציו.שיתחיל להרגיש מה שעשה לעשרות שוטרים שניסה להחזיר אותם אחורה.
  .

 13. אדם בשם ״תום״ שכתב כאן תגובה והיא נמחקה מוזמן ליצור עמי קשר במייל. שמירה על סודיות-מובטחת! [email protected]

 14. ספר לי מי הם חבריך ואומר לך מי אתה מי שחבר של עבריין מורשע ומצתלם איתו מה זה אומר עליו? ומה זה אומר על זה שהוא לא מתבייש שכולם יראו וידעו שהם חברים? והכי חשוב מה הקשר שלהם ואיך נוצר כי הם לא היו חברים אף פעם לפני זה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.